Skocz do zawartości
Finger

Fallout 4 - temat główny

Rekomendowane odpowiedzi

haha dobre :)

 

Hehe tu nie ma się co śmiać, też zgubiłem kompanów  :biggrin: 

Z ciekawostek, gra zaczęła się nagle wyłączać, strzelam, morduję i nagle pulpit :sad: Zwiększyłem przez to używanie F5.....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, zaczęło tak się dziać po 60 godzinach w grze. Nie wiem czemu ale mam 3 dc zanim uruchomi się gra, 2 dc zanim wczyta save, a potem już z górki. Na chwilę obecną zrobię sobie lekką przerwę może coś w tym tygodniu bethesda poprawi. Poza tym po sprawie z AMD Crimson boję się odpalać jakąś grę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncle_Adam - nie wiem czy trzecia, dopiero zacząłem tą misje, i pierwsze co to znalazłem sygnał S.O.S. w pobliżu centrum medycznego czy co to tam jest - w środku znajduje się szyb oczyszczający do którego nie mogę wejść, na 3 piętrze znajduje się pokój z komputerem do którego nie mogę mieć dostępu... 

 

Co do wyłączenia gry - Spoko, wczoraj 2h nagrywałem gameplay, nagle grę mi wywaliło do pulpitu... i 2h nagrywania poszłoooo.... :/ Ale rozpocząłem poszukiwania dobrego programu do livestreamu z obsługą chroma key i tym razem jak coś siądzie - wiem że się nagrało...  tylko ciekaw jestem jak z jakością..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu z szukaniem kompanow. Konsola - niech telepnie go do was.

A te wylaczanie sie gry po takim czasie to kwestia uszkodzonych savow. Pisalem na poczatku tematu.

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie techniczne pytanie mam do Was.

 

Gram od premiery na swoim lapku z sygnaturki, ogólnie tragedii nie ma, trzyma okolice 28-30 fps, więc bez większych problemów zrobiłem 50h gry bez głownego wątku, ale zaczynają mnie dewerwować dropy zwłaszcza w okolicach diamond city. Ogólnie zauważyłem że po patchu mam problem z zapychaniem się pamięci - pogram godzinę w centrum i z tych 30 fps, spada do 15 więc robi się niegrywalnie zupełnie. Pomaga reset kompa i wtedy mam na chwilę spokój.

W związku z tym myślę czy zmiana 1x4GB na 1x8GB + 4 GB poprawiła by sytuację. Jest jeszcze opcja zakupu SSD, ale ktoś już w wątku pisał że nie zauważa jakiejś drastycznej poprawy. Jak sądzicie, warto dorzucić pamięci? Poprawa będzie odczuwalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD to nie ma nic do FPSów, natomiast dropy są przez ram. Możesz też spróbować przed odpaleniem fallouta powywalać zbędne procesy. Ale to takie kombinowanie...

 

U mnie jest stabilne 60FPS, ale czasem w diamond city mam dropy poniżej 25FPS (tak na oko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie loadingi to druga rzecz. Normalnie na moim sprzęcie trwają 15-30 sec, ale wczoraj podczas wycieczki w centrum Bostonu padł rekord, ładowało mnie kilka minut. Gra nie siadła, ot po prostu loading...

 

Czy podbicie o te + 4GB (ewentualnie sprzedam swoje 2x4GB i kupię 2x8GB) ma sens, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loadingi przed budynkami itd. to najgorsze co może być. Czasami mam ochotę wyłączyć grę przez to :D Mam dobry PC, ale i nie trwa to super długo, ale sam fakt denerwuje. Powinien się wgrywać na żywo jakiś obszar wokół postaci i było by ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na sygnaturę. Średnio z 5s do pomieszczenia loading. Ta gra w ogóle zasobów nie wykorzystuje. Powinni iść w ślady dying lighta, wszystko płynnie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka na SSD - loadingi MOŻE 7-8 sekund, gdziekolwiek.

To jest silnik pamiętający Morrowinda sprzed 13 lat, nic się zmienić w nim nie da. TES VI musi przejść na nowy silnik albo będzie żenuncjacja loadingami po raz hmm... siódmy?

 

Proponuję żeby przechodząc na nowy silnik, w ogóle pozbyć się loadingów. Takie rzeczy od kilku lat są obecne w innych grach.

 

BTW. Która to już gra Bethesdy? Nadal nie umieją ogarnąć fabuły w grach fabularnych, rozwój postaci niczym system informatyczny ZUSu, więc o jakim nowym silniku mowa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Obecnie latam z nikiem Valentine. Daje mu pistolet laserowy a ten i tak lata po chwili z zwykłym pistolecikiem za 70 kapsli. Ustawiam oczywiście Y aby go wyposażyć. Da się coś z tym zrobić?

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjdę na lamera, ale jak odblokować betonowe bloki i struktury? odbiłem zamek jeszcze zanim do diamondcity doszedłem i chciałem pobawić się klockami

inna sprawa jak jestem w zamku w trybie budowy to mi wyskakuje co chwile komunikat "napraw uszkodzony obiekt", o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam misję "wiatrowskaz bank wspólnotowy"

Wiecie jak się dostać w miejsce do umieszczenia przedmiotu? Szukam i znaleźć nie mogę.

+ bonusowe pytanie czy to są misje poboczne czy już dla frakcji? Wątek główny nadal stoi w miejscu prawie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamery to quest poboczny. Czy trasa to też frakcja?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

+bonusowe pytanie, jak zwiększyć ilość noszonych ciężarów poza zmianą stroju i wywaleniem punktów w siłę. Zapewne da się za pomocą kodów, ale jak?

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...