Skocz do zawartości
Black_war

zestaw do 2,8k z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję kupić komputer do grania + pracy, z tym, że na razie priorytetem jest praca, na gry nie ma czasu. Dlatego planuję dokupić grafikę w późniejszym terminie (gtx770 albo r9 280x)

 

zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/Tuw1Ex/

 

Do tego monitor 24 calowy: tu mam dylemat między Benq GW2460HM a Dell P2414H.

 

Czy ten zasilacz starczy na przyszłość do podanych wyżej kart graficznych?

Brać płytę na B85 czy raczej H81?

Jeśli wezmę jakąś mniejszą obudowę pod płytę na H81 to wejdzie gtx 770 lub r9 280x?

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GTX 770 ma ok 26 CM długości i 13 CM wysokości.:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/

 

Jest ponoć cichszy. Gigabyte też dobry, ale jest nieco dłuższy bo ma ok 29 CM długości no i ma nieco bardziej podbite zegary:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx770-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-1189-7010-wer-oc-overclock-potrojny-went-windforce-3-gv-n770oc-2gd-581346/

 

Co do monitora to w tej cenie lepiej się sprawdzi BenQ. Chociaż kolory lepsze możesz uzyskać na IPS czyli Dell.Zasilacz spokojnie da sobie radę. Co do płyty to kwestia ilości złącz USB 2.0/ SATA III. No  i może sentymentu do jakiejś firmy.  Zastanowiłbym się też nad MSI B85-G43 gdybyś miał brać pełnoprawnego ATX'a.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.ram dokupię razem z kartą

 

2.może jakieś inne propozycje monitora do 800zł?

 

3.czy składanie gamingowego zestawu do miniTowera ma w ogóle sens? spodobał mi się ten coolermaster: http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-n200-nse-200-kkn1-584078/ głębokość: 44,5cm, ciężko mi to ocenić ale karta powinna się zmieścić.

 

Mam jeszcze do dyspozycji obudowę Aerocool ZeroDegree, przypuszczam, że to lepsza propozycja od SilentiumPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS w tej cenie jest nieopłacalne, bo są to za wolne matryce do gier. VA lepiej się tu sprawdzi. ZA IPS przemawia lepsze kolory/czerń jedynie. Ale z tego co czytam po opiniach to ludzie są z niego zadowoleni. Co do obudowy to ten Coolmaster fajnie się prezentuje i karta powinna się zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777 biurową, żadne renderowanie, więc spokojnie i5 starczy

 

 

@andrew777 za recenzją p2414h "Black depth and contrast ratio are excellent for an IPS panel at 1010:1 after calibration. Detail in darker scenes should not be lost as a result, and shadow detail should be good."

 

Poza tym co do monitora, to obecnie używam Samsunga 2232BW na TN, więc i tak wydaje mi się, że czegokolwiek nie wybiorę będzie to spory skok jakościowy.

 

Nadal się zastanawiam, czy taki zestaw nie będzie się dusił w minitowerze?

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się w końcu na zestaw w Coolermasterze n200 i Della P2414H.

W przyszłości dołożę raczej GTX770, myślę nad wersją ze stockowym coolerem, żeby dmuchał powietrze poza obudowę. To chyba nie jest taki zły pomysł zważywszy na to, że są one stosunkowo ciche i udane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...