Skocz do zawartości
Dż0ki

DELL Inspiron 17r 5721 full hd Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić laptop głównie do pracy i internetu dlatego zależy mi na 17 calowym monitorze i matowej matrycy. Budżet max 2800, ale im taniej tym lepiej (nawet małym kosztem wydajności). Bez systemu operacyjnego.  Po długiej selekcji skupiłem się na modelu zawartym w tytule: http://allegro.pl/dell-inspiron-5721-i5-3337u-8gb-1tb-hd8730m-fullhd-i3647969213.html Przed zakupem wolałbym wysłuchać Waszych opinii na temat tego sprzętu. Może ktoś go poleci? Może ktoś go odradzi? Dołączona grafika

Moja subiektywna opinia:

Plusy:

  • matowa matryca
  • rozdzielczość full hd
  • wydajność wystarczająca do netu, offica i starszych gier
  • lekki
  • dobrze wyglądający
  • gwarancja nbd

Minusy:

  • brak wyjścia vga
  • proc mógłby być nieco mocniejszy, bo odstaje od reszty podzespołów
  • cena

To co mnie najbardziej interesuje to jakość wykonania materiałów, kultura pracy i wygoda pisania na klawiaturze. Czy ktoś miał okazję pracować na tym modelu lub ma tą maszynę u siebie? Aha, jeszcze pytanie o podświetlenie klawiatury. Czy ta funkcja działa w tym modelu i jeśli tak to dobrze spełnia swoje zadanie? Dołączona grafika

 

pzdr

Dż0ki

Edytowane przez Dż0ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo faktycznie dobry (lepszy), ale matryca glare i 1600x900 :( Wydajność nie jest tu nadrzędnym kryterium. Ważniejszy jest dla mnie komfort pracy przy zachowaniu odpowiedniej wydajności (a ten "mój" dell taką oferuje). Jeśli miałbym brać z matrycą glare, to wziąłbym zapewne ten sam model tylko za 2399 pln.http://allegro.pl/dell-inspiron-5721-i5-3337u-4gb-500gb-hd8730m-2gb-i3633874084.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania4562

Mam tego laptopa , i gram  na nim w różne gry np: fifa 14 i gram na największych detalach i śmiaga nie tenie sie;) polecam

Edytowane przez maSTHa212
reklama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakupiłem tego lapka i muszę przyznać, że to był dobry zakup. W sumie najlepszy w tej cenie. Bardzo dobrze wykonany, cichy i wydajny. W dodatku trafiła mi się perełka z podświetlaną klawiaturą. Jestem bardzo zadowolony :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wzbudził moje zainteresowanie. Szczególnie ciekawi mnie matryca i stopień pokrycia przestrzeni kolorów sRGB. Niestety nie znalazłem żadnej recenzji tego konkretnego modelu. Generalnie wydaje się, że matryce Full HD z reguły nie maja z tym problemu. Czy możesz coś więcej napisać na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...