Skocz do zawartości
goldi11

6 monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

szukam dobrego i taniego rozwiązania na podłączenie 6 monitorów do komputera. 

Monitory to najtańsze modele tylko z DVI i VGA nie muszą wyświetlać jednego wielkiego pulpitu. 

Zastanawiałem się nad którąś z kart Eyefinity np HD5870 z 6 wyjściami na monitory, ale raczej ciężko taką znaleźć w Polsce i nie wiem czy są przejściówki z DisplayPort na DVI. 

Potem pomyślałem o jakichś dwóch kartach, ale nie kojarzę żadnej z trzema zwykłymi wyjściami na monitor. No chyba że przejściówka z hdmi na DVI. 

Co wy myślicie? Jak to najtaniej zrobić? 

Nie chce na tym grać, nie zależy mi na wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś odezwał się do Maniakalnego. Jest to użytkownik z tego forum co podłączał nawet więcej niż 6 monitorów:

 

http://forum.purepc.pl/user/106265-maniakalny/

 

Najlepiej by było kupić 2 karty z 3 złączami. Jeden monitor podpinasz przez kabel HDMI-DVI do kupienia na allegro za 10 zł czyli w tym przypadku 2 kable , bo do dwóch kart:

 

http://allegro.pl/kabel-dvi-hdmi-dvi-hdmi-m-m-2m-2-m-full-hd-i3633370283.html 

 

a pozostałe 4 monitory  do DVI

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7770-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-sub-gv-r777oc-gv-r777oc-2gi-611322/

Karta ma po dwa złącza DVI, jedno HDMI i jedno D-Sub.  Na upartego do jednej karty możesz podłączyć 4 monitory. Jeden przez D-SUb dodatkowo (przejściówka D-SUB/DVI za grosze na allegro).  Ale imo lepszym rozwiązaniem bedzie 2XDVI + HDMI/2XDVI + HDMI

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz tego tanio.

 

Albo co najmniej cztery monitory muszą mieć natywne wejście DP, wtedy rozwiążesz to przy użyciu albo huba DP oraz typowej karty, albo karty z 6xDP i dwóch przejściówek pasywnych do monitorów bez DP.

 

Druga możliwość to cztery aktywne przejściówki DP - coś tam po drugiej stronie co ma monitor.

 

Nic mi nie wiadomo o innych możliwościach na AMD. Na nVidia nie wiem czy w ogóle jest to możliwe, zatrzymałem się na etapie gdy przy dwóch katach nVidia mogły być co najwyżej trzy monitory, ale może wykazali się od tamtego czasu jakimś postępem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa monitory obsłużysz z integry intela SB/IVY, tylko bierz mobo z funkcją Multi-Monitor (praca GPU i iGPU jednocześnie, z tego co patrzyłem tylko Gigabyte jej czasem nie ma)

Zaraz sprawdzę czy Hasłel^^ nie obsługuje czasem 3 Dołączona grafika

 

do tego np. ten maxtor i masz komplet

 

edit:

G3430 & Asrock B85M PRO4:

działają ładnie 3 monitory na iGPU - VGA+HDMI(->DVI)+DVI Dołączona grafika

nice

post-134979-0-85192400-1384213996_thumb.jpg

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...