Skocz do zawartości
LuKe

Monitor z najlepsza plynnoscia ruchu

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

zastanawiam sie nad zmiana mojego starego, wysluzonego, rewelacyjnego monitora Nec 20wgx2 na IPS

 

teraz ogladajac filmy, grajac na grach, czy nawet ogladajac youtuba drazni mnie slaba plynnosc ruchu ktora jest spowodowana mala iloscia kl/s 60hz

 

dlatego zastanawiam sie nad zmiana, idac tropem 120hz, czyli plynnosc nawet na youtubie , a nie drazniace rwanie

 

znalazlem dwa monitory

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/5970246

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/3290866

 

a moze wasze propozycje.....

 

PYTANIE ZASADNICZE, bo nigdzie nie moglem znajsc odpowiedzi..... mianowicie jesli zmniejsze rozdzielczosc np. na 1280x800 czy bede mogl miec 120hz? bo wiadomo ze w natywnej rozdzielczosci 1920x1080 bedzie 120hz, tyle tylko, ze wiadomo nowsze gry beda mi skakac na takiej rozdzialce dlatego znizajac ja do 1280x800, czy uzyskam 120hz?

 

druga goraczka to panorama 16:9 kolejne obciazenie dla grafiki, czy ustawiajac 16:10 w grach bede mial jakies pasy?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego benq to se odpusc...

asus lepszy

a najlepiej zainteresuj sie tematem LB, na blurbusters.com, a najlepszy na chwilę obecną monitor do grania to eizo fg2421, tyle że chwilowo kosztuje 2200. No ale made in japan, matryca va od sharpa...

Ale ma 120hz i strobing

 

Ah  - pytanie o 120hz...jesli monitor ma 120hz w obsludze HD, to i tyle wyświetli w niższej. Zwykły monitor ma możliwość wyświetlania obrazu częściej niż 60hz po zmniejszeniu rozdzielczości, np moj dell ma niby gdzies 75hz jeszcze tryb, ale nigdy nie widziałem/uzywałem, bo w innej niż natywna grać się nie da...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze cię zrozumiałem to zmiana monitora nic ci przecież nie da, youtube ma limit fps, zresztą nawet jakby takiego limitu nie było to ile materiałów jest nagrywanych w powyżej 60 klatkach? Pewnie nawet nie promil. Filmy masz w przeważnie w 24klatkach. Jedynie w grach odczułbyś różnicę pod warunkiem oczywiście, że twój komputer byłby w stanie wygenerować te 120fps.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwileczke z tego co mi sie wydaje to  plynnosc ruchu tez bedzie na filmach nagranych w 24kl/s i na youtubie, przynajmniej tak mi sie wydaje, inaczej nie ma sensu kupowac takiego monitora bo jesli tylko do gier to ja bym musial miec kompa z nasa zeby to udzwiglo

 

 

na tym filmiku na samym poczatku jest pokazany youtube jak plynnie chodzi w 120hz a jak skacze w 60hz,

ponoc nawet majac 120hz ruszajac kursorem myszki bedzie roznica

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ax8NxWn48tY#t=0

 

 

P.S

 

fajny ten Eizo Foris FG2421 ale pieronsko drogi 

pamietam jak za swojego neca dalem wlasnie 2200zl 

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku masz pokazaną płynność przemieszczania okna przeglądarki a nie samą płynność filmu na yt. Tak na logikę, skoro film ma 24 kl/s to jakie znaczenie ma szybkość monitora? Elementy interfejsu i jego przemieszczanie będzie płynniejsze, ale jeśli bazowy materiał jest puszczany/nagrany w 24kl/s to 120hz nic ci nie da przy oglądaniu yt czy filmów. Z tego co wiem to właśnie głównie pod gry kupuje się monitory 120hz bo praktycznie nie ma jak ich inaczej wykorzystać, choć tutaj mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory 120Hz to tylko pod gry, żadnego innego zastosowania nie mają. Co do telewizorów, to im wystarcza w zupełności 60Hz do 2D, oraz 120Hz do 3D - i tak więcej przez obecny standard HDMI nie przejdzie, a wszystkie "ultra duper motion" i "666Hz" to tylko bajer marketingowy, tak samo jak i dynamiczny kontrast w monitorach. Wierzysz, że taki monitor osiągnie kontrast na poziomie 1:1 000 000? Jak uda mu się zrobić 1:4000 to już jest sukces.

 

Wracając do tematu - moim zdaniem wydawać na TN ponad 1300zł, tylko dlatego, że ma 120Hz, to bezsens. Będziesz miał szybszą matrycę z o wiele gorszą jakością obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na jakiej zasadzie dzialaja telewizory ktore maja ulepszacze - motiony, 600hz itdna nich film ktory jest w 24kl/s przeksztalca w super plynnosc i to prawdopodobnie przez ilosc hz

Nie przez ilość hz tylko przez zastosowanie w nich szeregu marketingowych sztuczek i filtrów :-)Tapnięte z mojego LT26i. Edytowane przez pszywszymor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprzekonaliscie mnie.....

 

z wypowiedzi ludzi ktorzy maja monitory 120hz jasno wynika ze youtube i filmy 24kl/s plynniej sa wyswietlane niz na monitorach 60hz, a nawet poruszany kursor na pulpicie

 

co do gier to juz miazdzaca przewaga i kazdy kto choc raz zagra na 120hz powie jedno - jak ja moglem grac w badziewnej 60hz szarpaninie, problem w tym ze kompa miec trzeba z nasa,

 jesli nawet zmniejsze rozdzialke to prawdopodobnie 120hz juz nie uzyskam .... niby w moim monitorze jak dam mniejsza rozdzielczosc niz natywna moge dac 75hz

 

 

po glebszym namysle poczekam troche az stanieje Eizo Foris FG2421 ktory podsunal mi kolega Gregu ,

jedyny sensowny model jak narazie na rynku....

 

 

P.S

 

Dammeron i tu sie mylisz... w telewizorach jesli masz "ultra duper motion" poprawia to znacznie plynnosc na obrazie ktory jest wyswietlany wlasnie z tak zwana "szarpanina" ,

poprostu dubluje ci klatki i jest wieksza plynnosc

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bd kupywał tego Asusa bo potrzebuje go do GIER. Ale naprawde nie ma różnicy między 60 a 144hz z poziomu filmu w 30 klatlach. Pomyśl, w czym ogranicza 30 klatek filmu monitor który może generować 60 klatek, co? Jedyne zastosowanie to gry i filmy 3D, nic wiecej. Jak do tego potrzebujesz monitora to kupuj :-)

 

Tapnięte z mojego LT26i.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym filmiku widac ze youtube plynniej chodzi w 120hz

http://www.youtube.com/watch?v=Ax8NxWn48tY#t=0

 

jezeli zeczywiscie nie ma roznicy w filmach 24kl/s, youtube, i w ogole dzialanie z pod windowsa to po temacie!

 

choc dalej w to nie wierze i czekam az ktos sie wypowie kto ma takowy monitor, albo zaczekam na ciebie az go kupisz Dołączona grafika

 

 

jeszcze zostaje mozliwosc zakupu TV LCD lub plazmy z motionami i 666hz Dołączona grafika i podpiecia do kompa i tam napewno bedzie super plynnosc nawet na filmach w 24kl/s

 

P.S

 

PATRZCIE CO ZNALAZLEM i to 27cali, akurat idealne na moje biurko :)

http://allegro.pl/monitor-led-iiyama-prolite-x2775hds-b1-i3674292102.html

ma nawet funkcje OverDrive eliminuje nieostrości podczas dynamicznych scen

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma 3x 24 cale 144hz. Windows, okna, kursor, animacje, gry chodzą płynnie youtube i filmy nie. Jeśli chcesz podbić płynność działania YouTube i filmów jest do tego program smooth video project ale wymaga sporej mocy obliczeniowej ale efekt jest fenomenalny. Do tego wystarczy Ci ekran 60hz. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też napisać, że brat ma jakiś monitor 120hz nie pamiętam firmy i rzeczywiście jeżeli nie grasz w gry to zapłacisz 400zł więcej za płynny ruch kursora. Więc nic z wyżej wymienionych rzeczy nie jest wyssanych z palca :-)

 

Tapnięte z mojego LT26i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma częstotliwość odświeżania do płynności ? to nie monitory crt :) chyba raczej czas reakcji ... oraz pozostały sprzęt (grafika, proc, ram)

Jezeli rzeczywiscie sprzet daje rade wyswietlic te ponad 100 fps :-)

 

Tapnięte z mojego LT26i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie...jak masz ekran 60hz, to możesz wyświetlić 60fps zsynchronizowane z odświeżaniem, nie mniej nie więcej...tzn...że jak ci komp/grafa uciągnie więcej, to bez włączonego v-sync osiągniesz więcej klatek(tak np ja w bf3 widze przedział 120-220 FPS)

120hz monitory podobnie.

Z tym że na 120hz masz większą płyność ruchu w grze(smużenie nadal występuje), większą płynność w windzie, kursor, okna itp.

A smużenie eliminuje tylko 2d lightboost zhakowany na monitorach to obsługujących(jak opisuje procedure blurbusters.com) lub tenże właśnie jeden na razie rodzynek, czyli eizo gf2421.

 

Ewentualnie, jak naprawde chcesz czegoś dobrego, to poszukaj na jebayu soniacza FG900, 24" panorama CRT, kontrast 10000-15000:1, ceny od 600 usd(nówki chodziłu po 3200)

Z tym że ostatnie sztuki wyszły z fabryki 6 czy wiecej lat temu, to mogą być "ciut" zuzyte...

Ale to monitor z najlepszą płynnością ruchu, kolorami i kontrastem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuKe -> też się teraz tym bawię, efekt naprawdę niezły. Co do yt to musisz włączyć najpierw tę wtyczkę a później skopiować link z filmu na yt, powinien się włączyć sam odtwarzacz z tym filmem, ja musiałem przełączyć w tej wtyczce żeby odpalało filmy w tym ich odtwarzaczu bo standardowo włączało w vlc a jego jeszcze nie konfigurowałem by działało to 60kl/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie autor ma wiekowy monitor z 2006r. z reakcją 12ms, więc jesli zamieni na taki który ma 1-2ms to i tak różnica będzie miażdżąca i właściwie te 120mhz niewiele zmieni, dodatkowo filmiki na youtube ... to jesli chodzi o jakość filmu to youtube jest ostatnim miejscem gdzie bym jej szukał i bynajmniej nie chodzi o smużenie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeczywiscie dziala youtube ale obraz jest wiele razy slabszej jakosci, natomiast na filmach dziala rewelacja, nawet lepiej niz dotad uzywany splash pro,

dodatkowo w MPC ustawic najlepiej w "strumieniu wyjsciowym" na "Overlay" niesamowita opcja ktora daje dodatkowa plynnosc wtedy jak nie da rady zrobic jej ten program SVP

 

.....dzieki za programik (jeszcze do gier by sie taki program przydal , hehe - nie trzeba bylo by wyszukiwac monitorow 120hz Dołączona grafika )

 

 

wracajac wlasnie do monitora

 

proponujecie poczekac az stanieje

http://www.ceneo.pl/27034180#tab=spec

 

wydaje sie ze monitor bez wad....

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...