Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pumczyk

Jaki serwer dla małej firmy? Budżet do 3000 zł lub więcej?

Polecane posty

Cześć!

Mam do Was jako do osób z aktualną wiedzą nt. serwerów i podzespołów pytanie ws. serwera do małej firmy.

Jak już w opisie tematu podałem zainstalowany będzie tam Win 7 + Subiekt GT (wraz, z którym stawia się MS SQL Express), do tego na serwerze będzie max. 100 GB danych typu Excel, Word itp., z których użytkownicy sieci będą korzystać w zależności od nadanego dostępu (dostęp do folderów sieciowych będzie nadawany za pomocą lokalnych kont standardowych na tym serwerze (max. 7 użytkowników).

Generalnie teraz jest jakieś "kubańskie" rozwiązanie z backupem tzn. jest podłączony dysk zewnętrzny pod USB i tam skonfigurowana jest kopia zapasowa systemu (wszystko włącznie z plikami tam się zrzuca) - tutaj pytanie czy nie lepiej będzie, żeby serwer posiadał RAID (tutaj wiem tylko co na studiach o tym było czyli w teorii Dołączona grafika). 
Jeśli będzie ktoś miły i napisze jaki zestaw będzie dobry (wiem, że nie rekomendujecie "zestawów"). Oczywiście gotowe rozwiązania typu serwer DELL lub jakiś HP również rozważę bo niby czemu mam się pakować w składaka (czytałem w innych wątkach o wyższości gotowych zestawów Dell i HP typu tower).

Ostatnia kwestia to właśnie typ obudowy, który powinien być Tower a nie do szafy rackowej bo najzwyczajniej w świecie dla 1 serwera nikt nie będzie tego kupował i specjalnie montował Dołączona grafika

Z góry dzięki za dyskusję! 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.