Skocz do zawartości
ewelinka4141

Blue screeny, proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Panów :D otóż mam problem ze swoim PC. Od jakiegoś czasu zaczął się zawieszać przy włączaniu, jak go uruchamiam  to zawiesza się na różnych etapach ładowania, dopiero gdzieś za piątym razem Windows zaskakuje i się uruchamia, ale nie na długo bo pochodzi chwilę i się znowu zwiesza (najczęściej przy pisaniu w wordzie, przy pisaniu tego posta też się zawiesił ze 2 razy), czasami jest tylko zwis a czasami włącza sie blue screen. Przy blue screenie pojawia się taki błąd: 

The system encountered an uncorrectable hardware error

poniżej taki kod błędu 

STOP : 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xFFFFFA80031F5038, 0x00000000B2000000, 0x0000000000070F0F)

Mój sprzęt to :
Płyta główna Gigabyte GA-K8N51PVMT-9
AMD Athlon 64 3000+ 1.8 Ghz
2,5 GB RAM DDR
Karta graficzna GeForce GT 220
System Windows 7

Chyba wszystko co mogłam sama sprawdzić to sprawdziłam. Dyski sprawdzone wychodzi że jest wszystko ok, ramy sprawdzone też ok, wszystko przeczyszczone z kurzu, pasta na procesorze wymieniona. Wszystkie sterowniki aktualne. 

Jeśli potrzeba jeszcze jakies info to piszcie

Błagam, pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum ktoś miał podobny problem, pomogło formatowanie i ponowna instalacja systemu, myślę że jeśli rzeczywiście dysk jest okej, ram jest okej to powinnaś zacząć od najprostszego rozwiązania

Niestety system był już kilkukrotnie reinstalowany, próbowałam też zostawić samego XP-ka ale było to samo. 

podaj screena z hwmonitor i model zasilacza moc i producent

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/844460d3c213cd17.html

 

A zasilacz jest firmy Deer model: DR-C400ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0x00000124 to błąd sprzętowy. Sprawdziłbym zasilacz (napięcia miernikiem + stan kondensatorów) i mobo (szukaj napuchniętych kondensatorów). Jak masz możliwość, sprawdź na innym (markowym) zasilaczu. Wrzuć zrzut smart HDD.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...