Skocz do zawartości
Maros91

Pomoc w wyborze zestawu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem na forum i potrzebuję w miarę jak najszybszej pomocy w doborze zestawu, mam na dzieję że ktoś z was mi pomoże lub po prostu doradzi budżet na ten cel mam do 3000zł zaznaczam że w tą cenę nie wliczamy karty graficznej myślę o zbudowaniu skrzyni na przyszłe lata żeby głównie pograć w nowe tytuły przez następne lata dobra nie przynudzam tylko podaję mój zestaw.

 

Płyta 

Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX 500zł

 

Procesor

 

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 855zł

 

Pamięci Ram 

 

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM HyperX black Series (KHX16C9B1BK2/8  304zł

 

Dysk twardy SSD

 

Dysk SSD OCZ Vertex 450 128GB SATA3 2,5'''' 525/290MB/s 7mm (VTX450-25SAT3-128G)  (Lub OCZ Vertex 4)  413ZŁ

 

Dysk twardy HDD

 

WD Black 750 GB WD7500BPKX 244zł

 

Zasilacz 

 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W (SPS-630MPCBEU) 245ZŁ

 

Obudowa

Obudowa Cooler Master HAF 912 PLUS BLACK B/Z (RC-912P-KKN1) 285zł

 

Karta graficzna będzie to 

Karta graficzna Sapphire VAPOR-X Radeon HD 7970 GHZ Edition 3GB 

 

Tak więc co sądzicie o takim zestawie czy to będzie dobrze współgrać ze sobą czy można coś zmienić coś kupić taniej a dorzucić coś innego by wydajność była jeszcze większa średnio się znam więc pytam starych wyjadaczy;) a w ogólnym rozrachunku wychodzi 2846zł cenny są z moreli.Pozdrawiam! 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, ale prosił bym o jakieś choć małe uzasadnienie czemu to, a nie tamto, poza tym musi być jakieś dobre hdd na przysłowiowe śmieci nie będę kupował budy do 3k i miał tylko 128gb, był by to absurd. A jeśli chodzi o obudowę, to zależy mi na jak najlepszym przepływie powietrza wygląd nie gra roli. Jeśli chodzi o coolery na CPU, to nie jestem pewien czy jest konieczny taki cooler jeśli nie będzie potrzebny narazie OC jeśli będzie potrzebny to się pomyśli o dodatkowym chłodzeniu. Plextor jest mniej wydajny niż Vertex, czasem warto skorzystać np. z SSDBOSS.com można porównać różne sprzęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD, pamięć, buda, reszta jak w koszyku kolegi wyżej. Jeśli na razie nie planujesz oc to wystarczy box. Wydajność ssd w benchmarkach nie przekłada się na normalne użytkowanie - to będą różnice rzędu kilku sekund (nie zauważalne w codziennym użytkowaniu), sam zdecyduj czy opłaca się iść w sporo droższego vertexa. Nie ma sensu brać WD black na "śmieci", wystarczyłby nawet green, ja zaproponowałem red z uwagi na dłuższą gwarancję. Z pamięcią można by pomyśleć o jednym module 8GB i w przyszłości rozbudować o następny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...