Skocz do zawartości
Finger

Fallout 4 - temat główny

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, jak ktoś ma problem techniczny z grą to mu kasujecie temat, co? gg. Nevermind.

 

Czarny ekran. Nie jest to problem z rozdziałką czy coś, bo widać typowy kursor "czekania", a.k.a. "klepsydrę", jak by coś robił. Tyle że nie robi, bo już tak "wisi" pół godziny, w Process Explorerze widać że prawie nie używa procka i ramu a także nic z dysku nie odczytuje i na dysk nie zapisuje.

 

Googlałem w tej kwestii i jedyne co znalazłem to jakieś niepewne "fixy" z linków bit.ly w opisie filmiku na YT, a.k.a. prawdopodobnie wirusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jak ktoś ma problem techniczny z grą to mu kasujecie temat, co? gg. Nevermind.

Tylko niepełnosprytom, nie rozumiejącym prostych zasad:

GRY

Zasady Na forum GRY obowiązuje reguła 1 gra = 1 temat. Zanim założysz nowy temat o grze sprawdź w INDEKSIE GIER, czy taki temat już nie istnieje.

Zabrania się udostępniania cracków, seriali, nielegalnych kopii gier oraz pytania o informacje umożliwiające ich zdobycie!

czy też

 

MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ !

 

Zanim cokolwiek napiszesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komus nie dziala po odpaleniu (launch crash), w launcherze zmien na windowed mode + bordeless. Jesli nie ma twojej rozdzielczosci to mozna to zmienic w folderze.

Documents -> My Games -> Fallout 4 -> Fallout4Prefs.ini

bMaximizeWindow=0bBorderless=1bFull Screen=0         iSize H=1080iSize W=1920Dla 1920*1080. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIezle bugi. Po alt tabie na lapku, lub zamknieciu klapki i powrocie touchpad jest prawie w ogole nie responsywny. Zarowno w grze jak i windowsie po zamknieciu gry.

Kolejna gra ktora testuje sie na zywca. $!###

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarta (w tyle gralem) gra na tym samym dennym silniku i w kazdej te same niepoprawione bledy z przyspieszeniem myszy. K*** grac sie nie da !! Najpierw lag jak ciach..., teraz znowu po zredukowaniu detali nagle mam taka faze, ze im wiecej FPSow mam tym szybciej swiat wokol mnie zyje, postac szybciej biega etc.

 

Co to ma byc ? 

 

EDIT:

 

Ok juz wiem ocb.

Dla potomnych polecam te linki.

 

http://www.gamepur.com/guide/21120-how-fix-mouselag-issue-fallout-4-and-achieve-80fps-120fps-max-settings-and.html

https://www.reddit.com/r/fo4/comments/3s5x0k/fallout_4_mouse_acceleration_fix/

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fallout_4_pc_test_wydajnosci_performance

Zapowiedzi Fallout 4 długo rozgrzewały wyobraźnię miłośników cRPG, zwłaszcza tych spragnionych dawki radioaktywnej przygody, umieszczonej w zniszczonym i melancholijnym świecie. Wówczas niewielu amatorów pierwiastków cięzkich rozmyślało nad sprawami technicznymi, liczyło się wyłącznie przetrwanie do premiery Fallout 4. Pozostaje mieć nadzieję, że wszyscy śmiałkowie zdążyli się odpowiednio przygotować do pecetowej wersji najnowszej produkcji Bethesdy... Chociaż wojna pozostaje niezmienna, wymagania sprzętowe gier komputerowych rządzą się mniej oczywistymi zasadami, które posiadaczom słabszych komputerów mogą skutecznie uniemożliwić komfortową rozgrywkę. Jak sytuacja wygląda w przypadku Fallout 4? Jest bombowa optymalizacja czy niewypał? Tego dowiecie się przeglądając test wydajności kart graficznych i procesorów.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś w Polskiej wersji językowej? Ofc napisy ;) Zauważyłem, że brakuje końcówek tekstu (w krypcie, komputer nadzorcy, dosłownie brakuje w dwóch tekstach ostatniego/ostatnich słów...)

Inna sprawa: dropy jak Aurora wyżej napisał - faktycznie gdy się dorzuci dodatkowe 8gb to powinno przestać tak skakać? Mi spada z 60 do 50 fpsów, momentami z 55 na 45 - i tu już skok czuje, delikatne szarpanie, mimo że spadek jest ledwo zauważalny. FPSy sprawdzałem Frapsem.

Jest jakiś sposób by bezstratnie na jakości podnieść delikatnie te fpsy czy jednak inwestować dwie stówki w ram? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wiecej ramu nic nie da, i tak sie wkoncu wykrzaczy lub zawalo ze malo i zaczna sie zwiechy. U mnie po okolo 1h mam dzwiek windowsowy bledu i rob restart bo slajdy 20-25fps.
Niech mnie ktos klepnie, ale jak tu nie piracic gier przed kupieniem.

I3-4005 1.9ghz (2/2) + GT840m + 8GB ram + SSD > I3-2100 3ghz (2/4) + HD5850 + 8GB ram + SSD...

Nie mowiac o tym ze silnik nie potrafi odczytywac poprawnie rozdzielczosci, launcher blokuje rozdzialki dostepne na sztywno i trzeba sie posilkowac zmianami w plikach.

Super, bulwo.

Pytanie bo nie gralem w Fallouta 3 poza new Vegas, 4 jest podobna bardziej do 3?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bo nie gralem w Fallouta 3 poza new Vegas, 4 jest podobna bardziej do 3?

Fallout: New Vegas bylo robione przez studio Obsidian Entertainment (KOTOR 2, NWN2: MoB, Alpha Protocol, Pillars of Eternity...), natomiast Fallout 3 - przez Bethesda Softworks (wszystkie gry z serii The Elder Scrolls i wlasnie Fallout 4). Co prawda nie gralem w Fallouta 4, ale z pewnoscia mozna stwierdzic, ze F4 blizej do F3, niz do F:NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominajac o tym, ze ten sam silnik nagle przestal obslugiwac rozdzielczosci w proporcjach 5:4 i musze zmieniac rozdzialke w pliku .ini, a i tak mam wrazenie, ze obraz jest ciut rozciagniety :/

 

Lata mijaja, a BS cofaja sie w rozwoju. Ciekaw jestem ile jeszcze gier wypuszcza na tym silniku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie nie jest źle. Ale wydajnościowo tragicznie. Na moim konfigu instalator ustawił sobie takie ustawienia że nie dało się grać wszytko na ultra.

Gra ma dobry klimat jest bardziej zbliżona do F3.

Silnik graficzny jest fatalnie zrobiony niestety bardzo niestabilne fpsy czasami są takie dziwne mikro żabkowania choć klatek jest dużo.

Nvidia musi chyba jeszcze jedne stery wypuścić. Ale musze przyznać że jest to spory skok naprzód w porównaniu do new vegas.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recznie. Oldschool ;) Nie mam zawsze neta w pracy.

Uwaga przy robieniu SCRAP'a... Jak macie cale przedmioty i robicie cos innego, to nie dostaje sie czesci ktore byly w rozbitym przedmiocie, ale innego typu niz do crafta.

Zeby nic nie tracic trzeba kazdy zbedny przedmiot wyrzucic POJEDYNCZO (well played bethesda) z wlasnego ekwipunku i dopiero zrobic scrapa. Tak rozbite czesci dopiero oddac na przechowanie.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował odpalić tą grę w 1280/720? Chciałem ponagrywać gameplaye, lecz by było stabilne 60 fpsów musiałem zjechać z rozdzielczością... A na tej rozdzielczości wszystko strasznie rozmyte i jakby gra chodzi gorzej...

EDIT: Dobra, zmieniłem jakość na "wysokie" i jest stabilne 60 przy nagrywaniu. ;) Pytania nie było.

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...