Skocz do zawartości
Verter

Laptop Asus k52je- nie działa po wymianie CPU.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
laptop jak w temacie, tutaj spis procesorów, z jakimi można było go kupić:
 
Mój laptop od nowości pracował z procesorem Pentium P6100:
 
Postanowiłem go troszkę odświeżyć i jako pierwszy krok padło na wymianę procesora. Zakupiłem więc Core i5 460M:
 
Po wymianie, eleganckim nałożeniu pasty pora na test- niestety nie działa. Pierwsze uruchomienie po podłączeniu zasilania to czarny ekran, dysk się kręci, chłodzenie przez kilkanaście sekund nie- później wskakuje na najwyższe obroty i w takim stanie pozostaje dopóki ja go nie wyłączę. Kolejne próby (bez wcześniejszego odłączania zasilania) objawiają się przez zaświecenie kontrolek: power, num lock, caps lock i po kilku sekundach laptop się wyłącza (słychać "strzał" igły w dysku, więc jest to wyłączenie "awaryjne"- jakbym prąd wyłączył).
 
Wróciłem do P6100- wszystko bez zarzutów. Zrobiłem update biosu do najnowszego wg strony producenta, wkładałem procesor kilka razy- bez zmian. Próbowałem również różne konfiguracje kości RAM, też nie pomogło. Brakuje mi pomysłów.
 
Drodzy forumowicze, może Wam coś przychodzi do głowy? Za wszelkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny.
Mam nadzieję, że nie zaopatrzyłem się w kawałek elektrycznego złomu- cały procesor łącznie z rdzeniami jest wizualnie igiełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, procek okazał się padnięty, sprawdzany również w innym notebooku.
 
A tak z innej beki- patrząc na specyfikację:
 
 
model laptopa, który posiadam nie był sprzedawany z i5 480M, a to jest z tej samej rodziny procek. Są jakieś przeciwwskazania to zakupu takiego procesora do mojego laptopa? 
Pokrótce- będzie to ze sobą współgrało przy założeniu, że procek sprawny? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...