Jump to content
Fabiano

Klawiatura – Niedziałające Shifty

Recommended Posts

Witam.

 

Od paru dni zaczął występować dziwny problem z moją klawiaturą. Nagle oba Shifty jednocześnie zaczęły działać w kratkę. Czasem te dwa przyciski same z siebie po prostu przestają funkcjonować, i nie jestem w ogóle w stanie pisać na klawiaturze znaków typu "?", oraz dużych liter. Przyciski nie są uszkodzone fizycznie, nacisk z jakim go wciskam też nic nie zmienia. Po prostu tak, jakbym w ogóle tego Shifta nie wciskał, i to bez znaczenia czy przyciskam lewego czy prawego. Po paru minutach nagle znów oba jednocześnie zaczynają działać i jest wszystko ok, a później oba naraz znów się pierniczą i tak w kółko. Problem ten występuje tylko i wyłącznie z przyciskami Shift, nie zauważyłem żeby jakiś inny klawisz odmawiał posłuszeństwa.

 

Moja klawiatura to bezprzewodowy Logitech UltraX Media Desktop Y-RR63, jest w zestawie z myszką. Swoje lata już ma, ale przyzwyczaiłem się do niego, poza tym nigdy nie zawodził, a na pewno nie w tak przedziwny sposób.

 

Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, ale może problem leży po stronie połączenia bezprzewodowego, bo klawiaturę wyczyściłem i żaden przycisk nie jest uszkodzony. Ale tu też nie wiem co może być dokładnie nie tak. Odbiornik sygnału położyłem praktycznie kilka centymetrów obok klawiatury, i nic to nie dało. Zainstalowałem nowe sterowniki, kombinowałem z ustawieniami regionalnymi, zmieniłem wejście USB, przeskanowałem cały komputer za pomocą AVG – to samo.

 

Nigdzie w Google nie znalazłem pomocy na tak dziwny problem, liczę że ktoś tutaj postara się mi pomóc i powie co jeszcze mogę zrobić.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.