Skocz do zawartości
Varessen

Dysk Plextor M5Pro - AHCI? Niskie predkości, pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zainstalowałem dziś system na moim nowym SSD Plextor M5P, po zainstalowaniu HD Tune, prędkość wahała się miedzy 200 MB/s / 220 MB/s. Po zmianie na AHCI dalej wykazuje takie prędkości.

Tu pojawia się moje pytanie, czy czasem dysk nie powinien osiągać większych transferów?

 

Płyta główna: MSI 870-C45

Procesor: AMD Phenom x4 955 3.2 GHz

Program: HD Tune 2.55 oraz ASSSD

 

EDIT: Właśnie zauważyłem, że moja płyta ma tylko 6 portów SATA II :( Pewnie dlatego nie osiąga pełnej prędkości? Da się coś na to poradzić, czy w grę wchodzi tylko wymiana płyty głównej?

Edytowane przez Varessen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc screena z AS SSD, miej baczenie że masz SATA2 więc max odczyt 260MB osiągniesz, dodatkowo na płytach pod AMD osiągi bywają niższe, na pociechę dodam że i tak liczy sie najbardziej wynik 4k i SATA3 tutaj aż tak wielkiego wpływu na ogólną wydajność nie ma Dołączona grafika

Edytowane przez TSRules
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah... Jeżeli już wydałem te cztery stówy na dysk to chciałbym go w pełni wykorzystać, czy można osiągnąć pełne prędkości dysku przez kontroler PCI-E z SATA III, ponieważ widziałem takie w okolicach 80 złotych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, nie ma sensu. Nawet przy SATA2 odczujesz spory skok wydajności podczas przesiadki na SSD. A Plextor M5 Pro przecież Ci nie zginie ;). Zmienisz kiedyś płytę i wykorzystasz cały jego potencjał. Ciesz się tym, że masz spory zapas "mocy", a nie martw się tym, że jest w zapasie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...