Skocz do zawartości
dnaxcore

Problem z podłączeniem dysku.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Po gruntownym upgrade sprzętu ( ze starego zestawu został tylko zasilacz Chieftec cft-650-14cs i dysk Twardy WD 500Gb ).

 

Pod to dołożone zostało:
-Intel Core i5-4570

-Gigabyte Geforce gtx760 OC 2gb

- płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H

- pamięci Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4gb

-Kingston V300 SV300S37A/60G ( 60gb )

 

I niby wszystko pięknie, ładnie... system postawiony na SSD, ale w momencie gdy podpinam 2dysk (który jeszcze dziś na "starym" sprzęcie działał...) komputer nie startuje... zwiesza się na POST gdzie teoretycznie powinienem móc wejść do BIOS'u czy też wybrać kolejność bootowania ale nic nie mogę zrobić, jakby klawiatura odmawia posłuszeństwa. Jak tylko drugi dysk odepnę, wszystko śmiga, aż miło...

 

Tutaj moje pytanie czego to może być wina? Coś do przestawienia w biosie, źle podpięty drugi dysk? Kombinuję już z tym pół dnia i szlag mnie trafia jasny...

 

SSD na sata3, WD500gb na sata2. Próbowałem je podłączać na osobnym kablu zasilającym, na tym samym... bez zmian.

Tak jakby po podpięciu tego drugiego dysku komputer po prostu odmawia posłuszeństwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie włącz HotSwap dla jednego wybranego dowolnie portu i podłącz tam ten dysk na uruchomionym już systemie.

 

EDIT

Moje przejęzyczenie przepraszam, oczywiście HotPlug

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz dokładnie na myśli pisząc 'na uruchomionym już systemie'? Tzn po prostu na postawionym systemie na ssd'ku tak? Natomiast w biosie dla poszczególnych portów SATA mogę włączyć HotPlug - o to chodzi? Bo nie potrafię znaleźć nigdzie czegoś takiego jak HotSwap...

Edytowane przez dnaxcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...