Skocz do zawartości
azyl

Ankieta na temat bezpieczeństwa danych w smartfonach

  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie zabezpieczenie jest najistotniejsze dla Ciebie

    • Zabezpieczenie ekranu głównego hasłem
    • Wbudowane szyfrowanie wszystkich danych hasłem
    • Jeden folder zabezpieczony hasłem do przechowywania danych poufnych, pozostałe foldery bez hasła
    • Możliwość zablokowania pobierania danych lokalizacji ( GPS )
    • Zablokowany dostęp do sms
      0
    • Zablokowany dostęp do kontaktów
    • Zablokowany dostęp do historii przeglądarki
      0
    • Zablokowany bluetooth


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
 
Temat może średnio zgodny z działem, ale ma dużą liczbę odwiedzin, więc wybór padł na niego ;)
 
Piszę pracę mgr na temat bezpieczeństwa danych w smartfonach. Przygotowałem małą ankietę i byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście się nią zainteresowali ;)
 
Idea jest prosta - każdy wybiera 3 zabezpieczenia, które według niego są najistotniejsze w telefonie. Sęk w tym, żeby zachować równowagę pomiędzy bezpieczeństwem danych w przypadku kradzieży/zgubienia telefonu a wygodą w jego codziennym użytkowaniu.
 
Np. wiadomo, że najlepiej byłoby założyć bezpieczne hasło na wszystkie dane w telefonie, ale komu by się chciało je wpisywać po każdym wybudzeniu telefonu lub dodaniu notatki ...
 
Jeśli ktoś ma pomysł na inne zabezpieczenie - nie zamieszczone w ankiecie - bardzo bym prosił o podanie go w poście. Jeśli według kogoś zabezpieczenia z ankiety są wystarczające , to taka informacja też jest ważna.
 
Mam nadzieję, że chociaż kilka osób poświęci na to parę minut :)
 
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na zabezpieczeniu przeciwkradzieżowym od google? To się chyba menadżer urządzeń android nazywa i gdy w google play zgłosimy kradzież telefonu to telefon automatycznie przy połączeniu z internetem (musi jakoś sprawdzić czy jest zgubiony Dołączona grafika)usuwa wszystkie dane, blokuje ekran i zmienia hasło dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinenes wyjsc od definicji bezpieczenstwa, ktora niestety jest dla kazdej osoby bardzo subiektywna. Masa ludzi uwaza, ze pewne dane nie sa tak wazne (vide udzielaja sie na fejsie), a inne sa nadzwyczaj skrupulantnie pilnowane, mimo, ze realnie nie sa az tak wazne.

 

Powinno sie podzielic to na rodzaje zabezpieczen w zaleznosci od wektora ataku,dostepnych podatnosci, checi wydobycia specyfinczych informacji itd.

Tak naprawde powinenes opracowac jak dziala taka komorka w systemie, jakie oferuje dane i jak mozna sie do nich dostac.

 

Jak zwykle, temat rzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi własnie chodzi o te różnice - jedna osoba powie, że wystarczy jej ten pin, dla innej blokowanie telefonu przez internet, dla jeszcze innej mocne hasło dostępu do fejsa itp itd. 

 

W pracy chcę pokazać jako taki przekrój - kto jak to widzi. Część użytkowników ma bardzo nikłe pojęcie o bezpieczeństwie, część bardzo duże i to chcę pokazać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie jak to powinno wyglądać ? 

 

Mam stworzyć ankietę, gdzie będą wyszczególnione zarówno opcje "podstawowe" dla przeciętnego Kowalskiego, jak i bardzo zaawansowane możliwości, które będą przydatne dla ludzi zawodowo siedzących w bezpieczeństwie IT ?

 

Nie będzie to trochę namieszanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie jak to powinno wyglądać ? 

 

Mam stworzyć ankietę, gdzie będą wyszczególnione zarówno opcje "podstawowe" dla przeciętnego Kowalskiego, jak i bardzo zaawansowane możliwości, które będą przydatne dla ludzi zawodowo siedzących w bezpieczeństwie IT ?

 

Nie będzie to trochę namieszanie ?

Juz odpowiedzialem, post #3.

Zadaj to pytanie promotorowi i patrz na jego twarz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymam w telefonie żadnych ważnych danych, ale też nie mam w zwyczaju kłaść go gdzie popadnie albo dawać do ręki obcym ludziom, więc nie zaznaczyłem żadnej opcji. Przykro mi, że nie mogłem pomóc.

 

Zabezpieczenia od Google, hłe hłe, śmiechłem gromko. Najpierw naszpiegują jak ostatnie sukinsyny, do ostatniego bitu, a potem zaoferują, że zajmą się bezpieczeństwem twoich danych. Ot, figlarze Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...