Jump to content
Sign in to follow this  
Dż0ki

DELL Inspiron 17r 5721 full hd Opinie

Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić laptop głównie do pracy i internetu dlatego zależy mi na 17 calowym monitorze i matowej matrycy. Budżet max 2800, ale im taniej tym lepiej (nawet małym kosztem wydajności). Bez systemu operacyjnego.  Po długiej selekcji skupiłem się na modelu zawartym w tytule: http://allegro.pl/dell-inspiron-5721-i5-3337u-8gb-1tb-hd8730m-fullhd-i3647969213.html Przed zakupem wolałbym wysłuchać Waszych opinii na temat tego sprzętu. Może ktoś go poleci? Może ktoś go odradzi? Dołączona grafika

Moja subiektywna opinia:

Plusy:

• matowa matryca
  • rozdzielczość full hd
  • wydajność wystarczająca do netu, offica i starszych gier
  • lekki
  • dobrze wyglądający
  • gwarancja nbd

Minusy:

• brak wyjścia vga
  • proc mógłby być nieco mocniejszy, bo odstaje od reszty podzespołów
  • cena

To co mnie najbardziej interesuje to jakość wykonania materiałów, kultura pracy i wygoda pisania na klawiaturze. Czy ktoś miał okazję pracować na tym modelu lub ma tą maszynę u siebie? Aha, jeszcze pytanie o podświetlenie klawiatury. Czy ta funkcja działa w tym modelu i jeśli tak to dobrze spełnia swoje zadanie? Dołączona grafika

pzdr

Dż0ki

Edited by Dż0ki

lapek dobry ale zalecam sprawdzić takiego:

DELL 17R i5-4200U 17,3 8GB 1TB HD8870 Win8

Procek i5- czwartej generacji, do tego grafa HD8870, nieco droższy o około 100 zł lecz myślę że warto dołożyć :)

Wydajnościowo faktycznie dobry (lepszy), ale matryca glare i 1600x900 :( Wydajność nie jest tu nadrzędnym kryterium. Ważniejszy jest dla mnie komfort pracy przy zachowaniu odpowiedniej wydajności (a ten "mój" dell taką oferuje). Jeśli miałbym brać z matrycą glare, to wziąłbym zapewne ten sam model tylko za 2399 pln.http://allegro.pl/dell-inspiron-5721-i5-3337u-4gb-500gb-hd8730m-2gb-i3633874084.html

Mam tego laptopa , i gram  na nim w różne gry np: fifa 14 i gram na największych detalach i śmiaga nie tenie sie;) polecam

Edited by maSTHa212
reklama
  • Downvote 1

Ok, zakupiłem tego lapka i muszę przyznać, że to był dobry zakup. W sumie najlepszy w tej cenie. Bardzo dobrze wykonany, cichy i wydajny. W dodatku trafiła mi się perełka z podświetlaną klawiaturą. Jestem bardzo zadowolony :) 

Też wzbudził moje zainteresowanie. Szczególnie ciekawi mnie matryca i stopień pokrycia przestrzeni kolorów sRGB. Niestety nie znalazłem żadnej recenzji tego konkretnego modelu. Generalnie wydaje się, że matryce Full HD z reguły nie maja z tym problemu. Czy możesz coś więcej napisać na ten temat?