Skocz do zawartości
Caleb

Windows 8.1 vs Windows 7 - Test kart graficznych i procesorów w grach

Jakbym miał wybrać konfigurację do gier, byłoby to...  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakbym miał wybrać konfigurację do gier, byłoby to...

    • AMD FX-8350 + Radeon R9 280X
    • Intel Core i5-4670K + GeForce GTX 770
    • AMD FX-8350 + GeForce GTX 770
      0
    • Intel Core i5-4670K + Radeon R9 280X
  2. 2. System operacyjny do gier?

    • Windows 7
    • Windows 8/8.1
    • Tylko konsole :)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że temat jest na czasie, porównujemy na Windows 7 i Windows 8.1 cztery konfiguracje w kilku grach:

  • AMD FX-8350 + Radeon R9 280X
  • Intel Core i5-4670K + GeForce GTX 770
  • AMD FX-8350 +  GeForce GTX 770
  • Intel Core i5-4670K + Radeon R9 280X

Dołączona grafika

Wokół systemu operacyjnego Windows 8.1 narosło mnóstwo domysłów, które często dezorientują niezbyt zaawansowanych użytkowników, zaś dobrym przykładem siły internetowej plotki niech będzie twierdzenie, że Windows 8.1 przyspiesza działanie gier komputerowych o kilkadziesiąt procent względem Windows 7. Kluczowym argumentem leżącym u podstaw tej odważnej teorii, jest obsługa pakietu DirectX 11.1 i 11.2 zarezerwowanych wyłącznie dla Windows 8 oraz 8.1, chociaż z pewnością również poprzednik mógłby takie wsparcie zapewnić. Jednak czy rzeczywiście cokolwiek zyskamy po przesiadce na nowszy system? Jak będzie zachowywał się identyczny sprzęt w odmiennych środowiskach programistycznych? Niektóre osoby twierdzą, że karty graficzne AMD Radeon rozłożą konkurentów na łopatki, właśnie dzięki sprzętowej obsłudze DirectX 11.x, jakiej przynajmniej teoretycznie GeForce GTX 600/700 nie zapewnia. Pojawiają się również głosy, że procesory AMD FX złapały drugi oddech gotowe podjąć wyrównaną walkę z Intel Haswell. Postanowiliśmy więc zweryfikować, ile w tym wszystkim jest prawdy, a ile pobożnych życzeń i marketingu. Porównanie przeprowadziliśmy z użyciem procesorów AMD FX-8350 i Intel Core i5-4670K oraz kart graficznych GeForce GTX 770 i Radeon R9 280X, powtarzając testy na systemach Windows 7 i Windows 8.1. Która platforma jest lepsza do gier?

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nie dało się wsadzić wykresów Windows7/Windows 8 dla tych samych sprzętów obok siebie?

Mogliście przynajmniej tworzyć wykresy względem tego samego zakresu na przestrzeni tej samej podstrony artykułu.

 

Aktualnie wykresy są dobrane niefortunnie, i jeśli ktoś nie spojrzy dokładnie w liczby, to może się złapać w pułapkę - a zapewniam was, że większość ludzi patrzy na słupki, a nie na wartości.

 

 

Przykład

Assasin's Creed 3 (wybrane wykresy dla GF 770 i 280X na intelu)

 

Windows 781.3 #######################################50.8 ###################### Windows 8.177.6 ###########################################31.2 ##############

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że na Windows 8 mamy wiecej FPS bo słupek jest większy.

 

 

A przecież można to zrobić łatwiej i czytelniej, bo przecież artykuł zgodnie z tytułem za zadanie porównania tych samych platform na różnych systemach.

Powinniscie dac takie wykresy przynajmniej na ostatniej stronie strony w podsumowaniu (ew jedna strone przed jako sume).

 

Intel + GTX770Win7 81.3 #######################################Win8 77.6 #################################### Intel + R280XWin7 50.8 ######################Win8 31.2 ##############

No niestety ale mam wrażenie, jakbyście brali lekcje tworzenia wykresów u marketingowców z nvidii Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wyszedl fix pooling rate'a dla win8.1, zaryzykowalem i przesiadlem sie z win7 na win8.1 dla BF4. (pomimo tego ze bf4 ma raw mouse input)

BFy maja pod win7 problem z core parkingiem, przy win8.1 nie ma tego problemu a graf procka jest stabilny.

Najwieksza roznice widac na ustawieniach low przy podkreconym procku.

Win7 : 4.4ghz w 1600x900 low - 120 -180 fps

Win8.1: 4.4ghz w 1600x900 low - 150 - 280 fps

 

Jak ktos zamierza grac w 144hz to warto sie przesiasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednej zabugowanej gry jakoś mi się nie uśmiecha przesiadać. Po za (w moim przypadku) troszkę szybszym startem testowej wersji 8.1 jaki kiedyś testowałem niczym mnie nie zachwycił. Nawet nie chodzi o brak klasycznego Desktopa, bo są na to odpowiednie mody, ale problemy ze sterownikami od Creative'a do dziś nie są do końca rozwiązane. Niby działa, ale i taka resetuje wszystkie ustawienia głośników w Creative Console Launcher.  To samo zgłaszali na forach inni posiadacze kart X-Fi. Ja tam podziękuje i poczekam na kolejny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No liczę na bardziej dopracowane Custome'y. I tak już coś się ruszyło, bo do niedawna nie miałem w ogóle dźwięku, a teraz mam dźwięk tylko trzeba w Creative Console Luancher ustawiać głośniki i po przełączać pewne opcje i gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...