Skocz do zawartości
slayne

Tani komp do netu i filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję wrócić znowu do stacjonarki. 4 Lata siedziałem na HP NC6400 ale trafił się klient na niego i chcę sobie złożyć stacjonarkę.

Zastosowanie:
 

  • [*]internet - dużo zakładek, w tle muza z youtube i jeszcze office i może coś jeszcze otwarte [*]filmy fullhd

Wymagania:
 

  • [*]USB 3.0 na tyle i na przodzie [*]cicha praca [*]SATA3 [*]dysk SSD [*]port LPT na płycie lub możliwość podłączenia śledzia [*]możliwość podłączenia dwóch monitorów

Posiadam:
 

  • [*]Zasilacz Fortron HEXA 400W oraz Tacens Radix IV 450W [*]Napęd Liteon DVD-RW sata [*]Pamięci 2 zestawy 2x2GB DDR3 1600
TAKIE [*]Grafike XFX 6770 [*]WD 500GB

Na początku planowałem jakąś płytę na B75 używaną za około 150 zł i jakiegoś celerona za około 100 zł. Ale patrząc na ceny nowych części to szkoda kupować używki.

Grafikę chyba będę używał zintegrowaną. Chyba, że najdzie mnie chęć coś zagrać ale ten 6770 to i tak trochę słaby będzie. No i jest dość głośny.

Wybrałem coś takiego:

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3 H81 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) mATX ( GA-H81M-HD3 )
Procesor Intel Pentium G3220 (3M Cache, 3.00 GHz) BOX

Płyta chyba będzie ok. Ma wszystkie wymagane przeze mnie złącza. No i ma wszystkie możliwe wyjścia na monitor. Czy można do niej podłączyć dwa monitory? Czy w przyszłości sobie poradzi jakbym chciał wsadzić lepszego procka?

Procesor najtańszy na 1150. Wydajność chyba wystarczająca. A jak jest z temperaturami i z głośnością boxa?

Co z moimi pamięciami. Da się na tej platformie zastosować? Bo one mają napięcie zasilania 1.8V. Czy w Haswellu wyższe napięcie jest tak samo szkodliwe do CPU jak w SB i IB? A może na 1,5 na 1333 będą działać.

No i pozostaje kwestia dysku SSD. Z tego co widzę najlepszym wyborem obecnie cena/wydajność jest chyba Kingston V300 120GB. Mi by wystarczył 60GB ale w sumie pojemność 2x większa i wyższa wydajność za niecałe 50% więcej to chyba się opłaca. Czy warto szukać używkę SSD?

No i poszukuję jakąś obudowę z 2x USB 2.0 i 2x USB 3.0 na froncie. Dodatkowo musi mieć możliwość zamontowania czytnika kart w wnęce 3,5". Może być miniATX czy tam micro. Tak, żeby płyta weszła. A na biurku też mało miejsca.

Może być używka lub nówka.

Co sądzicie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD:

najlepszym cena jakość jest crucial m4 -np http://www.komputronik.pl/product/183389/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Crucial_2_5_SSD_M4_128GB_Serial_ATA_3_500MB-s_175MB-s_7mm.html?gclid=CJSqjaTo07oCFcmV3godZBMA0Q

http://www.agito.pl/dysk-crucial-m4-ct128m4ssd1-2-5-128gb-sata600-83-688688.html?attr=1-556693

 

te kingstony są najlepsze z najtańszych - czyt. nic tańszego nadającego się do codziennego użytku nie ma Dołączona grafika

Nie oznacza to że są one bezawaryjne, wydajne i dobrej jakości ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...