Skocz do zawartości
Mawii0

Jaki monitor do 900zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić wkrótce nowy monitor do 900zł. Monitor będzie używany do oglądania filmów/telewizji, grania w gry, pracy w Photoshopie itp.

Bardzo dobry jakość obrazu  i szeroki kąt widzenia . Co do rodzaju matrycy to już wybierzcie jaka będzie najlepsza.

 

Moje wymagania to:

-Rozmiar: 20-24 cali

-Rozdzielczość: Full HD
-Tuner TV naziemnej (DVB-T)

-Złącza: minimum 1x HDMI, 1x D-Sub, oczywiście złącze antenowe, może być ale nie musi USB 

-Możliwość montażu na ścianie 

-Szeroki kąt widzenia

-Jak najlepsza jakoś obrazu 

 

Szukając monitora odpowiedniego dla mnie znalazłem taki o to monitor co o nim sądzicie ? Bardzo podoba mi się jego desing co do jakości obrazu to wydaje mi się że też będzie super ale czy taka jest to nie wiem bo nie miałem niestety styczności z tym monitorem więc jeśli ktoś już widział ten monitor to proszę aby napisał co sądzi o jakości obrazu ?

 

Z Góry Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie śmieciowe zestawienie, ale czego spodziewać się po typowym markecie.

 

Jak potrzebujesz monitora do photoshopa, to zapomnij o jakimkolwiek w tej cenie, chyba, że to używka. Bazową głębią powinno być 8bit, natomiast takiej nie znajdziesz chyba w żadnym monitorze w cenie <1000zł. Tutaj występuje 6bit+FRC, które może powodować widoczne przejścia tonalne między odcieniami tej samej barwy.

 

Jeśli Ci to jednak nie przeszkadza, to zainteresuj się może tak popularnym Dellem u2412 - kosztuje ok 1k, a masz w tej cenie IPS w formacie 16:10, czyli rozdzielczość 1920x1200. Do pracy (a nawet do www) te dodatkowe 120 pikseli w pionie to niemalże zbawienie. Dołączona grafika

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wszystkie wasze propozycje monitorów więc tak Dell U2412 no niestety ale nie ma tunera TV więc niestety odpada ;/ więc zostaje mi wybór miedzy tym  a tym monitorem, który według was będzie najlepszy do oglądania filmów i telewizji, grania i też do normalnego użytkowania jako monitor.

 

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje spełniające moje wymagania śmiało je piszcie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "jak najlepsza jakość obrazu" i "praca w photoshopie" wykluczają się wzajemnie z wbudowanym tunerem DVB-T. Lepiej kupić lepszy monitor i do tego niewielki tuner na USB za kilkadziesiąt złotych - Twoje oczy Ci za to podziękują. Tym bardziej, że te tanie tunery USB nie odbiegają jakością od tych, co masz wbudowane w monitory.

 

EDIT: Dobry monitor 16:9 w niższej cenie to Dell P2414H. Od modelu u2412 różni go to właśnie format matrycy oraz brak gniazda HDMI (DVI i DP powinno w zupełności wystarczyć), ale jest też za to znacząco tańszy. Wg recenzji na TFTCentral ma też minimalnie lepszą jakość obrazu.

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje lepiej do kupić tuner i mieć lepszy monitor. Tak co czytałem opinie o tych monitory z Dell'a są b.dobre tylko jednej rzeczy  której mi brakuje, a co jest dla mnie ważne to wejście 2x HDMI, ponieważ chce mieć komputer i Tuner TV lub coś innego podłączonego przez to wejście bo jest lepsze od gniazda VGA. Więc jakie jeszcze polecacie monitory które posiadają 2x HDMI i spełiają inne moje wymagania (Tak wiem jest wybredny Dołączona grafika

 

Nie wiem dlaczego ciągle trzymam się tego LG może dlatego że bardzo podoba mi się ta cienka ramka znalazłem jeszcze taki 

Edytowane przez Mawii0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...