Skocz do zawartości
as700

Jaki smartfon do 1600zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :)
 
Otóż planuję zakup nowego telefonu gdyż stary już trochę mi się znudził. Posiadam aktualnie Sony Xperię T.
Szukam telefonu do słuchania muzyki na słuchawkach i na głośniku zewnętrznym, oraz sporadycznego robienia zdjęć w dobrych warunkach oświetleniowych. Głównie o tych cechach najbardziej mi zależy. 
Mam na oku dwa smartphony: Samsunga Galaxy s4 a także HTC One. Który z nich do moich potrzeb byłby lepszy?
 
Budżet którym dysponuje to 1600zł +/- 100zł. 
 
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 
Edytowane przez as700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolejna xperia juz mnie nie interesuje :)

I dobrze, zetka ma tragiczny ekran w porównaniu do konkurencji. Z dwóch co masz na oku imo lepszy jest HTC One. Super dźwięk z głośników zewnętrznych, na słuchawkach też daje radę, wykonanie świetne i do tego sense, chyba najlepsza nakładka producenta. One ma też świetny ekran choć mniejszy o 0.3" od S4. Za S4 przemawia możliwość rozszerzenia pamięci, wymienna i większa bateria, lepszy aparat i większy ekran. W S4 dostajesz zamulony touchwiz i tandetne wykonanie out od box. :lol:One ma ekran LCD, samsung amoleda, który lepszy to już kwestia indywidualna. Na obydwa smartfony możesz wgrać czystego andka GE, to taki plus tych słuchawek.

Jednak jak 16GB pamięci Cię nie przeraża (bez możliwości rozszerzenia) to wybrałbym G2 od LG. Poczytaj sobie trochę o tym smartfonie, naprawdę udany sprzęt i obecnie można kupić za ~1700PLN. Specyfikacja techniczna LG jest dużo lepsza od pozostałej dwójki, ekran 5.2" w obudowie wielkości S4. Naprawdę zacny sprzęt.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, zetka ma tragiczny ekran w porównaniu do konkurencji. Z dwóch co masz na oku imo lepszy jest HTC One. Super dźwięk z głośników zewnętrznych, na słuchawkach też daje radę, wykonanie świetne i do tego sense, chyba najlepsza nakładka producenta. One ma też świetny ekran choć mniejszy o 0.3" od S4. Za S4 przemawia możliwość rozszerzenia pamięci, wymienna i większa bateria, lepszy aparat i większy ekran. W S4 dostajesz zamulony touchwiz i tandetne wykonanie out od box. :lol:One ma ekran LCD, samsung amoleda, który lepszy to już kwestia indywidualna. Na obydwa smartfony możesz wgrać czystego andka GE, to taki plus tych słuchawek.

Jednak jak 16GB pamięci Cię nie przeraża (bez możliwości rozszerzenia) to wybrałbym G2 od LG. Poczytaj sobie trochę o tym smartfonie, naprawdę udany sprzęt i obecnie można kupić za ~1700PLN. Specyfikacja techniczna LG jest dużo lepsza od pozostałej dwójki, ekran 5.2" w obudowie wielkości S4. Naprawdę zacny sprzęt.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki wielkie za tak obszerną odpowiedź. :) Co do LG to z chęcią o nim poczytam.

Czy miałeś może okazje słyszeć jak gra Galaxy s4? - Chodzi mi tu głównie o głośnik zewnętrzny. Gdzieś wyczytałem, że posiada chip Wolfsona. Czy to prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja i9500 tak, ale jest w poslce niedostępna. Na naszym rynku jest i9505 która ma snapdragona 600 i pozbawiona jest chipu wolfsona na rzecz jakiegoś autorskiego od qualcomma. Po zainstalowaniu powerampa i tak różnicy nie zauważysz. Obecnie wszystkie flagowe telefony grają bardzo dobrze na słuchawkach. Naprawdę trzeba mieć coś ze słuchem by doszukiwać się różnić. Obecnie za 1700zl możesz kupić nowego LG G2 który bije pod każdym względem s4 oraz one. Myślę że nie dołożenie 100zl byłoby zwyczajnie głupie. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja i9500 tak, ale jest w poslce niedostępna. Na naszym rynku jest i9505 która ma snapdragona 600 i pozbawiona jest chipu wolfsona na rzecz jakiegoś autorskiego od qualcomma. Po zainstalowaniu powerampa i tak różnicy nie zauważysz. Obecnie wszystkie flagowe telefony grają bardzo dobrze na słuchawkach. Naprawdę trzeba mieć coś ze słuchem by doszukiwać się różnić. Obecnie za 1700zl możesz kupić nowego LG G2 który bije pod każdym względem s4 oraz one. Myślę że nie dołożenie 100zl byłoby zwyczajnie głupie. Tapatapatap i9001

 

Dzięki kolego za wyjaśnienie, lecz chodziło mi jak gra SGS na głośniku, nie słuchawkach :) Głównie czy telefon nie jest cichy, dźwięk nie jest płytki itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za tak obszerną odpowiedź. :) Co do LG to z chęcią o nim poczytam.Czy miałeś może okazje słyszeć jak gra Galaxy s4? - Chodzi mi tu głównie o głośnik zewnętrzny. Gdzieś wyczytałem, że posiada chip Wolfsona. Czy to prawda?

Bawiłem się trochę S4 w jakimś markecie, co do dźwięku z głośników zewnętrznych to grał tak sobie, jak większość smartfonów czyli bez rewelacji.HTC One pod tym względem jest najlepszy, może nie najgłośniejszy, ale ze względu na dwa głośniki umieszczone na froncie dźwięk jest rewelacyjny jak na telefon.Na yutubie jest masa filmików z porównaniem głośników, przykładowy filmik:
Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się trochę S4 w jakimś markecie, co do dźwięku z głośników zewnętrznych to grał tak sobie, jak większość smartfonów czyli bez rewelacji.

HTC One pod tym względem jest najlepszy, może nie najgłośniejszy, ale ze względu na dwa głośniki umieszczone na froncie dźwięk jest rewelacyjny jak na telefon.

Na yutubie jest masa filmików z porównaniem głośników, przykładowy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Q6xIWRSDfxw&feature=youtube_gdata_player

 

Na tym filmiku wyraźnie najgłośniejszy jest S4, lecz HTC ma bardziej basowy dźwięk. Wybór naprawdę jest trudny. Gdyby One posiadał trochę lepszy aparat i np. sterowanie gestami jak S4 nie wahałbym się ani chwili... Poczekam z zakupem do wtorku, może przez ten okres  ktoś jeszcze się wypowie na temat tych smartfonów.

Dziękuję i pozdrawiam. 

Edytowane przez as700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...