Skocz do zawartości
Buffalo

[3000 zł] Komputer uniwersalny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuję złożyć kompa do ok 3000 zł (w tym monitor). Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi :)

Z góry dzięki!

 

Zastosowanie sprzętu:

- 60% internet

- 20% filmy, w tym oczywiście HD

- 15% programowanie/inne prace użytkowe (np. sezonowa edycja filmów, etc.)

 

Zestaw: http://tnij.com/AeJHv

 

1. AMD X6 FX-6300 s.AM3+ BOX 415 zł

2. Gigabyte GA-970A-UD3 s.AM3+ 315 zł

3. GoodRam 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel CL9 PLay Red 295 zł

4. WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB 219 zł

5. Plextor SSD 128GB SATA3 PX-128M5S 349 zł

6. ASUS HD6670 1GB 128bit PCI-E DDR5 295 zł

7. SilentiumPC Gladius M40 (GD-M40) Pure Black 199 zł

8. Corsair VS Series VS450 (CP-9020049-EU) 450W 159 zł

9. LG DVD Recorder GH24NS95 Sata Black BOX 69 zł

10. MONITOR DELL U2212HM 21,5'' LED 16:9 1920x1080 IPS 689 zł

(+ do tego dojdzie Win8, ale już nie wliczam do całości)

 

W sklepie z linka, na tę chwilę -> 3004 zł.

 

Moje dodatkowe uwagi, założenia, itp:

- jak powyżej - nie chciałbym wydawać specjalnie więcej kasy niż to 3k zł (bo wiadomo, że dokładać można w nieskończoność ;)

- raczej nie planuję OC (komp ma służyć dobrze jakieś 2-3 lata, później mała rozbudowa/kupno nowego:)

- chyba największą zagwozdkę mam z procesorem: z tego co do tej pory czytałem, X6 6300 nie jest zły, ale często jest również polecany jakiś i3, np i3-4130 lub starsze i3-3240. Tutaj: http://www.jaki-procesor.pl/ 6300 stoi wyżej od i3 pod kątem opłacalności. (W ogóle wcześniej, gdy zaczynałem kompletować zestaw, miałem wybrany AMD X4 965, ale już chyba nigdzie w sklepach nie jest dostępny)

- zastanawiam się, czy potrzebuję aż takiej "silnej" grafiki - tak naprawdę wymagam od niej głównie odciążania procka przy HD, grać prawie w ogólnie nie będę - pewnie na początku z ciekawości odpalę sobie jakieś dwie, trzy w miarę nowe gierki, żeby sprawdzić, jak świat poszedł do przodu od czasu osiągnięcia max wydolności mojego obecnego kompa :) ale nie obrażę się jeśli będzie się ciąć na max detalach :)

Może wystarczy np taki GF GT630...? Zastanawiałem się też nad jakimś prockiem/płytą główną z integrowaną grafą, ale mam wątpliwości, czy taki ekonomiczny wariant wytrzyma full HD, chociażby 1080i z YT?

- ilość ramu raczej nie do ruszenia - mam/będę mieć czasami kilka pamięciożernych programów otwartych, więc myślę, że 8 GB to optimum

- podobnie SSD - to jest chyba moje największe oczekiwanie co do sprzętu :)

- zasilacz: początkowo miałem XFX Core 450W, ale trafiłem na kilka opinii, że obecnej wersje są okrojone (?) w stosunku do poprzednich edycji

- raczej preferuję zakup części osobiście, w stacjonarnych sklepach, żeby później nie bawić się w ewentualne odsyłanie, ale nie jest to wymóg absolutnie konieczny

 

 

Jak oceniacie taki zestaw? :)

 

 

Pozdro

Krzysiek

 

EDIT: Sorry, coś się zestaw nie wkleił... :/ Uzupełnione.

Edytowane przez Buffalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupujesz kompa z myślą o grach albo tylko zadaniach wymienionych na górze. Pomijając gry, wystarczy ci igpu z obecnych cpu intela. Wtedy możesz spokojnie pozwolić sobie na i5.

Hmm...widzę, że i5 zaczynają się od ok 650 zł (i5-4440). Mój zestaw CPU + grafika = trochę > 700 zł. Pytanie, czy nie lepiej dopłacić właśnie te +- 50 dych, a mieć trochę (pytanie na ile) lepszy zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gt630 będzie niewiele wydajniejszy od zintegrowanego HD4600. HD6670 za blisko 300zł też nieporozumienie. 

 

pewnie na początku z ciekawości odpalę sobie jakieś dwie, trzy w miarę nowe gierki, żeby sprawdzić, jak świat poszedł do przodu od czasu osiągnięcia max wydolności mojego obecnego kompa Dołączona grafika ale nie obrażę się jeśli będzie się ciąć na max detalach Dołączona grafika

Do kup i5. Na osobną fakturę weź GTX650ti Boost. Pograsz, pograsz a nie tylko zobaczysz jak nowy sprzęt kaszle. Za miesiąc czy dwa sprzedajesz kartę, tracisz może na tym z 50zł, zyskujesz wydajniejszy sprzęt do pozostałych zastosowań, bardziej energooszczędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za zestaw.

- sorry, ale grafika za 700 zł to na pewno w moim przypadku kasa wyrzucona w błoto.Jak pisałem na wstępie - prawie w ogóle nie będę grał.

- widziałem, że dałeś trochę tańszy monitor: na monitorze nie chciałbym specjalnie oszczędzać, ten BenQ to VA, mój Dell: IPS - fakt, nie wiem, na ile różnica będzie dla mnie zauważalna Dołączona grafika

Ten gt630 będzie niewiele wydajniejszy od zintegrowanego HD4600. HD6670 za blisko 300zł też nieporozumienie. 

 

Do kup i5. Na osobną fakturę weź GTX650ti Boost. Pograsz, pograsz a nie tylko zobaczysz jak nowy sprzęt kaszle. Za miesiąc czy dwa sprzedajesz kartę, tracisz może na tym z 50zł, zyskujesz wydajniejszy sprzęt do pozostałych zastosowań, bardziej energooszczędny.

 

Trochę jeszcze poszperałem w necie i faktycznie sporo osób poleca np i5, choć wiadomo, że zdania są często podzielone Dołączona grafika Sam nadal nie jestem do końca przekonany, czy taki procek z integrą będzie dużo wydajniejszy niż AMD 6300 + HD 6670, a zwłaszcza chodzi mi o ogólną wydajność w stosunku do ceny. Załączam screena zrobionego z zestawienia pomiędzy 6300 a 4430 z http://pclab.pl/art50000-108.html

Oczywiście, i5 są dużo wydajniejsze od 6300, ale przynajmniej w tym zestawieniu wydajność/cena jest po stronie 6300, szczególnie w biurowych/zaawansowanych zastosowaniach, na których mi głównie zależy. Fakt, że jest to okupione trochę m.in. ilością apetytu na W Dołączona grafika

 

Tak, czy inaczej, spróbuję jednak sklecić jakiś alternatywny, drugi zestaw właśnie z i5 dla porównania, a później na jakiś się zdecyduję  Dołączona grafika

post-205432-0-68939100-1383596129_thumb.jpg

Edytowane przez Buffalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam screena zrobionego z zestawienia pomiędzy 6300 a 4430 z http://pclab.pl/art50000-108.html

Oczywiście, i5 są dużo wydajniejsze od 6300, ale przynajmniej w tym zestawieniu wydajność/cena jest po stronie 6300, szczególnie w biurowych/zaawansowanych zastosowaniach, na których mi głównie zależy. Fakt, że jest to okupione trochę m.in. ilością apetytu na W Dołączona grafika

Zrób zestawienie wydajność cena pomiędzy schabowym, kaszanką i karmą dla psa. Na co się zdecydujesz? Dalej będziesz się posługiwał ciach!o wartym wskaźnikiem wydajność/cena? OK.

 

Policz dobrze. i5 można spokojnie posadzić na płycie za 250zł. Nie potrzebujesz osobnej grafii dla twoich zastosowań. Intel ma lepszy kontroler SATA#, co widać po zastosowaniu SSD. Gdy kupisz i5 4440, spokojnie zadowoli się on boxowym chłodzeniem. Gdy kupisz FX'a za miesiąc będziesz szukał chłodzenia, minimum jakiś SPC Spartan, Fera (80-100zł).

Wybór oczywiście należy do ciebie. Zapewniam cię, nikt tu nie chce dla ciebie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz dobrze. i5 można spokojnie posadzić na płycie za 250zł. Nie potrzebujesz osobnej grafii dla twoich zastosowań.

Może faktycznie wziąć i5? Dołączona grafika A jeśli już, to zastanawiam się, czy brać 4440 czy dopłacić ok 50zł do 4570? Z tego co na razie się zorientowałem, to różnica jest minimalna i prawie niedostrzegalna w codziennych zastosowaniach.

 

 

Zapewniam cię, nikt tu nie chce dla ciebie źle.

Spoko, nawet przez chwilę nie myślałem inaczej Dołączona grafika I thx za wszystkie krytyczne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie wziąć i5? Dołączona grafika A jeśli już, to zastanawiam się, czy brać 4440 czy dopłacić ok 50zł do 4570? Z tego co na razie się zorientowałem, to różnica jest minimalna i prawie niedostrzegalna w codziennych zastosowaniach.

Lepiej wziąć 3570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...