Skocz do zawartości
Lolqus

[zestaw do grania.]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na dniach chcialbym zlozyc 2 mocne zestawy, interesuje mnie kilka spraw o ktorych chcialbym uslyszec opinie innych bardziej zorientowanych dookola i na czasie. poki co interesuje mnie:

 

asrock z87 extreme4 - dlaczego? niewiem, nie interesuja mnie najdrozsze dostepne plyty, ludzie chwala te jako bezawaryjne, wygladaja solidnie, firma tez teraz daje rade, wczesniej bralem pod uwage msi 45 gaming, bo same bajery ale jednak asrock zabezpieczony podwojnym biosem... sloty pci mi odpowiadaja, nie widze czego mogloby mi na niej brakowac ale moze ktos chcialby mnie przekonac do innej podobnej cenowo - prosze.

i5-4670k - no to podkrecimy.

2 x 4gb 1600mhz cl9 chyba ze sa jakies cl7 do znalezienia?

wd black 1 tb(glownie magazyn ale bedzie stal na nim na poczatku system, poki kiedys nie kupie jakiegos superszybkiego ssd, czy moze lepiej wziac green i tak postawic poki co na nim system? win7 64bit)

650ti boost 2gb lub 7850 lub 7870 (mniejwiecej tyle budzetu na jakas karte, moze z licytacji)

zasilacz? nie mam kompletnie pojecia.... czytalem o be quiet 580w, jestem w stanie tyle wydac jezeli jest on na prawde dobry oraz bedzie odpowiedni do rozbudowy w przyszlosci z tego i5 na i7 + inne duzo mocniejsze gpu... firma mi duzo nie mowi a dookola ludzie wybieraja inne marki :/

obudowa corsair 200r - przystepna cenowo, spoko bajerow w srodku, wysokosc radiatora; wejdzie rajintek ereboss albo odswiezony hr-02 macho, czy wejdzie zasilacz? niewiem :( a rozmiary kart graficznych? up to 430mm to chyba wejda rozne potwory nie? niewiem :(

 

2pc - to samo co u gory oprocz procka i karty - brak budzetu ale nastawa na rozbudowe w przyszlosci.... ;

 

chce mu wcisnac na poczatek g3420 bez gpu, bedzie smigal na integrze poki nie zarobie..... zasilacz tez chcialbym taki sam; mocny, odpowiedni do tych gpu powyzej+ i5 a w przyszlosci i7 i jakis potwor graficzny, co do pamieci; g3420 obsluguje do 1333 mhz, wiec obnizy taktowania tych 1600 co zamierzam kupic czy nie pojda na nim?

 

narazie chyba tylko tyle ale jeszcze bede sie odzywal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock Z87 Ex4 fajny ale znowu trochę drogi - do OC tego I5 wystarczą tańsze płyty , ten Asrock przydatny jest jak robisz lub będziesz robił SLI/CF . 

 

Reszta wygląda tak samo jak w tańszych płytach ( ilość portów PCI czy ilość portów SATA III* / USB 3.0 ) .

 

* - Asrock ma 2 porty SATA III więcej , tyle że już z dodatkowego kontrolera , z chipsetu Z87 ma tyle samo co reszta płyt - po 6 x SATA III i 4x USB 3.0 

 

Jak chcesz to go bierz , ja proponuję na razie MSI Z87-G43 za 379 zł , ponad 100 zł tańsza niż Asrock a równie dobra . 

 

Ram proponuję Team Group Vulcan Gold 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9 za 299 zł . 

 

HDD -zamiast drogiego WD Black proponuję brać WD Blue lub Seagate Baracuda . 

 

Karta  - albo GTX650Ti Boost albo HD7870 / GTX760 / R9 270X .

 

HD7850 / GTX660 nie ma sensu brać - GTX650Ti Boost jest równie szybki a sporo tańszy .

 

A co do ilości VRAM - zależy w jakiej rozdzielczości grasz - do 1920x1080 lub niżej bierz GTX-a w wersji 1GB , jak grasz powyżej FHD to bierz wersje 2GB ( dotyczy GTX650Ti Boost ) . 

 

Co do BQ 580W - fajny ale drogi - ~450 zł , dobry i modularny zasilacz można za nie wiele więcej niż połowę tej kwoty np. SPC Deus M1 550W czy Thermaltake Smart 530W , fakt poziom jakości i wykonania inny i mają certyfikat 80+ Bronze ( BQ ma 80+Gold ) ale różnica w sprawności nie jest aż tak mocno widoczna w codziennym użytkowaniu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupilem takie podzespoly:

 

i5-4670k

asrock 87 extreme4

2 x 4gb ddr3 1600mhz

wd black 1tb

dvdrom

be quiet e9 580w

 

i zastanawiam sie nad karta graficzna, na gry w ktore zamierzam grac wystarczy 650ti boost ktorego chcialem zakupic ale stwierdzilem ze wyskubie dodatkowy grosz na ciut lepsza karte za mala roznice finansowa i wpadla mi w oko r9 270x, tyle ze w jej opisie pokazuje pobor mocy 500W :O czy to prawda? jezeli tak nie uciagne tego wszystkiego na 580w z r9 270x prawda?... ,

 

prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tam chodziło o wymaganą moc zasilacza, nie ile pobiera sama grafika, także Twój zasilacz powinien sobie spokojnie z tym poradzić. Masz jeszcze link z testem omawianej grafiki, gdzie jest pokazany pobór prądu zestawu z tą kartą: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_radeon_r9_270_nastepca_hd_7850_2gb?page=0,16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...