Skocz do zawartości
Finger

Fallout 4 - temat główny

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku takiej marki jak Fallout, która zawsze kojarzyła mi się z całym zmasowaniem ortodoksyjnych fanboy'ów, to się jak najbardziej zgadza. To wręcz wyznawcy. Podobną popularnością cieszy się np. Diablo, której - jak wspominałem - też nie do końca rozumiem. Podejrzewam, że tutaj głównie dorobili się na preorderach, zresztą z tego co piszą, zarobili dotychczas jakieś rekordowe sumy.

 

Cóż, wielcy fani pewnie i tak się cieszą i będą grać, jednak ja jako obserwator jestem nieco zadziwiony, bo według mnie tego typu wpadki nie było dawno, a mając na względzie takiego giganta jak Bethesda to już zakrawa o lekki absurd.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie masakra. Tak spłyconego wątku dla bractwa stali dawno nie było. Jedyny sensowny znajdz zaginioną drużynę. A potem to samo oczyść obszar, znajdź to i tamto. W NV misje dla bractwa były super. zadania dla minetamanów takie sobie. Ciut lepsze dla drogi. Fajnie się do nich docierało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam dosyć tego pieprz%#$ (nie odnosze się tutaj bezpośrednio do postów u góry, tylko ogólnie piszę).

 

Jaki to fallout zły, do [gluteus maximus] bo grafa ujowa (ciul, że z ps4 screeny) a uproszczony...

 

Po 3h gry

- faktycznie, na początku dostajemy już dopakowane rzeczy ale co z tego, jak mnie co chwilę zabijali przy questach bo widać, że jestem "cienki" bolek

- grafika, gram na ultra. [gluteus maximus] nie urywa, ale jest stabilne 60FPS i w sumie jest ładna. Tak, jestem tzw. konsolwcem.

- Gra to faktycznie fallout 4, NV możemy pominąć. Po prostu alternatywna trójka, na plus spłycenie czasu w krypcie a dłuższy wstęp. Na początku żałowałem tego ale z drugiej strony, przecież to już było w F 3.

- Muszę jednak przyznać rację, że zabawa w budowanie wiosek mi nie leży. Po prostu nie pasuje do tej gry, jak ktoś chce symulator to niech odpali fallouta na androida

- Sterowanie w pip-boyu, jest chyba takie samo jak w fallout 3 na PC. Klawiaturą się ogarnie, ale przyjemność daje pad. W sumie, odkąd podłączyłem pada to nie chcę wracać do klawiatury i myszki w tej grze.

 

Wrażenia ogólnie pozytywne, ale gry chyba zbyt mi się znudziły i już mnie tak nie wciągają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, tu nie chodzi że fallout jest całkiem zły, lecz spora grupa ludzi przy cenie prawie 200zł w dniu premiery liczyła na więcej, tym bardziej że to czwarta część, a nie jakiś eksperyment na rynku gier

to samo było z batmanem czy pes lub ostatnio call of duty

kiedyś wychodziło demo, widziałeś co i jak, mogłeś "obmacać" grę i kupić w pełni dojrzały produkt

ja powiem szczerze że jak zobaczyłem menu fallouta to myślałem że to jakaś nakładka z ruskiego cracka, ja również darzę serie sentymentem ale też nie róbmy z goowna czekolady ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że 180zł bym nie dał. Gra nie jest tyle warta. Ale nie przeliczam gier na pieniądze, tym bardziej, że przez 5 lat nawet nie było co kupić.

 

Ludzie narzekają i mam dosyć, bo moim zdaniem nie ma na co ani tu więcej elementów które by powodowały że ta gra jest aż tak zła.

 

Jasne bugi są, dawno takich nie widziałem. Nawet przy wczytywaniu gry zginąłem. Ale co z tego skoro można co chwilę saveować? Tak być nie powinno ale nie ma co płakać. Jest ok

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy musi marudzić bo co to by było za życie. Ja tam nie żałuje wydanych pieniędzy, season passa również kupię. Gra poprostu przypadła mi do gustu (I nie jestem konsolowcem, nigdy na nich nie grałem). Nawet opcja "The Sims" spoko jest (<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a ludzie budzicie się po 200 latach od wybuchu bombki atomowej i poprostu stwierdzacie a na co mi inni ludzie! Wygińmy sobie doszczętnie!) Marudzenie typu "boziu mamo tato zła bethesda dała mi power armor i minigun'a na start! A niech ich diabli pochłoną!!" Zagrajcie sobie na najtrudniejszym poziomie i wtedy porozmawiamy ;) To nie jest jak znalezienie deadrycznego setu na początku skyrima. Tylko znajdujesz ciężki pancerz, który ma 4 odmiany (albo 5) i każdy po 6 upgradów (albo i więcej). Ogarnijcie się wkońcu, Nie chcecie nie grajcie piszcie do sklepów o zwrot kasy za grę itd. Piszcie listy do Bethesdy może wypuszczą wam taki DLC jakbyście chcieli.

 

PS. Piszę tak na zakończecie ze względu że kochany Todd Howard oznajmił zrobienie dlc na podstawie opinii graczy!

 

Pozdro! 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holy crap. Przegladajac reddita kilka dni temu przeczytalem ze przy AMD miec podlaczone wiecej wyjsc na karcie moze powodowac micro stuttering. Nie wierzylem. Dzis odlaczylem TV.

Jest sporo lepiej! Nie, to nie jest normalne - ale dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 6h gry.

 

Trochę mnie noc dobija. Ogólnie falloutowy klimat podoba mi się. Animacje w lewym górym rogu ekranu czy tajemniczy nieznajomy ;]

 

Niestety, nie wiem czy ja mam takie zadania, albo nie umiem grać. Na normalnym poziomie trudności, mam problem ze zrobieniem drugiej misji z bractwa stali, z szukaniem SOS. Supermutanty od razu mnie zabijają, nawet mam problem z ghulami. Zacząłem robić inne zadania.

 

Jeszcze wydaje mi się jeden fakt, że w porównaniu do poprzednich części jest ograniczony respawn potworów po oczyszczeniu danego miejsca. Nie ma czegoś takiego, że się wraca a tu wszystko od nowa.

 

Podziemi faktycznie jest mniej/wcale - dla mnie lepiej, bo mnie coś takiego przytłacza i już idzie w kierunku horrorów, których nie cierpię. Za to powierzchnia lepiej wypełniona.

 

Niestety, przez przypadek poznałem zakończenie, więc zabawa do 4 liter (w sumie dosłownie zdanie).

 

 

 

----------SPOILER------

Szkoda, że kobieta ginie na samym początku

----------SPOILER-------

 

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzech1991 - ja to zadanie od Danse'a ukończyłem dopiero na 17 lvlu (poziom najtrudniejszy). Na około 10 zacząłem ale zrobiłem sobie przerwę właśnie kiedy doszedłem do supermutantów.

 

Wczoraj zdobylem bardzo fajny toporek, który mimo wszystko łatwo niszczy wrogów (siedziałem sobie w PA czyli siła + 8), dzięki temu fajnie się odrabia straconą amunicję ;)

 

Aaaa i jeszcze jest sekta w amfiteatrze :D

Edytowane przez Makduf
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porób trochę misji dla kompanów paladyna Danse'a wtedy szybko podbijesz poziom swojej postaci, a dodatkowo znajdziesz lepszy ekwipunek. Bardzo fajnie mi się użytkuje Taktyczny Utwardzony Karabin Bojowy (chyba coś takiego, strzela pociskami .45).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje też w falloucie czegoś więcej niż walka, już inni w recenzjach to piszą. Brakuje dialogu przede wszystkim. Nawet w trócje było można pogadać z ghulami.

 

Co trzeba zrobić aby móc hakować terminale i zamki na poziomie średnim/trudnym/b. trudnym? Podejrzewam, że trzeba pewnie drzewko inteligencji rozwijać.

 

Nie rozumiem/zapomniałem po co jest SPECJAL i drzewko perków, jakoś się to dla mnie wyklucza. Ale rozumiem, że ten pierwszy podwyższam figurkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt przyznam rację odnośnie dialogów ale popatrzcie na to z innego punktu widzenia.

 

Ziomki od The Sims: fallout płaczą że muszę zakładać osady, przyjmować ludzi. Stwierdzają że wolą grać solo bez żadnej żywej duszy przy boku itd bla bla bla. (tzw. samotnicy). Ale już gdy spotkają kogoś to nagle włącza im się człowiek impreza! Chcą mu opowiadać o cudownych historiach polowaniach na szpony śmierci, przyjaźniach z mutantami i innych duperelach, a tu zonk 4 opcje dialogowe( "nie mam ochoty z tobą rozmawiać" i posyłasz salwę ze śrutówki prosto w twarz") (Głupia bethesda jak mogła to zrobić!!!!). 

 

Hakowanie/Włamywanie rozwijasz kupując perki. Dla przykładu by otwierać b.trudne zamki musisz mieć perka Locksmith na lv 3

 

Figurkami/magazynami podwyższasz SPECIAL i perki. By np móc nosić więcej przedmiotów kupujesz perka Strong Back (Silne plecy) ale by móc go kupić musisz mieć przynajmniej 6 SIŁY (SPECIAL) 

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie jest bardzo rozlegly wywod na temat idiot se®vant. W skrocie ten perk jest zawsze lepszy od +2INT za kazdy poziom bez wzgledu na twoj poziom int. W zaleznosci od planowania zadan pobocznych, optymalne jest max 2/3 idiot se®vant aby perk sie zwrocil w postaci leveli przed koncem.

Teraz gram postacia 9int + idiot i po powrocie z museum na poczatku gry mam chyba 8 poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osadników przydziela się do zadań w trybie budowy

Dzięki!

 

To jeszcze przy okazji jedno pytanie. Szlaki handlowe po zrobieniu perka burmistrz robią się automatycznie? Czy też coś trzeba "kliknąć"? Oczywiście mam już kilka miasteczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje też w falloucie czegoś więcej niż walka, już inni w recenzjach to piszą. Brakuje dialogu przede wszystkim. Nawet w trócje było można pogadać z ghulami.

Taki jest minus voice actingu. F4 ma rekordową ilość nagranych tekstów, ale Bethesda nie rozumie, że to i tak kilka razy za mało. A pomysł z głosem głównego bohatera to już głupota kompletna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zaczyna sie konczyc miejsce w garazu :)

 

Od lewej Pancerz bandycki PW, bandycki PW II, T51, T45d, T60, T60b bractwa. Ciekawe ile jeszcze tego znajde.

 

Screen_Shot1.png
 

Edytowane przez cochin
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, odkrył ktoś jak używać linię zaopatrzeniowe ? To trzeba wysyłać "osadników" przez tryb budowy? Bo wczoraj po robocie przyuważyłem coś takiego ale nie zdąrzyłem przetestować.

 

A i ktoś wie może jak wyleczyć się z uzależnienia od alkoholu i wygrzewu ?:D

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od uzaleznien mozna sie leczyc chyba u lekarza i na stanowisku kucharskim widzialem napitek ktory leczy z uzaleznien. W ogole mozna pichcic tam calkiem fajne dania, ktore zwiekszaja statystki na 1h.

 

Sa w ogole jakies profity z rozwijania wiosek? Tzn poza satysfakcja z pomocy napromieniowanym wiesniakom jest jakas roznica czy ich osada ma 2 czy 10 mieszkancow?

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki!

 

Na pewno są, ale jeszcze mam zbyt mała wioskę by cokolwiek dostrzeć oprócz darmowych owoców/warzyw.

 

Gdy postawilem parę straganów to pisało coś o dochodzie z prowadzenia działalności, tak więc może dostajemy kasę za to że osadnicy u nas kupują ? ;>

 

Perk "Krwawa Łaźnia" na stałe dodaje bonus do obrażeń ? (od każdego typu broni?) Bo się zastanawiam czy go wziąć czy bawić się w poszczególne specjalizacje.

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 20 ? o0 Cholera rzeczywiście chyba wybuchła bomba atomowa :S 

 

Żarty żartami ale troszkę mało, a skąd takie info? Ciekawe ile mogę na 6 pkt charyzmy posiadać. Ogólnie muszę się przyłożyć do moich osad ale nie mam za bardzo czasu, bo to trzeba będzie z pół dnia spędzić. Ktoś wie jak można regulować położenie budynków w pionie? Bo czasami wychodzi tak że "pudełko" mi lewituje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zaczyna sie konczyc miejsce w garazu :)

 

Od lewej Pancerz bandycki PW, bandycki PW II, T51, T45d, T60, T60b bractwa. Ciekawe ile jeszcze tego znajde.

 

Screen_Shot1.png

 

 

Zajebisty screen, aż mnie zachęciłeś do gry ;] Może się jednak zdecyduję na Fallout 4 jakoś w okolicach świąt - muszę tylko szybko przejść Far Cry 4 i Dying Light :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...