Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym złożyć cichy komputer uniwersalny.

Główne wymagania to: Komputer musi być cichy.

Tak naprawdę głośność komputer stacjonarnego ocenia się po złożeniu dlatego potrzebuję Waszej pomocy .

Zobaczcie również kompatybilność i jakość podzespołów bo nie jestem w tym dobry.

 

Oto maja propozycja:

 

-Płyta Asus H81M-C  Socket 1150     219zł  

 

-Procesor Intel Pentium G3420 3.20 GHz BOX                           228,30zł  

 

-Wentylator SilentiumPC Spartan LT HE922 CPU Cooler                           53,90zł

 

-Pamięć Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz  KHX1600C9D3/4G                         159,10zł

-Zasilacz Chieftec GPA-500S bulk  500-580 watów 129zł

 

-Obudowa MODECOM Feel 2 - biała (8300B) bez zasilacza                         109,90zł  

 

-Nagrywarka Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW ihas124-04 bulk black (Serial ATA)   76,90zł

 

Do nowego zestawu dołożę twardy dysk i grafikę ze starego komputera:

-Twardy dysk WD Caviar 5000AAKS 500GB

-Karta grafiki ATI Radeon HD4670

 

Co o tym sądzicie?

Będzie cicho działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zmieniłbym na XFX Core 450W, obudowę na jakąś wyciszaną - Define R4, Ghost czy Silencio. A to, czy całość będzie cicha, to zależy od Twojego dysku twardego i karty graficznej. Wystarczy jeden element głośniejszy, byś mógł zapomnieć o niemal bezgłośnym PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszałeś juź kiedyś komputer? Myślę, że na początek wystarczy manualne wyregulowanie obrotów wentylatorów, fanswap przy zasilaczu (o ile będzie cię wkurzał) i jakaś forma uciszenia talerzowca (tu najlepszy jest SSD tak naprawdę). Każdy krok w tej dziedzinie cieszy, ale też powiększa apetyt :).

 

Jeżeli chcesz już dość cicho: iGPU/dedykowana grafika chłodzona pasywnie, względnie z wielkim radiatorem i wentylatorem 120mm, zasilacz wraz ze zmianą wentylatora, chłodzenie CPU w postaci radiatora z heatpipeami i wentylatorem 92mm+, do tego SSD (żadnych twardzieli) i ew. wyciszenie (wygąbkowanie?) obudowy, bądź też zakup stosownie wyciszonej przez producenta. Warto też zaopatrzyć się w prosty kontroler, panel pozwalający na regulację obrotów wielu wentylatorów przy użyciu gałek. Wszystkie wentylatory @~5v gdy nie obciążasz jakoś szczególnie komputera.

Powyższy opis pokazuje, czym jest dla mnie 'dość cichy' komputer - niejeden monitor bywa głośniejszy :).

 

Swoją drogą: czy Noiseblockery do dziś są jednymi z najcichszych? Odpowiedź będzie pewnie również istotna dla autora tematu, a i mi się przyda pod kątem przyszłych zakupów ;).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, różne są też definicje "cichego PC" - dla tych, co nigdy się w to nie bawili, to lekki szum będzie już ciszą, dla innych (np dla mnie) w ogóle nie powinno być nic słychać.

 

Co do noiseblockerów - mam XL1 skręcone na 550-600rpm i jest cicho, są też trwałe, ponieważ mam je już 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...