Skocz do zawartości
ememiks

i5 760@ 4ghz jest sens zmienić ale na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam I5 760@ 4ghz czy jest sens rozglądać się za czymś szybszym? a może wstrzymać się?

Dokładnie nie mam pojęcia jak wydajny jest i5@4 ghz w świetle nowych procesorów.

Jeśli tak to proszę o jakieś rady.

Komputer oczywiście do gier grafika 7950 ale myślę nad czymś mocniejszym.

Kwota oczywiście im niższa tym lepiej Dołączona grafika

 

Edytowane przez ememiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem i5-750@4,0ghz na to co mam w podpisie i nie żałuje. najpierw zmieniłem grafikę z gtx 480 na 680 i zmiana była odczuwalna a jakże ale to wciąż nie było to. skyrim łapał niskie fps i się przycinał, bf3 podobnie. dopiero po zmiana na 1155  problemy zniknęły jak ręką odjął. tutaj jest wiele osób które będą cię przekonywać że to wcale nie prawda itd. ale ja to doświadczyłem na własnej skórze i wiem co mówię. dlatego jeżeli ktoś mi wciska że c2q 9550 lub taki sprzęt jak masz ty jest wciąż ok to chyba nie widział nowej generacji w akcji. 

 

podsumowując i5-760 jest już przestarzały i do gier za słaby masz kasę zmieniaj. np:

 

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-gyr1866d364l9a-8gdc-597193/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-oc-gv-n780oc-3gb-582979/

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54670k-kod-do-gry-grid2-w-zestawie-546530/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g43-lga1150-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g43-haswell-581869/

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaodrze244 za odpowiedź lecz chyba jeszcze trochę pociągnę na tej konfiguracji.

Wczoraj poszperałem trochę w necie i znalazłem testy i5@3.5 ghz do nowych i5 o stock zegarze i różnica wydajności w grach gdyż na tym mi najbardziej zależy była 6 do max 20% czyli 4ghz zbliżył by się do nowych i5 o zegarze stock. Oczywiście nowego i5 też można o/c ale ponoć haswell słabo się o/c a do tego dużo trafia się co powyżej 4 ghz mają już kłopoty.

Poczekam jednak na coś nowego może 6 rdzeniowe. Te kilka procent jest niestety nie opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego dużo trafia się co powyżej 4 ghz mają już kłopoty.

Naprawdę wierzysz w te bajki? Gdzie je znalazłeś?

 

 

Poczekam jednak na coś nowego może 6 rdzeniowe. Te kilka procent jest niestety nie opłacalne.

Jakbyś jeszcze miał w czym je wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ememiks cos tak czulem ze z czyms takim wyjedziesz... moim zdaniem i5 760 musialbys podkrecic na 6+ghz zeby dogonil stockowego haswella np 4670. i tu tak naprawde nie chodzi o same mhz tylko o architekture ktora niestety mocno odstaje od rodziny na 1155/1150 lub 1366. jak masz kase zmieniaj szczypiesz sie z kasa poczekaj na nowa generacje z ddr4 ja dopiero wtedy zrobie modernizacje

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ememiks cos tak czulem ze z czyms takim wyjedziesz... moim zdaniem i5 760 musialbys podkrecic na 6+ghz zeby dogonil stockowego haswella np 4670. i tu tak naprawde nie chodzi o same mhz tylko o architekture ktora niestety mocno odstaje od rodziny na 1155/1150 lub 1366. jak masz kase zmieniaj szczypiesz sie z kasa poczekaj na nowa generacje z ddr4 ja dopiero wtedy zrobie modernizacje

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Nie to że wyjezdzam z takim czymś ale znalazłem testy na zagranicznych stronach nie na gadkach szmatkach z forum. I były tam testy i tak jak wyżej napisałem w grach i5@3.5 ghz był średnio około 12% wolniejszy od stockowego i5 haswella. W programach to co innego gdzie widać przepaść ale w grach naprawdę nie była to jakaś drastyczna dominacja lekka przewaga.

Z tymi 6ghz to albo zartujesz sobie albo zaćmiło ci rozum. Architektura architekturą lecz jak napisałem w GRACH!! w battlefield stock haswell lepiej radził sobie z min fps od i5-760@3.5ghz a bf3 wykorzystuję wielo rdzeniowość procesora.

Jak znajdę te testy to wkleje linka bo naprawdę nie ma jakiejś mega hiper kopa na haswellu nawet pamiętam że różnice między generacjami i5Lynnfield a i5 Ivy Bridge to coś koło 15-20% a między Ivy Bridge a haswell to kolejne 10%. Tak kojarze coś z testów jak się pojawiały nowe procki inetla vs starszy model.

Postaram się znaleść te testy.

http://www.techbuyersguru.com/i5CPUshootout.php

Edytowane przez ememiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ememkis wez mnie nie obrazaj. skoro zadajesz pytanie dostales odpowiedz. tak jak napisalem na wstepie mialem taki sprzet z 680gtx ktory sie cial i z obecnym z ktorym tego nie bylo. gdzies mam testy na zagranicznych portalach ktore pokazuja srednie ilosci fps a nie minimalne. skoro niechcesz zmieniac i szukales tutaj tego potwierdzenia trzeba tak bylo od razu i nie zawracac [gluteus maximus].

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...