Skocz do zawartości
konrad.ros

Problem z bateria w smartphonie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni użytkownicy forum, bardzo przydałaby mi się wasza pomoc jako, że do wymiany telefonu zostały jeszcze 2 mc a nie jestem pewien czy opłaca się serwisować/inwestować w stary. Oto mój problem:

Moim dość wiekowym ''Smartphonem'' jest samsung galaxy ace i w zasadzie działa jako tako, ale problem polega na tym, że bateria przy słuchaniu muzyki lub używaniu aplikacji starcza na jakieś 30-40 min... Wcześniej wszystko było normalnie, tzn. dało się posłuchać muzyki i w coś pograć(nawet jednocześnie:o) oraz porozmawiać i jakoś wytrzymywał cały dzień. Teraz w pełni naładowany telefon po ok. 20 minutach rozmowy sam się wyłącza:/ Nie jestem pewien czy to wina baterii samej w sobie bo gdy po tym samoistnym wyłączeniu podłączam go do ładowarki to po 5 minutach telefon oznajmia iż jest w 100% naładowany. Telefon po nocy na czuwaniu bez uruchomionych jakichkolwiek procesów ma zużyte jakieś 15-20% baterii, natomiast problem pojawia się dopiero w momencie gdy chce się uruchomić jakąś aplikację czy chociażby porozmawiać lub wysłać sms, wtedy po ok. 30 min. po naładowaniu do 100% telefon sam się wyłącza.

 Jak już wspominałem muszę z nim wytrwać jeszcze jakieś 2 miesiące dlatego przed podjęciem jakiś pochopnych decyzji lub zbędnych wydatków postanowiłem zapytać się o rade tutaj. Może już ktoś borykał się z podobnym problemem lub wie co w takiej sytuacji zrobić, jak już mówiłem wydaje mnie się, że wina nie leży tyle po stronie baterii i jej wymiana raczej za dużo nie da:(

 Bardzo proszę o pomoc oraz pozdrawiam wszystkich zainteresowanych,

dziękuję Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tel. do ładowania. Gdy bat. osiągnie 100% nie odłączaj od ładowarki. Odczekaj 0,5-1h, aż tel osiągnie temperaturę otoczenia. Włącz odtwarzanie muzyki. Jeśli telefon jest uszkodzony i nadmiernie rozładowuje baterię, po 1h telefon będzie gorący. Jeśli będzie miał normalną temperaturę, padła bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz root'a? Bo jeśli tak, to naładuj baterię na maksa, poczekaj jeszcze z godzinke i usuń plik rejestru baterii. Wtedy telefon utworzy go na nowo po odłączeniu zasilania. Może być problem z tym, że z bliżej nieokreślonych przyczyn uznaje baterię za rozładowaną chociaż tak na prawdę nie jest.

 

Tak właściwie to może być dużo możliwości. Ja na Samsungu i5700 miałem taki problem to padł sterownik od USB (po prostu bateria nie była ładowana przy podłączaniu albo raczej po pewnym czasie uznawał że bateria jest naładowana i przestawał ładować). Tylko że w tym przypadku pada też bateria.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...