Skocz do zawartości
Finger

Fallout 4 - temat główny

Rekomendowane odpowiedzi

 Dwa spolszczenia psuja co najlepsze, a niestety jezyk Polski, o ile bardzo trudny do nauki, to jest jezykiem bardzo plytkim jesli chodzi o slownictwo.

 

 

Spolszczeń Fallouta również nie uznaję, więc tu się zgodzę, ale nazywanie polszczyzny płytkim językiem zakrawa na bluźnierstwo. W Dziki Gon grałbyś z dubbingiem EN, bo polski jest za płytki?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dziki Gon to sie gra po polsku, bo to polska gra, stworzona przez Polakow (aczkolwiek nie ma nic zlego w tym, aby sprawdzic, jak gra wyglada w innym jezyku). Fallout z kolei jest zrobiony przez mieszkancow USA, wiec gra sie po angielsku. Poza tym oczywiscie mody w glownej mierze sa robione w jezyku angielskim, bo to najbardziej popularny jezyk wsrod graczy.

Oczywiscie to wszystko to kwestia wyboru. Wazne, ze taki wybor gracze maja.

 

 

A poprawnosc polityczna mozna sobie w d... wlozyc. Tak jak sprawiedliwosc spoleczna i inne tego typu bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ale nazywanie polszczyzny płytkim językiem zakrawa na bluźnierstwo. W Dziki Gon grałbyś z dubbingiem EN, bo polski jest za płytki?

Rozumiem iz nie zgadzasz sie z moja teza iz jez. polski ma duzo mniejszy zasob slownictwa, anizeli jez. angielski? I nie mowie tutaj o archaizmach wystepujacych w obydwu, a wszystko to co jest codziennie uzywane. Samych przymiotnikow i zwrotow w angielskim jest kilka razy wiecej na opisywanie stanow czy rzeczy, dzieki czemu jezyk duzo sprawniej i przyjemniej opisuje swiat. Tak, jezyk polski jest bardzo ubogi.

Poza tym przyklad z tlumaczeniem czegos z jezyka ktory ma mniejszy zasob slow na wiekszy jest malo trafny.

Najprostszy, zarazem glupi i niepelny przyklad to sa zapozyczenia z jez. angielskiego wykorzystywane na codzien w jez. polskim.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapożyczenia wynikają z popularności języka Angielskiego....dlatego myjesz włosy w Head & Shoulders, a w szafce trzymasz Old Spice...

Z całą resztą nie dyskutuje.

Pogadaj z kimś z zewnątrz co uczy się języka PL....powie że Angielski to pikuś przy PL..

Na pewno PL jest trudniejszy...będąc w UK byłem przerażony, dopóki nie zobaczyłem że rodowici Angole używają 4 czasów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem win10, nowe stery AMD.
- Lepiej niz na win7

- Microstuttering

- Mocne dropy wewnatrz i na zewnatrz

Ustawilem teselacje w CCC na sztywno na 2x.
- Sporo lepiej niz w/w

- Microstuttering

- Mniejsze dropy FPS.

Zainstalowalem http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/332/?
- W bostonie na otwartym terenie mam spadki do 20+FPS jak sie rozgladam. Tak to trzyma 30+.
- BRAK microstutteringu w zamknietych pomieszczeniach i ponad 50+ FPS stabilnie.

 

Mysle ze jak jutro zainstaluje LOW END komendy moze byc tylko lepiej. Meh, tyle czasu stracic...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Ewentualnie wyjść do menu głównego, wczytać save'a albo się przespać/poczekać na krześle kilka godzin. Tym sposobem popchnąłem Nicka Valentine, który mi utknął w jednej misji.

 

Jak już w ogóle nic nie działa, to zostaje konsola deweloperska: setstage <QuestID> <Quest stage number>

<QuestID> znajdziesz za pomocą polecenia sqt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troszeczkę poruszyłem fabułę do przodu ;) Tzn mam już fajny rewolwer ;> Btw epicki jest ten sterowiec, szczególnie w pierwszej scenie gdzie się pojawia. Dodatkowo bracia dali mi T60b dla rycerza ;D 

 

Btw spotkaliście łabędzia w parku ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem tam na 31 lvl, może po osiągnięciu wyższej rangi dostaje się X01 ? Na weekendzie planuje wkońcu rozbudować wszystkie swoje osady bo to co narazie jest to tylko by spełniało standardy mieszkańców. Poza tym czas najwyższy na zabawę z modami od grafiki.

 

Testował ktoś może moda do wyrobu amunicji ? (Poczytałem wydaje się fajną i logiczną opcją, szkoda że sama Bethesda nie wpadła na ten genialny pomysł)

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa pytania dotyczące budowy sanktuarium

a) Muszę teraz zrobić obronę, wieżyczek postawić nie mogę bo nie mam umiejętności/rzeczy. Chciałem zrobić posterunek, ale nie wiem jak przydzielić ludzi.

b) Czy jak się wymieniam z kimś z sanktuarium i zabiorę mu broń, to źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obroń / uratuj zakładnika itd...

Te dla minutmenów.

 

Te misje to zapchajdziury, wszystkie wyglądają jednakowo: oczyść teren pod osadę i zbuduj radiostację rekrutacyjną/uratuj osadników przed bandytami/supermutantami/ghoulami. One nigdy się nie kończą, grę już ukończyłem, a czasem kiedy przechodzę obok Prestona, przydziela mi losowo taką misję.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tej grze z boku i szczerze mówiąc jestem zawiedziony. W porównaniu do F3 i NV jedynymi poprawionymi aspektami są grafika (chociaż i tak jest kiepska) i strzelanie. Większość nowych funkcji jak osady/ulepszanie ekwipunku to tylko mody do poprzednich części, natomiast cały system dialogów to porażka. W trakcie gry nie ma w zasadzie żadnych wyborów, żadnych alternatywnych dróg, ciągle tylko rozwałka i wybijanie w kółko tych samych kilku rodzajów przeciwników. Broni/zbroi/ubrań też jest chyba ze trzy razy mniej, niż w poprzednich częściach. Mimo tego gra jest bardzo dobra, ale tylko dlatego, że poprzednie dwie części były fenomenalne. Choć tak naprawdę to jedyną pełnoprawną grą jest Fallout 3, a New Vegas i Czwórka to tylko DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest po prostu uproszczona, odpal wieczorem, pograj chwilę i tyle. Bez większego zagłębiania się.

 

Zależy jak kto na to patrzy, mi zarówno odpowiada "skomplikowalność" poprzednich częsci, jak i uproszczenie tej. Chociaż niedosyt czuć jednak.

 

Wywala wam czasem grę do windowsa? Mi już dwa razy. Zastanawiam się czy może być winne OC procesora/ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala wam czasem grę do windowsa? Mi już dwa razy. Zastanawiam się czy może być winne OC procesora/ramu.

Kilka razy mi wywaliła (3 albo 4), ale mam 41 lvl więc chyba niebyt często.

Co do gry, wieje nudą.

Co do osad. Często osadnicy mimo przydzielenia do zadań stoją grupą pośrodku osady i kwitną.

Ogniwa w pancerzach... nawet nie chce mi się tego komentować. Praktycznie nie używam wspomaganych, bo dla mnie niosą więcej ograniczeń niż korzyści. Wole się poskradać i łoić krytykami.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegrałem, gra będzie u mnie jutro w paczkomacie...

 

jaki build polecacie? lubiłem grać z max int, i lipną siłą/wytrzymałością, czy tu też się coś takiego sprawdzi? bo o charyzmie wiem, ze nie ma sensu w to pakować, skoro system dialogów nie istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba całą istotą tej gry jest granie wg własnych upodobań a nie jakiś utartych schematów. Zrób coś zupełnie przeciwnego niż teraz, zagraj na maksa z siłą i szczęściem do tego z białą bronią z inteligencją na 1 i perkiem Idiot.


A tak w ogóle czytanie tego tematu i innych materiałów w internecie to rozmiękczanie całego zaskoczenia z tej gry.

Gra jest dość zbliżona do pierwszego fallouta klimatem.


Jak na serię fallout to najbardziej dopracowana gra w tej serii i chodzi nadzwyczaj stabilnie przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...