Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Sam obecnie jestem posiadaczem tego pierwszego, bardzo się zajarałem tym telefonem.

Jest funkcjonalny, nie duży jak inne.

 

Chciałbym aby wypowiedział się ktoś kto miał doczynienia z nowszym modelem czyli SGS4 Mini a najlapiej osoba, która miała je obydwa w dłoni.

Interesuje mnie czy przeskok jest aż tak zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

Ten Mini to wcale nie jest Mini - to całkiem duży sprzęt. A co powiecie na temat iPhone 5 16 GB lub Sony Xperia Z1. Klik - porównanie. Zawsze zastanawiałem się - dlaczego telefon o dużo gorszych parametrach technicznych jakim jest iPhone jest droższy od Z1 który w moim odczucu jest naprawdę dobrym sprzętem.... Czy może mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ciuchy Prady są droższe od Levi`s ?

Marka przede wszystkim.

Poza tym musiałbyś poużywać iPhona 5 aby docenić jego zalety bycia zawsze płynnym w każdej aplikacji doń napisanej oraz nawet po 2 latach pracy od dnia jego premiery.

W Xperia Z1 jak w każdym androidzie odczujesz mniejsze lub większe bolączki otwartego systemu, w którym mogą grzebać wszyscy tworząc pierdyliard aplikacji, które przy nieodpowiedzialnym używaniu (wgrywaniu czego popadnie) potrafi zmulić sprzęt niezależnie od jego mocy.

Albo zwracasz uwagę na dane techniczne albo na działanie na co dzień i obcowanie ze sprzętem.

Ja posiadając Lumię 920 w życiu nie zamieniłbym go na smartfona z andoidem w tym przedziale cenowym (a nawet nieco wyższym) ponieważ płynność jakiej dopiero przy tym urządzeniu doświadczyłem otworzyła mi oczy. W iPhone masz dokładnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadając Lumię 920 w życiu nie zamieniłbym go na smartfona z andoidem w tym przedziale cenowym (a nawet nieco wyższym) ponieważ płynność jakiej dopiero przy tym urządzeniu doświadczyłem otworzyła mi oczy. W iPhone masz dokładnie tak samo.

 

Ja posiadałem pół roku Ztkę, teraz kolejne pół roku posiadam Z1, mam również dostęp do iPhone'a 5 jak i Twojej Lumi ... Różnicy w tej błogiej płynności nie widziałem i nie widzę, jednak skoro Ty wiesz lepiej. ;) Wszak 7 letnie opony też nie robią Ci różnicy. Także, przestań mieszać użytkownikom w głowach, bo jak większość ludzi wypowiadasz się na temat niższych/poprzednich generacji androidów.  Miałem Ztkę, chyba sam wiesz, że mogłem to wymienić zarówno na iPhone'a jak i każdą lumię... Jak myślisz, czemu tego nie zrobiłem ? Dodam, że nie mam custom ROMa, ba, nawet nie mam roota. 

 

Skąd wiesz, że z najnowszym iPhonem nie będzie inaczej niż z poprzednim ? W tym momencie teoretyzujesz, tak samo jak to, że z góry zakładasz, że każdy nowy android za 2 lata zamuli - okej, może tak będzie, ale w tym momencie tego po prostu nie wiesz a wróżenie z fusów pozostaw lepszym od siebie. Każdy system ewoluuje, 4.3 zmienił już naprawdę wiele w tej kwestii, 4.4 robi kolejny krok optymalizacji, więc nie oceniaj książki po okładce.

 

EDIT : Zresztą co Ty ściemniasz nt. tego, że na iPhonie nic nie zamula po 2 latach ? W tym momencie wygląda to tak, jakbyś naoglądał się reklam Apple'a a nie miałeś styczności z użytkownikami tego systemu. Zapomniałeś o akcji, że po wgraniu iOSa 6/7 na iPhone'a 4S zaczęło mulić ? No ale nie, przecież 4S jest staaary, ma całe ... 2 lata... oh, wait...

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi, nie wiem czemu tak się oburzasz, ale akurat za dużo racji to nie masz.

Każdy może sobie gdybać jaki będzie następny Android / WP / iOS ale na chwilę obecną Android wypada najgorzej biorąc pod uwagę optymalizację i zasobożerność. Przerabiałem SGS2, SGS3 i piękną, białą Z1 - owszem do robienia fotek na fejsa może i się nadają ale do pracy już nie bardzo. Ja akurat potrzebuję mieć telefon na stockowym ROMie, do tego w pełni szyfrowany razem z kartą pamięci i każdy testowany przeze mnie telefon z Androidem nie wyrabia - głupie otworzenie wiadomości, kalendarza czy galerii powoduje 1-2 sekundowe zawieszenia (w przypadku Szajsungów to i bez szyfrowania się zdarzało). Jeszcze bardziej denerwujące były próby odebrania połączenia przy zaszyfrowanym aparacie - czasem musiałem 3-4 razy mazać paluchem po ekranie zanim zadziałał, to samo przy próbach kończenia rozmowy.

iPhone 5S znosi to o niebo lepiej - płynność jak na nowym urządzeniu, jedynie MobileIron powoduje większy drain baterii. Ale to wciąż nie jest tak uciążliwe jak przy aparatach z A na pokładzie.

WP jeszcze w firmie nie testowałem, więc ciężko mi go tutaj porównać. Jednak patrząc na płynność L720 mojej żony w porównaniu do SGS3 nawet na custom romie (mimo przepaści jeśli chodzi o specyfikację techniczną) śmiem twierdzić że też sobie lepiej poradzi. Może przy następnej wymianie aparatów to sprawdzę, ostatnio nie było jeszcze MI dostępnego na platformę WP8.

 

Teraz już moje gdybanie, ale może gdyby Android miał bardziej jednolitą specyfikację to lepiej by to wyglądało, a na chwilę obecną każdy producent robi te aparaty na swoje kopyto i optymalizacja kuleje. Ciekawi mnie czy Nexusy są pozbawione tych wad, w końcu to reprezentacyjne słuchawki Google'a - ja niestety na chwilę obecną straciłem cierpliwość do Androida, może za rok-dwa jak coś się poprawi spróbuję znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już moje gdybanie, ale może gdyby Android miał bardziej jednolitą specyfikację to lepiej by to wyglądało, a na chwilę obecną każdy producent robi te aparaty na swoje kopyto i optymalizacja kuleje. Ciekawi mnie czy Nexusy są pozbawione tych wad, w końcu to reprezentacyjne słuchawki Google'a - ja niestety na chwilę obecną straciłem cierpliwość do Androida, może za rok-dwa jak coś się poprawi spróbuję znowu.

Podobno zasuwają żwawo jak Japko. Mój ulubiony recenzent:

 

 

 

Jako bonus Motorola Moto X (którą posiadam), która to mimo przeciętnej specyfikacji (Dual-core 1.7 GHz Krait, 2GB RAM) zasuwa jak szatan, bo ma właściwie czystego Androida:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi, nie wiem czemu tak się oburzasz, ale akurat za dużo racji to nie masz.

Każdy może sobie gdybać jaki będzie następny Android / WP / iOS ale na chwilę obecną Android wypada najgorzej biorąc pod uwagę optymalizację i zasobożerność. Przerabiałem SGS2, SGS3 i piękną, białą Z1 - owszem do robienia fotek na fejsa może i się nadają ale do pracy już nie bardzo. Ja akurat potrzebuję mieć telefon na stockowym ROMie, do tego w pełni szyfrowany razem z kartą pamięci i każdy testowany przeze mnie telefon z Androidem nie wyrabia - głupie otworzenie wiadomości, kalendarza czy galerii powoduje 1-2 sekundowe zawieszenia (w przypadku Szajsungów to i bez szyfrowania się zdarzało). Jeszcze bardziej denerwujące były próby odebrania połączenia przy zaszyfrowanym aparacie - czasem musiałem 3-4 razy mazać paluchem po ekranie zanim zadziałał, to samo przy próbach kończenia rozmowy.

iPhone 5S znosi to o niebo lepiej - płynność jak na nowym urządzeniu, jedynie MobileIron powoduje większy drain baterii. Ale to wciąż nie jest tak uciążliwe jak przy aparatach z A na pokładzie.

WP jeszcze w firmie nie testowałem, więc ciężko mi go tutaj porównać. Jednak patrząc na płynność L720 mojej żony w porównaniu do SGS3 nawet na custom romie (mimo przepaści jeśli chodzi o specyfikację techniczną) śmiem twierdzić że też sobie lepiej poradzi. Może przy następnej wymianie aparatów to sprawdzę, ostatnio nie było jeszcze MI dostępnego na platformę WP8.

 

Teraz już moje gdybanie, ale może gdyby Android miał bardziej jednolitą specyfikację to lepiej by to wyglądało, a na chwilę obecną każdy producent robi te aparaty na swoje kopyto i optymalizacja kuleje. Ciekawi mnie czy Nexusy są pozbawione tych wad, w końcu to reprezentacyjne słuchawki Google'a - ja niestety na chwilę obecną straciłem cierpliwość do Androida, może za rok-dwa jak coś się poprawi spróbuję znowu.

 

Widać Android gorzej znosi zaszyfrowanie. Ale  wnioskowanie o działaniu Androida na podstawie zaszyfrowanego telefonu jest IMHO nadużyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest - z drugiej strony jeśli producent daje taką możliwość to powinno to działać jak należy.

 

Wiem że Android też ma swoje zalety, chociażby możliwość instalacji aplikacji z dowolnego źródła bez żadnych modyfikacji systemu, porządne file managery z obsługą LAN, itp. Tyle ze w zamian sam system lekko kuleje.

 

Trochę mi się to kojarzy z graniem na PC - owszem można i co chwilę zmieniać sterowniki, podkręcać, wymieniać grafikę co jakiś czas. A można też kupić konsolę, wyjąć z pudła i grać kilka lat - zależy co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi, nie wiem czemu tak się oburzasz, ale akurat za dużo racji to nie masz.

W czym nie mam racji ? W tym, że :

1. Z1 chodzi równie płynnie co Lumia ?

2. Nie ma co teoretyzować co będzie za dwa lata?

3. 4.3 i 4.4 zrobiły spory postęp w działaniu androida ?

4. iPhone po wgraniu któregoś tam iOSa drastycznie przymulił ?

 

Najłatwiej prowadzi się dyskusję w stylu "za dużo racji to nie masz" odnosząc się do nie wiadomo czego. Trzymaj się faktów, bo takie ślepe oceny do mnie w ogóle nie przemawiają.

Jak widać, sam sobie dopowiedziałeś wiele rzeczy, jeśli przeczytasz mój post jeszcze raz, powinno udać Ci się wyłapać, że wcale nie gloryfikuję androida, a jedynie piętnuję wróżenie z fusów, naginanie faktów i ogólną demagogię. Owszem, android jest dziurawy, potrafi "pogubić" ikonki. Potrafi zatrzymać jakąś aplikację, ale nie widzę związku z powyższymi czterema punktami. 

 

Co więcej, zarzucasz mi niewiele racji, a z tego co napisałeś, miałeś ledwie styczność z trzema androidami, jedną lumią i jednym iPhonem. Na podstawie tego, że iPhone najlepiej poradził sobie z szyfrowaniem wyciągnąłeś wnioski o najlepszym systemie - brawo. Na tej samej zasadzie powiem Ci, że android jest o niebo lepszy od iPhone'a bo ... mogę robić fotki pod wodą. :lol: Oczywiście żartuję, ale sam widzisz jaki jest to "poziom" argumentu. Po to jest kilka platform, ponieważ każda ma swoje ograniczenia, wady i zalety. Jak widać, iPhone najlepiej się sprawdza przy szyfrowaniu, Tobie to akurat potrzebne i kupujesz iPhone'a - gdzie tu problem, bo ja go nie widzę ? Tak samo jak WP7/8 są meeeega płynne przy konfiguracjach w których android by się udusił, to jest główną zaletą WP. Jest dowolność, jeśli jakiś system oferuje specyficzną funkcjonalność której potrzebujemy - wybieramy właśnie go, ale nie można oceniać na podstawie swoich preferencji "wyższości" całego systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.4 owszem poprawił działanie, ale 4.3 to imo był krok do tyłu.

 

Zresztą, cała dyskusja to jak udowadnianie wyższości jednych świąt nad drugimi - każdemu pasuje co innego.

Po prostu z Twojego poprzedniego posta wywnioskowałem, że udowadniasz jaki to Android nie jest zajebisty na Z1, a cała reszta to tylko marketing. Jeśli błędnie - sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 że udowadniasz jaki to Android nie jest zajebisty na Z1, a cała reszta to tylko marketing. Jeśli błędnie - sorry.

Absolutnie tak nie uważam, to była specyficzna odpowiedź na specyficzny post Kaeres'a i jedynie "w parze" mają sens, bo czytając wybiórczo może faktycznie można odnieść tego typu wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wdawał się w spory tylko napiszę swoją opinię. Przez krótki czas miałem S4 mini a zaraz po nim S3 mini. Moim zdaniem warto wybrać S4 mini. Różnic jest sporo: od jakości wykonania po o wiele lepszy wyświetlacz. Że o wydajności nie wspomnę. S3 i S4 dzieli 1 generacja technologiczna, więc trudno by różnice były niezauważalne. Najlepiej porównaj specyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość smartskills

Jestem miłośnikiem Samsungów więc też dorzucę swoje dwa słowa. Zgadzam się z kolegą powyżej. S4 mini to po prostu nowsza generacja. Żeby Ci to uzmysłowić można w skrócie wymienić różnice. Większy wyświetlacza, większa rozdzielczość, lepszy procesor oraz GPU, więcej ramu czy też ilośc wszelakich czujników. Tak naprawdę za S3 mini przemawia tylko cena bo jest tańszy. Oczywiscie patrząc na różnicę jest to zrozumiałe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...