Skocz do zawartości
boo007

Głośność UPS-a

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od klasy urządzenia oraz jego trybu pracy.

Jeśli jest na zasilaniu awaryjnym to będzie dość głośny, i to w bardzo charakterystyczny sposób.

Ale podczas pracy i po naładowaniu nie powinien generować za dużo dźwięku.

 

Jeśli buczy jak transformator, sprzęt po gwarancji i nie boisz się go rozkręcić - oczywiście po wyłączeniu prądu i wyjęciu baterii) - to możesz trochę poprawić elementy, aby np o siebie nie obijały - np usztywnia się konstrukcje klejem termicznym, daje się podkładki izolujące itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest głośny, ale jest bardziej słyszalny (chyba przez częstotliwość dźwięku) niż wentylatory w komputerze (komputer mam dość cichy).

Staram się systematycznie wyciszać komputer, w tej chwili najbardziej irytujący jest UPS.

 

UPS to APC Back-UPS 650VA, mam go od kilku lat (wcześniej nie miałem pieniędzy na wymianę i delikatnie głośniejszy komputer, więc starałem się nie przejmować dźwiękiem), działał tak od nowości.

 

Chyba jest sens wymiany, przed chwilą przypadkiem znalazłem komentarz na http://www.ceneo.pl/228402:

 

JEDNO ALE - mianowicie w czasie pracy sieciowej (nie z baterii) UPS wydaje z siebie DENERWUJĄCE DŹWIĘKI: coś w nim świszcze, ćwierka, świergoli - nawet nie wiem, jakim słowem opisać ten dźwięk - coś jak nie do końca kontaktujący kontakt od światła, czy mrugająca żarówka - jakby połączenie iskrzącego prądu z konikiem polnym. Dźwięk ten ma bardzo wysoką częstotliwość. Efekt jest taki, że pewne osoby nie będą go słyszeć w ogóle, a inne będzie wręcz kuł w uszy. I jest to na dłuższą metę naprawde nieprzyjemne. O ile w biurze, gdzie jest sporo hałasu to świergolenie tonie w innych dźwiękach - o tyle w domu, w cichym pokoju jest naprawdę nieznośne. Jak ktoś wie, że ma wrażliwy słuch i wie, że słyszy dźwięki z zakresu wyższych częstotliwości - radzę przetestować ten UPS w cichym pomieszczeniu przed zakupem.

PS. Do tej pory używałem zabytkowego już, legendarnego (gadającego: Praca z sieci, praca z baterii) UPSa [WYMODEROWANO] i tam tego efektu nie było.

Edytowane przez boo007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie piski mogą być spowodowane elementami elektroniki w zasilaczu, np stabilizatory napięcia, kondensatory.

Też miałem tego Back-UPS 650 VA, one tak niestety mają, że ciągle mruczą, ale nie pamiętam aby jakoś ćwierkał. Za to zasilacze komputerowe potrafią tak ćwierkać i to może doprowadzić do szału - ale to też zależy czy ktoś to słyszy czy nie.

 

Zmienilem na używanego Smart-UPS 1000 VA Black (starsza seria) i nie ma tego problemu, aczkolwiek trzeba było go trochę rozkręcić i przeczyścić.

 

Mógłbyś jeszcze pomyśleć o schowaniu UPS w jakąś skrzynię z przewiewem, wyłożoną pianką - np z desek zrobić coś w rodzaju donicy, zdemontować jedną najkrótszą ściankę by był przewiew i jakoś wyprowadzić kable.

Potem całość wyłożyć od środka gąbką aby był jednak przewiew. Na to nałożyć deskę z gąbką lub jakąś pleksi aby było widać lampki kontrolne urządzenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...