Skocz do zawartości
mefistobata

Na co zwracać uwagę przy odczycie temperatury ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Mam mały problem ponieważ speed fan pokazuje mi 32 st. w spoczynku core temp zaś 14-16 . W programie ARGUS MONITOR są dwie skale "core 1-6" i tam temp są identyczne jak w przypadku programu core temp, zaś druga skala to cpu socket i tam wynosi 32st. jak w speed fan. Więc moje pytanie brzmi ,na która skale mam zwracać uwagę ? mój proc to fx-6300 + chłodzenie fera pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedfan pokazuje wartość z czujnika w gnieździe CPU. Coretemp wylicza na podstawie dystansu do wartości Tjmax i przez ustawienie granicy na 85°C pokazuje nierealna temperaturę.

I mogłeś o tym zapytać w podstawowych a nie w chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zawsze temp rdzeni są dziwnie niskie, już 3 sztuki fx i każdy ma to samo, uwalone czy źle wykrywane czujniki ? nie wiem. W najnowszym hw monitorze nie ma wcale temp rdzeni tylko package i tym bym się sugerował(to samo podaje min speedfan)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz inną płytę niż ja. Z tym sporo ludzi ma cyrki i jeśli podany wyżej sposób się u ciebie nie sprawdza to pozostaje włączyć programy diagnostyczne obciążyć czymś procesor i zbadać temperaturę palcem...powinieneś mniej więcej wyczuć ile jest i porównać z odczytem programu. W ten sposób ustalisz który soft u ciebie podaje najbliższe prawdy wartości. Lepiej było by mieć pirometr wtedy wiedziałbyś dokładnie. Metoda z palcem może spartańska ale...działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...