Skocz do zawartości
Petrus

Zestaw Komputerowy do Battelfield 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Chciałbym Was prosić o pomoc w następującej kwestii - chcę złożyć zestaw komputerowy pod Battlefield 4.

Interesuje mnie  FULL ULTRA/1920x1080(aka Full HD) i maksymalne możliwe FPS. 

 

Charakterystyką tego zestawu miałaby być (większość już się domyśla :)) najlepsza cena (czyt. możliwie jak najniższa).

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź.

PS. Chodzi o samego PC bez peryferiów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Devil

I tu moje pierwsze pytanie: czy zasilacz 450W to nie za mało ? Pytam dlatego, że przedtem (przesiadłem się ponad 7 lat temu na laptopa) polecano zasilacze nieco większe.
Pod biurkiem stoi łapacz kurzu w postaci mojego starego PC z przed około 8 lat i tam jest Chieftec 350W - a podejrzewam, że hardware żre nieco więcej obecnie (szczególnie grafa, którą poleciłeś).

PS. Będę dopiero po 24:00 - także do tego czasu, dzięki za te i kolejne posty. Odpiszę jak tylko wrócę. Pozdrawiam

Edytowane przez Petrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy. Dzisiejsze karty i procesory nie ciągną już tyle co kiedyś. Nawet po OC. Ale jak chcesz mieć poczucie zapasu to możesz wziąć wersje 550 W:

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-550w-psu-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

 

Ale to wtedy jak zrezygnujesz z SSD. Do tego jakiś DVD-Rec by się przydał:

 

http://www.morele.net/inventory/info/YoSIAK/

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wielkie dzięki Devil. 

Co do zasilacza to wierzę i rozumiem, bo tak jak pisałem wypadłem z obiegu totalnie i nie mam pojęcia "co i jak".

 

Prawdopodobnie oprę się o podaną przez Ciebie konfigurację, ale chyba zrezygnuję z dysku 1TB, a kupię większe SSD - ja naprawdę nie potrzebuję dużo miejsca na dysku (przyzwyczajenie z laptopa i przyzwyczajenie do dysków zewnętrznych USB - stara 500gb daje radę i chyba nigdy jej nie zapełniłem bardziej niż w 80% :) )

 

Aha i piszesz, że przydałby się DVD - tylko po co jak wszystko teraz przez net lub flash/USB (tak jak W7) ? W razie czego to chyba przełożę ze starego blaszaka, albo dokupię po czasie. 

 

-------------------------

Mam jeszcze jedną kwestię na marginesie, a mianowicie - ile minimalnie Waszym taki zestaw mógłby wynieść ? Pytam bo wg. jednego ze znajomych (nie za bardzo mu wierzę) on jest taki zestaw (bez peryferiów).

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dvd choćby po to by włożyć płytkę, ze zdjęciami ze ślubu ciotki, wujka, kuzyna czy kuzynki :P 

 

a na poważnie to nie masz nic na płytkach które mógłbyś włożyć  do napędu i odpalić np grę?/film czy inne cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przełożysz, bo zakładam  że masz stary DVD podpinany pod ATA. A płyta MSI Z87-G43 nie ma takiego wejścia ATA tylko SATA. Ew. przejściówka, ale to już lepiej kupić nowy DVD-REC. Ja osobiście mam i rzadko używam, ale czasem się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil - rację masz, sprawdziłem i stary DVD jest na ATA.

@mloncur - niektóre rzeczy mam na płytkach, ale żadnych istotnych.
Nie po tym jak oryginalnego Deus Ex'a mi szlag trafił :( (jeden cd, a tyle bólu), a na niektórych CD wywaliło błąd CRC czy w ogóle nie dało się ich odczytać.

 

Generalnie panowie to macie rację, z tym że może się przydać i że koszt, w porównaniu do zestawu, jest hmm....formalnością. Pożyjemy, zobaczymy i zdecydujemy. 

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ TreVar - dzięki za info.

Ponawiam pytanie:

 

Ile minimalnie Waszym zdaniem taki zestaw PC - Battlefield 4 Full ULTRA 1920x1080 - mógłby kosztować ?
Pytam bo wg. znajomego, on jest w stanie takiego PC (bez peryferiów) złożyć za około 2,300pln (dość ciężko mi w to uwierzyć).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej rozdzielczości będziesz grał.

Za 2300zł będziesz miał komputer który pociągnie bf4 na ultra ale w rozdzielczości 1024x768.

Do Full HD potrzebujesz gtx780 który kosztuje 1900zł.

Zależy też co dla Ciebie znaczy płynnie działająca gra, bo jesli 20-40 fpsów Ci wystarcza do grania na multi to można taniej.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinam sie pod temat gdyż chiałbym zmodyfikowac mój zestaw aby pograc w Battlefield4.

 

Moje pytanie:

 

 

jaki zakupic procesor pod moja konfiguracje sprzętu. Zamierzam cos jeszcze z niego wycisnąć i pograć w Battlefield 4. Aktualnie mam Intel dual core 2 E-8400

Płyta główna: ASUS P5Q-E
Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W Modular High Performance
Karta pamięci: EVGA's GeForce GTX 480 Superclocked
pamieci: 2x2 GB Patriot DDR2 800mhz- zmierzam dokupic kolejne 4 GB

Dysk twardy: Western Digital WD Caviar Green 500GB

Zamierzam kupic procesor taki aby wykorzystywał maksymalnie moja karte. Napiszcie czy jest sens czy lepiej wymienic plyte itd. Zamierzam na procek wydac około 500-600 zet.

 

Drugie pytanie:

 

Pamięci jeszcze nie kupiłem, moje pamięci to

Patriot 2x2GB DDR2 800MHz PDC24G6400LLK

"http://www.pcstats.com/articleview.cfm?a...190&page=2


właśnie przegladałem i cięzko takie kupić bo przewaznie są

Patriot 2x2GB DDR2 800MHz PDC22G6400LLK

kto mi powie jaka jest różnica miedzy nimi ??

co znaczy ten skrót? PDC24 a PDC22 ?

Dzieki za pomoc.
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić Q9550 i go podkręcić pod okolice 4.0GHz ale moim zdaniem inwestowanie w s775 i DDR2 to nieporozumienie.

 

Lepiej to sprzedać i kupić najtańszego i5 na Haswellu + płyta na B85 + DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli bierzesz pod uwagę oc to możesz szukać poniżej 500zł i5 750 z płytą albo licytować to, ale to będzie sporo ponad kwotę, którą podałeś.

Q9550 na allegro chodzą po tyle, że czasem niedużo drożej można dostać zestaw na 1156.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor INTEL Core i5-4670k 3,4GHz cache L2 6MB

Płyta główna MSI Z87-G45 GAMING

Karta graficzna MSI GTX760 OC 2GB DDR5,

Pamięć DDR3 8GB 1600MHz

Zasilacz SilentiumPC DEUS G1 650W

 

 

I bf4 nie spada ponizej 45-49 fps przy ostrych wybuchach i walacych sie budynkach na mapie 64. ( normalnie to 55fps i w górę mówimy o ustawieniach ultra i rozdziala 1920-1080) komputer wyniósł mnie 3300zl bez oprogramowania

Edytowane przez Wiki431
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor INTEL Core i5-4670k 3,4GHz cache L2 6MB

Płyta główna MSI Z87-G45 GAMING

Karta graficzna MSI GTX760 OC 2GB DDR5,

Pamięć DDR3 8GB 1600MHz

Zasilacz SilentiumPC DEUS G1 650W

 

 

I bf4 nie spada ponizej 45-49 fps przy ostrych wybuchach i walacych sie budynkach na mapie 64. ( normalnie to 55fps i w górę mówimy o ustawieniach ultra i rozdziala 1920-1080) komputer wyniósł mnie 3300zl bez oprogramowania

Dzięki za info :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...