Skocz do zawartości
Finger

Fallout 4 - temat główny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już za sobą 16h gry więc jako tako wyrobiłem sobie o niej zdanie. Nie grałem wczesniej nigdy w żadnego fallout'a, próbowałem 3 ale po kilku godzinach wyłączyłem. Natomiast kilkadziesiąt godzin spędziłem w Skyrim. Początkowo gra zrobiła na mnie okropne wrażenie w porównaniu do wiedźmina 3. Dialogi drętwe, grafika słaba, a najgorzej było z mechanika która do bólu przypominała mi Skyrim'a, w pewnym momencie przestałem grać bo mnie to tak denerwowało, czułem jakbym grał w Skyrim'a z bronią palną. Na szczęście im dłużej gram tym gra podoba mi się bardziej, musiałem chyba nauczyć się grania i obeznać że światem. Grafika mimo że słaba (mam tu na myśli tekstury) to jednak pod względem artystycznym lokacje są przepiękne i tworzą niesamowity wręcz klimat w dodatku jak włączy się radio Diamond City to trudno mi oderwać sie od monitora. I myślę że tylko i wyłącznie ten klimat zachęca mnie do grana, pod każdym innym względem gra jest przeciętna i trzeba ją porównywać do wiedźmina który myślę że ustanowił nowy standard w grach rpg. Będę grał, świat mi się podoba i chce mi się go zwiedzać, dialogi i questy są nudne i oklepane do bólu, mechanika ta sama co w Skyrim, a grafika czeka na moda z teksturami 4k.

Co to optymalizacji- po zainstalowaniu nowych sterowników od AMD oraz nowego beta patcha nie widzę żadnej różnicy w płynności, w lokacjach gdzie były spadki i stuttering dalej dzieje się to samo, natomiast zauważyłem że gra zużywa mniej vramu.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawia sie w sanctuariuj dopoki nie bedziesz miec drogi handlowej z tym punktem. Zeby wyznaczyc punkt handlowy musisz miec perka 6 poziom charyzmy. Dlatego skladac musisz w 1 punkcie zawsze (az do)- w sanctuarium.

 

Mam tego perka i bawiłem się tym, wyznaczając punkt dostępu do kina samochodowego, tylko że nadal nie wiem czy w warsztacie mam te same itemy co w warsztacie z kina samochodowego. A babka od linii zaopatrzeniowych nie ma nic przy sobie. Muszę sam rozgryźć ocb w tym wszystkim (ale to na wolnym przysiąde)

 

@GeMtin1 

 

Ta gra ma to coś w sobie dzięki czemu wsiąkasz w nią na całe dnie. Ja już chyba mam przegrane z 60 godzin, fabułę główną mam na ostatniej prostej ale jeszcze dużo roboty z frakcjami (trzeba wycisnąć ile się da z każdej z nich) a poziom chyba 42 o ile dobrze pamiętam. 

 

Fallout 4 wciągnął mnie na całego tak samo jak skyrim (nie wiem może mi ta mechanika pasuje). Season Pass zakupiony! (najgorzej że wieśka 3 jeszcze nie skończyłem + nie mam wogóle czasu na fifę16/bf4 i gtaV, a teraz jeszcze dostałem zaproszenie do Bety Blade and Soul -.- )

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla mnie wystarczy zrobić\kupić giwery z tłumikami, dopakować perki broni i skradania i tyle, obchodzimy cel ze snajperką (tym bardziej że krytyczne bardzo często wchodzą), potem w pomieszczeniach czyścimy nawet pistoletem z tłumikiem, ew. po wykryciu strzelba z wysokimi damagem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, w takim razie nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie

 

 

Czy jest jakieś ostrzeżenie, że dla danej frakcji robię za dużo misji, czy od razu sobie odpuścić i na chybił-trafił się zdecydować którą wybrać? Może masz/macie jakieś sugestie? Chciałbym ogólne rady, bez konkretnych spolierów ;]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, jeżeli dojdziesz do pewnego momentu dostaniesz odpowiednią informację o następstwie Twoich poczynań w grze (czyli blokadę u innych). Ja myślę by obrobić najbogatszych i przyłączyć się do najbiedniejszych :D (czyt. dużo sprzętu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz k mać... poziom questów i dialogów jest żałosny....

Dostałem questa pobocznego że Sanktuarium potrzebuje pomocy bo napadają ich bandyci, tak to sanktuarium które jest naszą pierwszą bazą. Idę tam myśląc że może będzie jakaś fajna obrona czy coś, podchodzę do jednego z mieszkańców który ma ten quest a on do mnie "Przysłali cię Minutmeni?" Ja pier... @##%!$@$!@$, nie k przysłali mnie z Instytutu j brudasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak 0 emocji. Nawet jak wpadasz jako nieznajomy na posterunek Cambridge w celu wsparcia Danse'a, żadnego wow, przeżyjemy itd. Cóż trzeba modować ;)

 

Wiem, że napewno skuszę się na parę różnych starć z opcją "Nowa gra" 

 

Pytanko odnośnie moda na pokazywanie dialogów. Działa z wersją PL? Czy wszystkie dostępne dialogi zamienia na wersję EN? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w pip-boyu mam modyfikacji pełno do broni, wyrzucę je - nic się nie dzieje.

 

Po co w ogóle one są? Można je wyrzucić? Chodzi mi o gotowe modyfikacje broni (tzn. zrobione) które ze sobą noszę.

 

Nie wyrzucaj, zostaw w warsztacie. Odczepione mody od broni da się zamontować ponownie do broni tego samego typu.

Niedawno zauważyłem, że mody broni mają wagę. Targałem ich w ciul i się dziwiłem, czemu mi miejsca brakuje w ekwipunku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po 22h gry. Czas wydać jakiś werdykt.

 

Co prawda, nie przeszedłem prawie nic z głównego wątku :D ale:

- grafika faktycznie, [gluteus maximus] nie urywa ale tragedii nie ma

- zadań jest cała masa pobocznych, ale większość to zapchajdziury. Znajdź, zabij, pomóż. Jedna z fajniejszych misji pobocznych, gdzie cokolwiek się działo to ta z wycieku na samym początku

- masa dodatkowych aktywności, robienie broni, pancerzy, stroju, mieszkań (tu na +)

- długie loadingi na SSD po 5s

- brak dialogów, gra nastawiona na walkę

 

Ogólnie na ten moment gra mnie nie wciągnęła mega. Jest poprawna, dobra ale bez ikry. Dla fana fallouta jak znalazł. Inni rzucą w kąt i powiedzą, że to "guano".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież mody do broni łatwo jest zrobić, a składniki (olej, klej) odnawiają się w sklepach średnio co 24 godziny, wystarczy pospać i zrobić rundę, zero bólu :)

 

a loadingi faktycznie, szczególnie po wejściu do jakiegoś małego domku jakby nie mogli zrobić ładowania w tle przy zbliżaniu się przy większej ilości ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fallout_4_pc_ultra_screen_13m.jpg

Wojna... Wojna nigdy nie zmienia swojego posępnego oblicza wymalowanego śmiercią, strachem, głodem, okrucieństwem i cierpieniem. Pokłosie konfliktów zbrojnych zawsze wygląda identycznie, niezależnie od wykorzystywanych środków zagłady - kamieni, pistoletów, dywizji pancernych czy głowic jądrowych. Zmienia się natomiast seria Fallout odkąd formalnie zasiliła portfolio Bethesdy, której zawdzięczamy głównie uniwersum The Elder Scrolls, skądinąd świetnie dopracowane i bardzo klimatyczne. Obydwie kultowe marki wprawdzie należą do gatunku cRPG, niemniej reprezentują skrajnie odmienne filozofie, dlatego ich skrzyżowanie prędzej czy później musiało doprowadzić do katastrofy. Niestety, tożsamość oraz elementy charakterystyczne dla Fallouta zostały zmiecione z huraganową siłą atomowego (smoczego?) podmuchu, niczym drewniana chałupka na poligonie doświadczalnym. Ostatecznie wyszedł The Elder Scrolls: Fallout 4 - klimatyczny, wciągający lecz nieskomplikowany sandbox, trawiony setkami irytujących baboli...

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wykonałem, mam drugą. Znacznik wskazuje na taki jakby sklep na środku. Niestety, nie działa mi zapisywanie screenów z gry...

 

Mogę zrobić ewentualnie zdjęcie.

Kolego prawdopodobnie masz tam ustawiony tylko znacznik "swój" prywatny. Naciśnij gdziekolwiek na mapę i powinno Ci sie pojawić okienko z opcjami pośród których znajdziesz "usuń znacznik" i po kłopocie. Też kiedyś tak miałem i ciągle chodziłem w jedno miejsce mimo ze nie było tam misji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja bardzo trafna. Jak widać założenie gry było takie, żeby była dla wszystkich, czyli żeby niczego nie dało się zepsuć, żeby nie trzeba było podejmować żadnych decyzji, żeby nie było za dużo czytania itd. itp. A mówili, że next geny wreszcie pozwolą na rozwój gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42lvl i koniec. Odpuszczam.

 

Co prawda przeszedłem tylko jedną ścieżką, ale jak czytam to kogo się nie wybierze zakończenie to samo.

Generalnie rozwałka i zabij wszystko. Nasza racja jest naj naj itd.

Łazić bez celu mi się nie chce, bo robiłem to już w F:3 i F:NV i tutaj wszystko jest takie samo.

 

Już Assassins Creed ma ciekawsze misje poboczne ;)

 

Generalnie mam poczucie, że wyłudzono ode mnie 160 PLN za produkt niezgodny z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie, miałem ustawiony znacznik. Ale pusty jestem.

 

Sama gra, zacząłem misję fantoma. I w sumie wreszcie coś co mi się podoba.

 

Jednak jak koledzy wyżej też mam niedosyt. Duży hype, fajny początek i tyle.

 

Śmieszy mnie też to, że im dalej na południe tym poziom trudności wyższy, bo:

na samym wschodnio-północnym rogu mapy, jest szpon śmierci jako misja dodatkowa w muzeum

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komar pijawka to mnie też nie raz wku***** 20 dni po premierze, modów już jest masa, zobaczymy czy Bethesda będzie próbowała w jakiś sposób naprawiać to co spier**** przez te 4 lata.... Może wrzucą super extra duper 50h dlc?!?!? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komary to najgorsza rzecz.

 

Zacząłem główny wątek i... jest coraz lepiej.

 

Swoją drogą, co się stanie jak puścimy 50 syntków na samej scenie początkowej?

 

 

Mam problem z towarzyszami, zgubiłem psa i detektywa.

 

Detektyw po powrocie do diamond city, po misji z trailera się ulotnił. Gdzie bym się nie teleportował, jego nie ma. W biurze też nie.

 

Pies zaprowadził nas do placówki syntków i w sumie wtedy go ostatni raz widziałem. Co teraz? :)

Edytowane przez grzech1991
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja utknąłem... Misja dla Bractwa - muszę odnaleźć zaginiony zespół 3 ludków, poszedłem na miejsce, sygnał radiowy znalazłem, wchodzę do budowli, rozwalam wsio co się rusza, znajduję komputer... który wymaga hasła. Gdzie jest to hasło? Cały budynek przeszukałem dość dokładnie... i nie mam zielonego pojęcia co robić... :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...