Skocz do zawartości
p!Ck3r

lekka modyfikacja zestawu za 3,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kamraci. Mój sprzęcik z podpisu, który hiendem nawet przy zakupie nie był zaczął mnie już lekko irytować Dołączona grafika więc nadszedł czas lekko go odświeżyć. 

Na pierwszy ogień poszło zamówienie na PX-128M5S, który trafi do mnie we wtorek. Po euforii wynikającej z zamówienia stwierdziłem że szkoda mi dysku, jeżeli moja płytka obsługuje SATA II a dysk lata na III, więc chyba czas i na nią, co za tym idzie resztę bebechów...

 

Czyli tak, bazuję na zestawie za 3500 na listopad:

Intel Core i5-4670K BOX- 855zł

MSI Z87-G43- 379zł

2x 4GB TG Vulcan Gold 1600 MHz- 299zł

Zalman CNPS14X- 159zł (chyba że mój pentagram karakorum podejdzie?)

=1692zł

 

Teraz sedno sprawy, komputer służyć ma w sumie do wszystkiego. Musiałby pociągnąć płynnie najnowsze FPP na high, najczęściej gram w CS:GO a on mega wymagający nie jest Dołączona grafika Mój monitor W2252TQ obsługuje najwyżej 1680x1050 i nie zapowiada się na jego wymianę więc w takiej rozdzielczości bym grał. Z tego co zdążyłem zgłębić temat najodpowiedniejsza grafika pod niego to 270x?

 

Ogólnie z racji ograniczonego budżetu zastanawiam się na wymianę ww. zestawu i zostawienia póki co mojego radka 4850 i zasilacza, pytanie czy mój tagan tg580-u15 który mocny nie był nawet po wyjściu z fabryki pociągnął by taki sprzęt? 420W na +12v

A za jakiś czas (6-12mcy) wymiana zasilacza, monitora, grafy pod HD. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz możesz zostawić.

Karakorum z tego co pamiętam nie miało zapinki pod 1156 więc do 1150 tez nie podejdzie. Wcześniej ASRock dawał możliwość montowania chłodzenia pod 775 na swoich nowszych płytach, ale z tego zrezygnował.

 

 moja płytka obsługuje SATA II a dysk lata na III, 

akurat to nie jest żadnym problemem.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sytuacja się póki co lekko zeruje, zasilacz zostaje ale 150zł na chłodzenie. Oczywiście zasilacz bez zmiany grafy jak dobrze rozumiem?

A z dyskiem czemu nie problem? 360MB vs 720MB a dysk 520/200, 160MB zapisu w plecy (o ile dobrze licze ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...