Skocz do zawartości
Mane

Komputer do 2400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kompletuję dla znajomego zestaw (bez monitora), do kwoty 2400zł.

 

Wstępnie wytypowane zostały poniższe podzespoły:

 

Procesor | Intel Core i5-4440 4x3.10 GHz (LGA1150) BOX | 682,00 zł

Płyta główna | Gigabyte GA-B85M-D3H | 259,00 zł

Karta graficzna | MSI GeForce GTX 650 Ti Boost 2GB OC | 505,00 zł

Pamięci RAM | DDR3 2x2GB ??? | 170,00 zł

Dysk twardy | WD Caviar Blue 1000GB | 222,00 zł

Zasilacz | Corsair VS 450W | 131,00 zł

Napęd DVD | LG GH24NSB0 Black | 69,00 zł

Obudowa | Cooler Master Centurion 534 Lite Czarna | 193,00 zł

Klawiatura i mysz | Klawiatura Lenovo Ultraslim Plus Wireless Keyboard and Mouse | 169,00 zł

 

RAZEM:   2 400,00 zł

 

Przeznaczenie typowo domowe: internet, multimedia, gry.

 

Mam kilka pytań:

1. Jakie pamięci do tego zestawu kupić, na pamięci pozostało 170zł, wychodzi na to, że max to 2x2GB, ale pytanie jakiej firmy, jaki model, jakie MHz i CL. Znajomy jeszcze się zastanowi czy dokupi w najbliższej przyszłości kolejne 4GB, wtedy będzie kupowane 4GB w jednej kości.

I tu prosiłbym o propozycję dwóch wariantów: 2x2GB i 1x4GB, ewentualnie jakieś najtańsze warte zainteresowania 2x4GB.

2. Czy ten zasilacz sobie poradzi? Wydaje mi się, że tak ale wolę się upewnić.

3. Obudowę, klawiaturę i mysz wybrał znajomy, o gustach się nie dyskutuje ewentualnie jakieś skrajnie negatywne opinie odwiodą go od tego zakupu, np. problem żeby w wybraną obudowę zmieścić wybrane podzespoły.

 

Proszę o ocenę zestawu i uwagi czego nie warto kupować, co warto wymienić i na co Dołączona grafika

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbieram osobiście, ceny sprawdzałem w camino (balta) i gralu, na całym zestawie to aktualnie różnica 22zł, nie sądzę żeby w esc było taniej, już dawno się wyleczyłem z tego sklepu, często gęsto maja ceny kosmiczne, aktualizowane raz na tydzień pewnie w oczekiwaniu na jakiegoś jelenia (przynajmniej tak było jakiś czas temu jak składałem kompa dla siebie i dla kilku znajomych Dołączona grafika

 

Aktualnie faktycznie karta graficzna tańsza o ok 30zł (1Gb), i tylko karta z całego zestawu Dołączona grafika

 

Karty i tak nie maja w camino więc wybrałem w gralu, 2Gb ponieważ 1Gb jest droższa i nie maja jej aktualnie na stanie, jak różnica się utrzyma w dniu zakupu to może i się wybiorę do esc,

 

Podsumowując z wyborem sklepu sobie poradzę Dołączona grafika poproszę o opinię na temat zestawu Dołączona grafika

 

 

EDIT:

Mała zmiana zestawu...

 

Procesor|Intel Core i5-4440 4x3.10 GHz (LGA1150) BOX|682,00 zł
Płyta główna|Gigabyte GA-B85M-D3H|259,00 zł
Karta graficzna|Gigabyte Radeon R9 270X 2GB|734,00 zł
Dysk twardy|WD Caviar Blue 1000GB|222,00 zł
Zasilacz|Corsair VS 450W|131,00 zł
Napęd DVD|LG GH24NSB0 Black|69,00 zł

RAZEM: 2 097,00 zł

 

Zostało ok 300zł na ram 2x4GB i obudowę, ciężko będzie się w tej kwocie zmieścić z tymi podzespołami więc będzie trzeba przekroczyć budżet, ale chodzi o to, żeby przekroczyć minimalnie:)

 

Mogłby ktoś doradzić jakąś sensowną obudowę, pamięci i wypowiedzieć się na temat powyższego konfigu?

Może zamiast R9 270X warto zainteresować się GTX 660?
 

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta Radeon R9 270X 2GB w cenie około 730-740zł to sensowny wybór, czy jednak lepiej zainteresować się czymś innym?

 

Link do karty poniżej:

http://www.camino.pl/radeon-r9-270x-2gb-hdmi-amp-dvi-displayport-gigabyte,twr,68765.html

 

Pozostałe części zestawu to:

Intel Core i5-4440 4x3.10 GHz (LGA1150) BOX
Gigabyte GA-B85M-D3H

DDR3 2x4GB 1600Mhz

Gigabyte Radeon R9 270X 2GB
Corsair VS 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...