Skocz do zawartości
brainiak

MSI Z87-G43, Crucial Ballistix 2x8GB, problem z kompatyblinością

Rekomendowane odpowiedzi

MSI Z87-G43 nie odpala z Crucial Ballistix 2x8GB. Przy jednej kości (dowolnej, sprawdzałem obie) w slocie 2 (i tylko w nim) działa. Update BIOSu na najnowszy nie pomógł. Inna osoba w sieci miała podobny problem, podobno odpaliło jej w slotach 1 i 3, ja jednak mam 1 przyblokowany chłodzeniem CPU. Zanim zdemontuję chłodzenie (to ostateczność - jestem nieprawdopodobnie fatalny w montowaniu chłodzenia na CPU, nie cierpię tego robić) chciałbym spróbować innych opcji, jeśli takowe istnieją. Jest jeszcze coś do zrobienia? Modyfikacja jakichś opcji w BIOSie? Modlitwa do dobroczynnych bogów wschodu? Cokolwiek?

 

EDIT.

 

Jednak udało mi się podpiąć RAM w slot 1. Przy jednej kości odpala, przy drugiej w slocie 3 nie. 

Edytowane przez brainiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być problem z MOBO - mieliśmy jedną sztukę która raczyła pracować tylko na jednej kości. Drugi model działał z tymi samymi kostkami bez zająknięcia w dowolnym ustawieniu. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włożyć 1 kość, odpalić PC i w biosie ustawić profil xmp, potem reboot PC, w Windowsie wyłączenie PC i włożyć 2 kość. Moje mpower czasami gubi 1 kość pamięci i tylko taki sposób pozwala na odpalenie obu.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, pisałem na forum MSI - bez echa, mój post:

Witam.
Po złożeniu komputera i próbie jego włączenia wystąpił problem: po włożeniu 2 kości ram (tryb dual channel) komputer nie uruchamia się (pamięć w slotach 2 i 4 - czarne) po zmianie na 1 i 3 (niebieskie) to samo. Komputer startuje tylko gdy obsadzone są gniazda pamięci: 1 lub 2 albo 1 i 2..
Próbowałem zmiany napięć z 1,5 na 1,65, zmiany taktowania z 1,6 na 1,33, włączałem i wyłączałem tryb XMP, Memory Fast Boot i nic, Również zmiany timingów nie pomogły: Bios ustawiał 11-11-11-28 ja ustawiałem na 9-9-9-27 komputer nie wstawał.
Bios 1.3, aktualizacja do 1.5 nie pomogła. Reset bios (zworka + wyjęcie baterii) bez efektu. Udało mi się zdobyć inny komplet Ram: Hynix 2x2GB PC3-10600U-9-10-B0 bez zmian.
Gniazda pamięci 3 i 4 nie działają? MB uszkodzona?
Moja konfiguracja:
CPU: i5-4670k
MB: Z87-G43
RAM: Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP KHX1600C9D3X2K2/8GX
PSU: OCZ ModXStream Pro 600W

jak autor tematu zastanawiam się nad sensem walki o dual, ile dual fakttycznie pomaga (gry) bo różnie piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Tylko nie mam ochoty na korowody związane z reklamowaniem płyty. Jeśli dual channel nie przynosi specjalnych efektów w wydajności zestawu, to jestem w stanie przeżyć dwa nieczynne sloty ram. Myślę że w przyszłości predzej zdecyduję się na zmianę komputera niż dokładanie ramu. Przynajmniej dotychczas tak było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...