Skocz do zawartości
Fabiano

Klawiatura – Niedziałające Shifty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od paru dni zaczął występować dziwny problem z moją klawiaturą. Nagle oba Shifty jednocześnie zaczęły działać w kratkę. Czasem te dwa przyciski same z siebie po prostu przestają funkcjonować, i nie jestem w ogóle w stanie pisać na klawiaturze znaków typu "?", oraz dużych liter. Przyciski nie są uszkodzone fizycznie, nacisk z jakim go wciskam też nic nie zmienia. Po prostu tak, jakbym w ogóle tego Shifta nie wciskał, i to bez znaczenia czy przyciskam lewego czy prawego. Po paru minutach nagle znów oba jednocześnie zaczynają działać i jest wszystko ok, a później oba naraz znów się pierniczą i tak w kółko. Problem ten występuje tylko i wyłącznie z przyciskami Shift, nie zauważyłem żeby jakiś inny klawisz odmawiał posłuszeństwa.

 

Moja klawiatura to bezprzewodowy Logitech UltraX Media Desktop Y-RR63, jest w zestawie z myszką. Swoje lata już ma, ale przyzwyczaiłem się do niego, poza tym nigdy nie zawodził, a na pewno nie w tak przedziwny sposób.

 

Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, ale może problem leży po stronie połączenia bezprzewodowego, bo klawiaturę wyczyściłem i żaden przycisk nie jest uszkodzony. Ale tu też nie wiem co może być dokładnie nie tak. Odbiornik sygnału położyłem praktycznie kilka centymetrów obok klawiatury, i nic to nie dało. Zainstalowałem nowe sterowniki, kombinowałem z ustawieniami regionalnymi, zmieniłem wejście USB, przeskanowałem cały komputer za pomocą AVG – to samo.

 

Nigdzie w Google nie znalazłem pomocy na tak dziwny problem, liczę że ktoś tutaj postara się mi pomóc i powie co jeszcze mogę zrobić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...