Jump to content
Sign in to follow this  
Finger

Fallout 4 - temat główny

Recommended Posts

Jest jeszcze czwarta grupa: osoby, ktore uwazaja Fallouta i Fallouta 2 za jedne z lepszych gier cRPG, oraz bardzo wysoko oceniaja Fallout: New Vegas, bo to rowniez bardzo dobra gra, na zrypanym silniku gry, ale za to inteligentnie nawiazujaca do starych Falloutow, z dialogami stojacymi na wysokim poziomie, z klimatem i ogolnie przemyslana, zrobiona z sercem.

Fallout 3 mial glupie dialogi, glupia fabule, niespojny swiat, na sile stworzone smieszne rzeczy, caly lore z poprzednich czesci zostal przemielony i pomylony, przez co trojka po prostu kiepska. Sorry ale Bethesda nie zrozumiala Fallouta. Wykupili prawa do Fallouta, zrobili gre nawiazujaca do niego (bo sama marka Fallout sie sprzeda), przehypowali, dodali przesadzony gore, kilku znanych aktorow, blyskotki i inne bzdury, ale nie zrozumieli czym jest Fallout. Fallout 3 to srednia gra i fatalny sequel.

Fallout: New Vegas z kolei jest dobrym nastepca, w sensie gra nawiazujaca do oryginalnej serii. Tylko ze NV bylo robione przez Obsidian Entertainment, a nie przez Bethesde.

Fallout 4? Meh. Pewnie znowu bedzie gry typu Fallout 3, z glupimi pomyslami, niespojnym lore, slabymi questami i fatalnym, glupim main questem. Sprzeda sie za to bardzo, niech tylko jeszcze bardziej podkreca hype, a wtedy owce bedzie mozna ostrzyc. No bo to przeciez Fallout, wiec gra musi byc dobra, taaa...

Have you seen my father? Middle aged man?

facepalm.jpg

Hehe dokładnie Panie. Howard jest tak bardzo zapatrzony w swoją wizję Fallouta, że ciężko mu będzie zauważyć co zrobił źle i być może co powtórzy w F4. W kóncu już sobie wychował całą rzeszę nowych fanów, którzy czczą bethesdowego Fallouta pod niebiosa. Po konfie Bethesdy było to widać (A raczej słychać) jak na dłoni.

Ja na wysokich lotów główną fabułę nie liczę. Ale walkę to zrobili całkiem fest. Jak się chce izometrycznego RPGa przerobić na First Person RPGa to tak walka powinna wyglądać już w trójce  ;) Podobno skierowali swoje kroki do swojej siostrzanej firmy - ID Software i poprosili by im pokazali jak zaimplementować imersyjny system strzelania.

Ponadto intryga wokół autorskiego pomysłu Bethesdy, czyli Institute, jest bardzo ciekawa i wszystko związane z tym tematem może okazać się całkiem niezłe. Pod warunkiem, że usiedli nad tym motywem odpowiednio utalentowani ludzie zamiast typów pokroju Emila Pagliarulo.

Taka jest właśnie mentalność kłócicie się o klimat w grze Fallout 1 2 itd. co to ma do rzeczy te części już były jeden chce grać w 3 drugi w  NV niema to znaczenia ważne że mają grać w co ten co nie lubi klimatu 3 niech nie gra w 3 wszystko. Po co się spalać na  tym podobnie jest z dubbingiem przecież jest opcja wyłączenia polskiego można włączyć inny język ale nie będą pisać że lepiej niech nie będzie dubbingu bo po co, a po to że jest grupa osób które chcą grać z dubbingiem. Ja nie lubię wątróbki nie smakuje mi więc jej nie jem i nikogo nie będę przekonywał żeby nie jadł wątróbki tak jak nikogo nie będę przekonywał do jazdy na rolkach chodź bardzo lubię. Mam wielką prośbę zacznijcie pisać z sensem i nie narzucajcie innym swoich preferencji. Uważam że Polski dubbing powinien być w Fallout 4 i ja tą grę wtedy kupię jeśli ty uważasz inaczej to po prostu jest taka opcja kup wersję angielską no chyba że coś z tobą nie tak i zakupisz wersję Polską będziesz grał z dubbingiem a na forum będziesz pisał bzdury bo to twoje ulubione zajęcie. A ja chce wiedzieć czy będzie obsługiwany DX12 czy będzie dubbing w tej kwestii wysłałem zapytanie do producenta gry, chcę się dowiedzieć czy będzie edycja Geforce 970 z Fallout 4 którą bym kupił itd. mam wiele pytań o tym warto rozmawiać.

Ja pi...le co to za ściana tekstu? Uczyli cię w szkole czym jest interpunkcja?

Edited by Gooralesko

Patrzyłem za preorderami i nie widziałem nigdzie języka Polskiego o_O   Co jest grane ??

Mają być polskie napisy a ścieżka dźwiękowa oryginalna.

Wielu i tak zwykle narzeka na polską ścieżkę i włącza oryginalną, więc może dlatego dystrybutorom nie zależało.

Nie wiem, ale mimo że ze zrozumieniem ang problemu nie mam lubię polskie dialogi słyszeć więc też czuje lekkie rozczarowanie.

EDIT

Crosis nie pitol. Wielu języków niema wcale.

post-12477-0-53925900-1443351289_thumb.jpg

Edited by rafa

Takie dżadża. Ale nawet sensownie to wymyślili. Najprawdopodobniej brak umiejętności zostanie zgrabnie zastąpiony systemem wielopoziomowych perków będących odzwierciedleniem naszej biegłości w danej dziedzinie. Na prezentacji E3 w trakcie pokazywania craftingu przewinęły się umiejętności ukryte w postaci perków z wyszczególnieniem poziomów.

Mają być polskie napisy a ścieżka dźwiękowa oryginalna.

Wielu i tak zwykle narzeka na polską ścieżkę i włącza oryginalną, więc może dlatego dystrybutorom nie zależało.

Nie wiem, ale mimo że ze zrozumieniem ang problemu nie mam lubię polskie dialogi słyszeć więc też czuje lekkie rozczarowanie.

EDIT

Crosis nie pitol. Wielu języków niema wcale.

Wersja językowa to jedna sprawa w Polsce ale jak widzę cenę to mnie trzęsie. Kto to widział żeby gra na PC była za 180zł? Oj niedobrze się dzieje z rynkiem PC, nie wiem z czego to wynika ale zrównanie cen konsolowych wersji z pecetowymi to nie jest dobry trend.

Edited by Gooralesko

Nie strasz ;)

Na taką niewygórowaną jakość grafiki chyba nie będzie wymagać najwyższej półki mam nadzieje.

Jeżeli będzie chociaż tekst po Polsku to i tak już dużo.Nie znam angileskiego a w Falloucie pasuje co nie co czaić o czym się z kim rozmawia.

7870 nie starczy ? Nawet nie strasz bo ja po cichu liczę że jakoś na minimum pogram na moim zabytku :sad:

A co do ceny to na prawdę jest spora. Ciekawe czy będzie jakieś DLC w również kosmicznej cenie.......

Gdzie najlepiej kupić, chodzi oczywiście o wersję pudełkową.

Edited by ZielonyTBG

Ja zakładam że cena jest taka wysoka na pre order a potem troche spadnie. Może chcą zarobić na tych co już przebierają nogami :)

Takie dżadża. Ale nawet sensownie to wymyślili. Najprawdopodobniej brak umiejętności zostanie zgrabnie zastąpiony systemem wielopoziomowych perków będących odzwierciedleniem naszej biegłości w danej dziedzinie. Na prezentacji E3 w trakcie pokazywania craftingu przewinęły się umiejętności ukryte w postaci perków z wyszczególnieniem poziomów.

Ta zmiana nawet mi się podoba. Taki uproszczony system pasuje do shooterowego Fallouta o wiele bardziej niż system jaki dostaliśmy w F3 i F:NV. Mam nadzieje, że pojawi się sporo perków odblokowujących nowe elementy gameplayowe. Perk "+20% do obrażeń" to najnudniejsza rzecz pod słońcem. Oczywiście to i tak nie będzie znaczyć zbyt wiele jeśli panowie z Bethesdy nie nauczyli się tworzyć sensownych światów. 

może same wymagania nie będą duże, ale te otwarte przestrzenie z ustawieniami na max widoczność (aby widzieć wcześniej wrogów) mogą trochę wydajności kosztować

Wersja językowa to jedna sprawa w Polsce ale jak widzę cenę to mnie trzęsie. Kto to widział żeby gra na PC była za 180zł? Oj niedobrze się dzieje z rynkiem PC, nie wiem z czego to wynika ale zrównanie cen konsolowych wersji z pecetowymi to nie jest dobry trend.

Z tym, że na PC ta cena dość szybko spada a na konsolach długo się utrzymuje. Jak ktoś ma parcie na granie w pierwszy dzień to zapłaci, reszta poczeka.

Orientujecie sie czy wersja na pudelkowa pc to steam only z instalatorem steama jak w Phantom Pain czy bedzie dostepna normalna wersja bez wymaganego steama ?

No i stało się, zamówiłem pre-ordera, a wmawiałem sobie, że nigdy tego nie zrobię, no ale steelbook przy zakupie przedpremierowym zmienił moje nastawienie.

W euro rtv agd wersja na pc potwierdzona bez steelboka, na konsole ze steelbookiem. Cena wersji pc 170 zł, konsolowe standardowo okolo 250 zl.

Ja również zamówiłem sobie preorder z muve.pl ze steelbookiem tylko za inną cenę (jak dobrze posiadać złoto). Teraz tylko pozostaje czekać do 10.11.2015 :)

Up Up Up

Sorki że podwójny post!

PC Systems Requirements (Requires Internet Connection and Free Steam Account to Activate)

Minimum
Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz or equivalent
8 GB RAM
30 GB free HDD space
NVIDIA GTX 550 Ti 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB or equivalent

Recommended
Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz or equivalent
8 GB RAM
30 GB free HDD space
NVIDIA GTX 780 3GB/AMD Radeon R9 290X 4GB or equivalent

źródło: http://bethesda.net/?utm_source=facebook.com&utm_medium=Social&utm_campaign=100315-PerkChart&hootPostID=8a7a654668063b64232c11bc95509232#en/events/game/prepare-for-the-future-fallout-4-important-release-info/2015/10/08/35

Rekomendowane i7?? Czyżby silnik gry był tak dobry w wykorzystywaniu wątków?

Zacieśnia się pętla na szyi mojej jednostki PC :sad:  Mam cichą nadzieję że jakoś będzie smigać.

Oczywiście pre-order już  zamówiony :smoke:

A skyrim był? :)

Mogli pozmieniać ten silnik tak, że wykorzystywał będzie więcej niż 4 wątki. To jest niewykonalne twoim zdaniem?

Wszystko jest możliwe do zrobienia. Ale takie fakty będziemy mogli stwierdzić dopiero za miesiąc :)

Czy ktoś z was zakupił season passa?

PS: Będzie GotY? Wygra Fallout z Wieśkiem?

Edited by Uncle_Adam

Po doświadczeniach z wcześniejszymi grami Bethesdy - czekam na edycję GotY. Kupowanie ich gier w dniu premiery jest bez sensu.

Przeanalizuje fundusze i zastanowię się nad season passem, ciekawe tylko ile dodatków stworzą (patrząc na skyrima były 2, które kosztowały po 60 zl?) 

@costi o jakie doświadczenia chodzi? Skyrim, Dishonored bardzo porządne gry. EA/Ubisoft tutaj należy się zastanawiać (chociaż preorder TheDivision korci ze względu na betę)