Skocz do zawartości
Asturas

Prośba o pomoc ARTEFAKTY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc, bo na razie sam poległem na próbie lokalizacji przyczyny problemu.

Komputer mam jak w sygnaturze.

 

Od prawie samego początku jak posiadam ten komputer mam i miałem sporadyczne artefakty w grach, ale również w Windowsie 8.

W grach objawiają się różnie:

- zmiany kolorów

- potężne czarne pasy

- pixelujące kwadraty

- jakieś dziwne kolorowe pasy

- czasami po prostu migają tekstury

 

W Windowsie potrafią się pojawić pixelujące kwadraty. Zarówno na pulpicie jak i w trakcie oglądania filmów i streamów.

 

Na razie wiem lub mam nadzieję, że nie jest to spowodowane:

1. To nie karta graficzna. Mam dwie takie same i na każdej występuje ten sam problem, poza tym jedną oddałem na gwarancję i problemów nie stwierdzono.

2. To nie strerowniki karty graficznej, testowałem wiele wersji. Stare, aktualne i również różne wersje BETA.

3. To nie pamięć ram - zrobiłem im stres test trwający 3h, błędów nie stwierdzono.

4. To nie kwestia podkręconego procesora, gdy nie było OC również pojawiały się artefakty. Również różne chłodzenia miałem. 

5. To nie monitor/monitory, testowane na 3 różnych modelach (to również nie kable! Dołączona grafika )

6. To nie zbyt wysokie temperatury. Po pierwsze nawet w stresie grafika ani procesor nie przekraczają 70 stopni. Artefakty występują również przy bardzo niskich temperaturach.

7. Dodam nawet, że to nie karty dźwiękowe, bo były już 4 różne i też występowały artefakty.

8. To nie jest sam Windows, bo po formacie problem dalej występuje.

 

Wyczerpały mi się pomysły. 

Czy to mogą być jednak pamięci? Albo karty graficzne? Może jakieś mikro spięcia na przewodach? Dysk to może powodować? Nie mam pojęcia.

A może powinienem coś jeszcze przetestować? Co powoduje artefakty jeszcze?

 

 

Bardzo proszę o pomoc, bo nawet nie mogę nic oddać na gwarancję, bo nie wiem co jest uszkodzone. 

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty to k.graficzna mimo wszysyko, zrób fotki pulpitu jak to wygląda. Za błędy w wyświetlaniu obrazu odpowiada ekran, przewód i układ graficzny.

 

Wiem na pewno, że to nie monitor i przewody. Testowałem na 3 różnych (te co mam w sygnie i starsza iiyama), zawsze inne kable. Mam dwie karty i na każdej występuje problem, a jedna z nich była w serwisie i nic nie stwierdzili. I nie był to polski serwis, ale serwis w Finlandii Dołączona grafika . Nie mam fotek jak to się objawia w Windowsie, ale mam akurat screena z Battlefielda 3.

 

 

Może płyta główna świruje.

Moze jest do niej nowy bios?

 

Tego jeszcze nie próbowałem. Sprawdzę czy jest update do mojego Biosu.

post-158804-0-71573100-1383395932_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...