Skocz do zawartości
Hipo

Radeon 9500 Vmod

Rekomendowane odpowiedzi

Kucyk: rozwiązałeś mój problem bo ja własnie opierałem się na modzie z 9700 i nie wiedziałem czy mam do tego dużego układu dolutować rezystor czy nie. Ty możliwe że jeśłi podarowalem sobie ten mod a wykonałem na układzie dużym koło pamięci karta mogła się poprostu spalić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci tego...  :cry:  

Wiem, że ten duży układ jest ten sam co ten drugi od vmem... Czyli powinna być 5 i 7 nóżka chyba, ale lepiej przylutować tam gdzie powinien być  8)

Czyli mam rozumieć, że ten rezystorek powinno się przymocować w te dwa miejsca a dokładnie w te ślady, które pozostały po tym układzie a na który teoretycznie jest miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem swojego radka do firmy zajmującej się naprawa różnych sprzetów komputerowych w tym właśnie kart graficznych.

Koleś nic mi nie zagwarantował ale powiedział ze jak nie wypali z naprawą to zapłacę tylko za przesyłke, więc teraz pozostaje mi tylko trzymać kciuki :) za naprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylutowałem tam gdzie trzeba :lol: nie za pierwszym razem ale później juz było dobrze :D niestety pech chciał ze coś odmówio współpracy i tyle. Ale jeśli karta wróci naprawiona to nie odpuszcze dopóki nie zobaczę 16k w 3D smarku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylutowałem zrezystorki takie jak na xbitlabs dali, co sięstało przeczytasz na poprzedniej stronie tego topic'u.

PS karta działała zupełnie prawidłowo aż pewnego dnia przy włączaniu kompa padła zasiłka i właśnie radeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się w tabelce  8)  Ale już poprawione  :lol:

W 01 osiągnąłem stabilnie bez artefaktów 13,9k ale nie opublikowałem wyniku... Za to mam poprzedni:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6964704

W 03 dokładne 4000  8)

hmm ty masz cos nie tak z tym wynikiem :D

Zrobielm dzisjaj moda jak na x-bit ,ale troche w innym stylu wykonane ,zapodam foty jak tylko dorwe skaner.

Pzred modem karta leciala 325/610 , wyzej core i baile kropeczki po modzie z tego co zlukalem na kulerze od radka bez kropek 350 , dam 360 lekko wiecej kropek .... chyba mi nie pomoze jak zlaoze bloch na gpu.

Teraz na zegarze 350/660 mam 5480 pkt w 3dmarku2003 ,a w 2001 z zegarem 325/610 luakj podpis.

Wiec wyglada mi na to ze chyba cos nie tak z twoim modem na 9700, jesli masz 4000 pkt w 2k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nieestetycznie to wygląda  :? (zdjęcie nr.1 mnie przeraża)... 8)

Ale te dwa pozostałe po prostu pikne  :lol:

No 1 jest moze nieestetyczny ,ale dobrze zrobiony i nie przeszkadza...

Pozostale 2 wyszly zajebiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE moze ja zle widze ale te chipy ktore widac na zdjatkach takie jakies lekko podtopione

Źle widzisz, to nie mój mod, ale te "chipy" nie są podtopione tylko na nich jest nałożony oryginalny klej termoprzewodzący, który można zeskrobać... 8)

P.S. to nie chipy tylko układy scalone... :lol:

Jakie masz chlodzenie na rdzen i na memy zalozone ze go tak wykreciles ??

Ja czy on? :lol:

Jeśli chodzi o mnie to na zegarze 405MHz standard, a na pamięcich 740MHz założyłem radiatorki i tyle 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dla mnie nie ma roznicy chip czy uklad scalony :) Wazne zeby dzialalo i sie dobrze krecilo. Te radiatorki to jakies specjalne (miedziane) czy zwykle. I czy takie radiatorki weszly by pod chlodzenie TT Giant II ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weszły by ale musiałby być bardzo spłaszczone ( niskie) a lepiej żeby po vmodzie były raczej konkretnej wyskości. A zamiast TT lepiej zapodać jakiś procesorowy cooler z radiatorem lub wc bo karta bardzo mocno się grzeje jak sięzwiekszy vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Vmodem dla memorków. Ale najpierw i tak trza coś zrobić z zasilaczem.

Apropo chłodzenia. Na moim radku siedzi Athlonowy Titan Majesty V (pasuje jak ulał, średnica jak oryginalny radiator Sapphire'a). Zmniejszyłem mu napięcie, bo chałasowal strasznie. Ma ok. 3000rpm i jest cichy. Na pamiątkach miedziaki. W grach (dx8.1) radiator zimny, ale po godzinie katowania benchmarkami dx9.0 to uuuu.... ciepły - przydałoby sie zrobić mu regulacje obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...