Skocz do zawartości
Negocjator

Ocena zestawu do gier około 2700 zł (AMD)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki oto pc:

 

procek: DualCore Intel Core 2 Duo E7400

płyta gł.: Gigabyte GA-EP43-S3L

grafa:  NVIDIA GeForce 9600 GT  (512 MB)

ram: 2 x 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

zasilacz: patrzeć na zdjęcie

gram na full hd (1920x1080)

całość nie kręcona i na standardowym coolerku

 

Już od dawna szykuje się do zmiany i wywalę z 5000 zeta na nowego pc ale ostatnio zebrało mi się kilka wydatków i jeszcze pewnie z rok mi zajmie lub więcej nim go kupię. Na chwilę obecną mój pc jest tragiczny a chciałbym pograć w nowe gry na tyle na ile się da... poza tym w przyszłym roku będą na rynku konsole które wymuszą postęp, mają być ramy ddr4, w grafach mają być gddr6, amd coś myśli nad architekturą w pc podobną do konsol, więc siłą rzeczy wydaje mi się bezsens teraz ładować kasę na nowy sprzęt i za rok znów być o epokę w tył. Proszę o poradę max tak do 1000 zeta. Wydaje mi się że powinienem wymienić procka na q6600, grafę np. r7 (jakiś tani)...  Pure pc czytam od około pół roku więc w temat kompów się dopiero zagłębiam (wcześniej kumpel zawsze mi składał) więc jeszcze nie grzebałem nigdy przy pctach. Dołączona grafika

 

na allegro widziałem coś takiego:

http://allegro.pl/komputer-do-gier-intel-core-2-quad-q6600-2-40ghz-i3676631596.html

http://allegro.pl/intel-core2quad-q6600-4x2-4ghz-ms-7502-cooler-i3667476983.html

http://allegro.pl/asus-p5e-vm-do-intel-core-2-quad-q6600-cooler-i3677693330.html

 

ewentualnie złorzyć coś za 1000zł (tylko musiał by mieć 4 rdzeniowy procek) a stary sprzedać w całości...

 

z góry thx za rady Dołączona grafika

post-197795-0-21532400-1383493329_thumb.jpg

Edytowane przez Negocjator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W przyszłości chce kupić high endowy zestaw a w następnym roku ma się pojawić dużo nowości więc szkoda szaleć już dziś i być mocno w plecy a jak narazie moje finanse są ograniczone. Swoją drogą mam dosyć stary komputer i musze go wymienić bo nie idzie grać nawet na minimum. Zestaw ma posłużyć na minimum 2 lata dobrej zabawy Dołączona grafika Będę grał na win7 64 bit w rozdziałce Full HD i pewnię będę chciał się brać za OC ale narazie nie dodaje chłodzenia na procka ze względu na finanse (czy może już trzeba?). Sugerowałem się przy wyborze polecanymi zestawami oraz starałem się wybierać maksymalną jakość przy minimalnej cenie.

 

Procesor + mobo - wybrałem AMD ze względu na koszt inwestycji i drzemiący potęcjał (nowa generacja konsol) choć nie powiem że nie martwi mnie prądożerność ale może przesadzam.

Dysk - starałem się wybrać jak najlepszy żeby w przyszłości jak zmienie zestaw dokupić tylko ssd

Zasilacz - tu mam problem, chciałbym jak najlepszy żeby wszystko śmigało prawidłowo ale nie wiem ile wat trzeba (również przy OC) czy jak jest lekki nadmiar to komputer zużywa więcej prądu niż potrzebuje? (denerwuje mnie że w polecanych zestawach polecane są produkty bez żadnych testów...)

 

Proszę o ocenę zastawu i ewentualne sugestie:

 

http://www.morele.net/inventory/info/ALHuNS/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najlepszy wybór , koszt inwestycji wcale nie jest lepszy - za procka i płytę AMD płacisz 263 zł .

 

Za tą ceną masz szybszego i chłodniejszego I5 4440 + MSI B85M-E45 i jeszcze zostanie kilka zł .

 

Choć to rozwiązanie ma 1 wadę - brak OC , ale jest wydajniejsze . 

 

A co do nowych konsol i czy będzie to wykorzystane to nie był bym taki pewnien - procki siedzące w konsolach to nadal to samo co ww. FX . 

Wszystko zależy od devsów a na to się raczej nie za nosi aby nagle zaczęli robić gry wykorzystujące 6-8 rdzeni .

 

@Hashirama

 

U Ciebie też nie najlepszy wybór - I5 4670K + płyta na H81 ?

 

To już lepiej brać płytę na Z87 + I3 , przynajmniej kolega będzie miał bazę pod OC w przyszłości . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytach Hx1/Hx7 nigdy nie można było zrobić OC ( mowa o płytach z czasów SB+ ) .

 

Tylko Asrock w modelu H87 Performance Fatality złamał blokadę OC Intela , procki można kręcić tylko mnożnikem .

 

Choć Intel ma ponoć coś z tym zrobić .

 

Jak robić OC to już lepiej brać płytę na Z87 , podstawowe konstrukcje nie są już takie drogie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. 

 

Auto OC ( 4 opcje do wyboru , zapewne brak regulacji Vcore , VDIMM czy innych napięć ) oraz słaba sekcja zasilania .

 

Wyżej wymieniony Asrock jest tu o klasę lepszy .

 

Choć obie płyty to i tak substytuty . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest opcja oc, nie znaczy jeszcze, że płyta nadaje się do oc, płyta ma lichą sekcję zasilania i opcja oc na niej to fikcja jeśli ktoś ceni trwałość i stabilność. Do tego wystarczy, że intel wykombinuje coś w sterownikach lub zażyczy sobie usunięcia funkcji oc z biosu i pozamiatane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można wprowadzać w błąd użytkowników i pisać, że na tych mobasach nie da się kręcić. Sekcja akurat w tych płytach ma niewielkie znaczenie. Tak jak pisałem w innym temacie, kontroler napięcia został przeniesiony do CPU i to głównie on obciążany jest jego transformacją.

 

Intel miał już dawno wprowadzić mikrokod i od lipca nic się nie zmieniło. 

 

Tylko MSI na H81 nie ma możliwości zmiany Vcore. 

 

"Pragniemy jednak uprzedzić, że z taką sekcją zasilania nie tylko nie poszalajemy, ale także wypada wykazać się daleko posuniętą ostrożność" - jest to przypuszczenie redaktora. Warto podkreślić, że ten Pan nie jest akurat wybitnym specjalistą w tej dziedzinie Dołączona grafika

Tak czy siak do prawdziwego OC wypada się zaopatrzyć chociażby w jakiś B85.

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...