Skocz do zawartości
adish

Nowy Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że stary komputer mam już przeszło 6 lat szykuje się do jego zmiany. Szukałem różnych "gotowców" (zaraz podam specyfiki) - wiem że zazwyczaj w nich tkwi jakiś szkopuł, ale nie ma to znaczenia dla mnie. Jednak chodzi mi głównie o cenę i o to by wystarczył - spełniał swoją rolę - przez kolejnych kilka dobrych rad (przy tym argumencie cena pewnie się gryzie, ale może będzie jakiś tani, dobry i wydajny komputer).

Nie wiem, czy można dawać odnośńiki do innych stron (tutaj allegro ...):

1) http://allegro.pl/potwor-intel-core2-quad-4gb-1tb-hd7450-1gb-syst-i3692515775.html

2) http://allegro.pl/komputer-core-i5-4440-x-3-3ghz-8gb-ram-hd4600-usb3-i3700017664.html

3) http://allegro.pl/wydajny-core-i5-4440-4x3-3ghz-4gb-ram-hd4600-320gb-i3700021630.html

 

 

Jak widzicie cena tak do góa 1400zł.

Z góry dzięki za pomoc.

/Pozdrawiam

PS

1) Bez monitora

2) Bez HDD

3) Bez Nagrywarki

4) Aukcje podałem jako "ogólne"

Edytowane przez adish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj złomu na allegro tak wiem to tylko przykłady.

 

przejrzyj ten poradnik: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_listopad_2013

 

proponuję ci zestaw w przedziale od 1800 do 2000. odejmij dysk i napęd dodaj koszt obudowy, chyba że twoja jest odpowiednia i włala komputer gotowy. 

 

pamiętaj że za kwotę którą chcesz wydać na komputer nie będzie on na kilka lat. już w dniu zakupu będzie słaby... :( sensowna kwota na komputer żeby był na lata to ze 4k niestety. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem Dołączona grafika

Tak, wiem że te na allegro to złom - bo zazwyczaj jedna rzecz jest nazwijmy to "w miare dobra", a lepsza żeby się fajnie czytało 4GB RAMU, Ultraszybki Procesor ...

Bardziej mnie przedział 1800-2000zł by interesował aniżeli 4k, chociaż i tak jest troche wysoki - bo aż tak dobrego nie potrzebuje, ale popatrze co i jak.

Dzięki jeszcze raz.

 

EDIT: Parę pytań:

1) Co oznacza przy procesorze napis "Mnożnik: Zablokowane"?

2) Jak to jest możliwe że przy cenie 2000zł za komputer AMD vs Intel. AMD oferuje procesor 8 rdzeniowy, podczas gdy Intel 4? Pewnie AMD i tak wypadnie gorzej, ale z czego by to ewentualnie wynikało?

Edytowane przez adish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. przy intelach procesory z oznaczeniem "k" maja odblokany mnoznik i mozna je podkrecac. kup mocnego bez k taki jak proponuja w zestawach do ktorych dalem ci linka

 

2. amd to procesory modulowe i one tak naprawde 8 rdzeni nie maja tylko 4 moduly po dwa watki. generalnie sa wolniejsze w grach i lepiej brac intela

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przperaszam, że odkopuję temat - jednak mam 1 pytanie - poniekąd związane z tym. Mianowicie słuchawki - w zestawach polecanych do 100 zł są m.in te:

Superlux HD681

Chodzi mi o to czy posiada je ktoś i mógłby się wypowiedzieć, czy są przede wszystkim wytrzymałe (bo miałem już parę i wszystkie się psuły od "rozciągania" przy zakładaniu - plastik + oczywiście "gorsze" do 35 zł) i ogólnie - czy może są lepsze od nich w podanym przedziale?

/Z góry dzięki za pomoc

PS Bez mikrofonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...