Skocz do zawartości
bagins82

Czy da sie coś jeszcze wycisnąc z mojego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam stary komputer na którym już kiepsko chodzą gry, chciałbym go supdetować jak najniższym kosztem.
Zastanawiam się czy dałoby się go choć trochę skanibalizować i wykorzystać stare części.
Fajnie byłoby żeby dało się pograć komfortowo w aktulne nowośći (bf4, cod itp..)

Chciałbym sie zmiescic w 2500.
I zastanawiam sie czy daloby sie cokolwiek wykorzystac z tego co mam (mam na myśli update samego pudła)

Zasilacz: LC-Power 550w LC6550Obudowa: Cyclone 43cm wysoka, 42cm glebokaProcek: AMD Athlon 64 x2 Dual Core 6000+ 3,10 GhzGrafika: Saphire Radeon HD 6870Pamiec: PC2-6400 DDR2-SRAM UDIMM (2 x 2GB)Płyta: Gigabyte GA-MA74GM-S2H
Głównie chodzi mi o to czy da sie do takiej obudowy(chyba raczej mała) wpasować jakaś sensowna płyte.
Na pewno chciałbym wymienić płyte, procek (+ oczywiście chłodzenie) i ram.
Reszte tylko jezeli to na prawde potrzebne Dołączona grafika

 

Z góry dziękuje.

Edytowane przez bagins82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj te stare graty i kup taki zestaw http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_listopad_2013?page=0,10 . obudowe np corsair 200r tania i dobra. nie napisales jaki masz hdd, jezeli jakis sensowny to zamiast dysku z zestawu ktory ci sugeruje wez wiekszego ssd zamast 60 jakiego 128 np samsunga 840 lub innego w dobrej cenie. w dziale z dyskami masz watek o ssd w pierwszym poscie jest napisane jaki sie obecnie opaca kupic. jak niechcesz ssd to kase z dysku doluz do lepszej grafiki. ale dzisiaj komp bez ssd to zlom

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dysk mam staruszka i na pewno będe wymieniał na ssd. Ale potrzebuje dysku tylko i wyłącznie do gier (pcet tylko do gier, do innych rzeczy laptop)

Obudowy nie chciał bym wymieniać ale mam z tego co widzę mATX i nic tak nie wcisnę porządnego, więc muszę wymienić.

Zastanawiam sie tylko nad zasilaczem (jest sens kupować coś większego?) i kartą graficzną dlatego że ją można najłatwiej wymienić potem.

 

P.S. Mieszkałem swego czasu na zaodrzu (ul. Koszyka) Dołączona grafika

sprzedaj te stare graty i kup taki zestaw http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_listopad_2013?page=0,10 . obudowe np corsair 200r tania i dobra. nie napisales jaki masz hdd, jezeli jakis sensowny to zamiast dysku z zestawu ktory ci sugeruje wez wiekszego ssd zamast 60 jakiego 128 np samsunga 840 lub innego w dobrej cenie. w dziale z dyskami masz watek o ssd w pierwszym poscie jest napisane jaki sie obecnie opaca kupic. jak niechcesz ssd to kase z dysku doluz do lepszej grafiki. ale dzisiaj komp bez ssd to zlom

Edytowane przez bagins82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdź gdzieś linka do tej swojej obudowy i go tutaj wrzuć żebym wiedział na czym stoisz. 

 

moim zdaniem cały ten twój komp nadaje się jedynie do wystawienia na allegro. jak chcesz grać w nowe gry to 6870 się do tego nie nadaje. minimum to gtx 760 /670 lub jakiś odpowiednik z amd ale ja amd nie kupuje - dziadowskie stery, mikroprzycięcia itd. karty amd są tylko po to żeby nvidia obniżyła ceny na swoje sprzęty Dołączona grafika

 

zasilacz lc to też złom pozbądź się go. 

 

można zmodyfikować zestaw i zrobić coś takiego:

 

http://proline.pl/?id=shopkoszyk&1:KHX16C9B1BK2%2F8;1:MSI+B85M-G43;1:CORE+I5-4670;1:CRS+CP-9020050-EU;1:WD+WD10EZEX;1:GV-N760OC-2GD

 

jak będziesz mieć kasiore to do tego jeszcze taki ssd: http://proline.pl/?p=PLEXTOR+PX-128M5S

 

zapomniałem zapytać o najważniejsze w jakiej rozdzielczości grasz??

 

tak mieszkam na tym nędznym koszyka... 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp bez ssd to zlom

 

 

szczerze to nie zgodzę się z tym :) jasne ssd ułatwia życie i przyspiesza czas reakcji ale jeżeli komuś nie zależy na tym to czy warto się pchać(?), po za tym kupno ssd zależy od budżetu, jakim dysponujemy ;) a kupno n[ 60 GB mija się celem- przynajmniej dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nikomu 60gb kupować nie każę, taki jest proponowany w zestawie na purepc.

 

nie zgodzę się z tobą że ssd jedynie ułatwia życie. ssd je zmienia nieodwracalnie. kumple też tak mówili jak ty. ale od kiedy w ich komputerach zamieszkały ssd nie wyobrażają sobie bez nich życia. 

 

zgodzę się z tobą w jednym 128gb to minimum. mniejszy dysk to się nadaje ale do htpc jedynie na system. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...