Skocz do zawartości
horansky

Co kupić ? EVGA GTX 780 SC ACX vs PALIT Super JetStream GTX 780

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam delemat która z kart wybrać, dotychczas słyszałem już mnustwo wypowiedzi i wole zapytac znawców/expertów Dołączona grafika

 

a więc mój plan jest taki, na dzien dzisiejszy chce kupic jedną karte i ewentualnie po nowym roku jak troche potanieją zrobić SLI, tylko teraz która karta jest lepsza i dlaczego!

 

Palit GeForce GTX 780 Super Jetstream Graphic Card (3GB GDDR5, PCI Express 3.0, 980MHz-1033MHz, 6200MHz)

https://www.aria.co.uk/Products/Components/Graphics+Cards/NVIDIA+GeForce/GeForce+GTX+780/PALIT+Super+JetStream+GeForce+GTX+780+OC+3078MB+GDDR5+Graphics+Card+?productId=56371

 

EVGA Nvidia GeForce GTX780 Superclocked ACX Cooler 3GB GDDR5 Graphics Card (PCI Express 3.0, HDMI, DVI-I, DVI-D, Display Port, 384-Bit, 2560x1600, Nvidia 3D Vision Ready)

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00CYIQ00K/ref=cm_wl_fci_cancel

 

ewentualnie myślałem o dołożeniu kilku stówek jeśli naprawde warto do

 

EVGA Nvidia GTX 780Ti SC 3GB 384-bit

http://www.amazon.co.uk/EVGA-Nvidia-780Ti-384-bit-Graphics/dp/B00GJLUC8E/ref=sr_1_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1385022144&sr=1-4&keywords=GTX+780+ti

 

tylko teraz czy naprawde warto dolozyc te dobre kilka stówek.. dzieki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brał bym Palita SJS . 

A co myslisz o dolozeniu do 780 Ti SC ? Z tego co czytam to 780 Ti jest aktualnie najlepsza grafiką na rynku i miażdzy TITANa, tylko czy warto dolozyc te 160 euro ? i czy jest bardzo duza granica między PALITem a 780 Ti

Edytowane przez horansky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miażdży to trochę na wyrost powiedziane , wersja Ti ma nad Titanem czy zwykłym GTX780 niezbyt dużą przewage - od 3 do 10 fps . 

 

Owszem - cenowo Titana miażdży ale nie warto dopłacać 160 E w stosunku do zwykłego GTX780 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam EVGA GTX 780 SC ACX.

Nie polecam - piszczenie cewek. Nie jest zbyt głośne, ale za taką kasę trochę rozczarowujące.

Problem nie jest wcale rzadki - wystarczy wejść na fora zagraniczne/youtube

 

googlnij sobie to: evga gtx 780 sc acx coil whine

Co ciekawe problem raczej nie występuje w kartach z zegarem stockowym (bez dopisku SC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi na jakiejś rozdzielczości masz zamiar grać. Jak w fullHD na jednym monitorze to jedna karta GTX 780 Palit Super JetStream starczy Ci na bardzo długo. Nie ma sensu pchać sie w SLI bo to ma swoje wady i zawsze potem łatwiej sprzedać jedną kartę niż dwie. Za ok 6-8 miesięcy powinny się pojawiać pierwsze konkretne porty gier z PS4 i Xbox One. Wątpie by któraś miała na tyle duże wymagania by sobie nie poradził z nim GTX 780. Zawsze możesz po roku zmienić kartę i mniej stracisz mając jedną kartę niż potem sprzedawać 2, ale tu już się powtarzam. Jednym zdaniem daj sobie spokój ze SLI.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi na jakiejś rozdzielczości masz zamiar grać. Jak w fullHD na jednym monitorze to jedna karta GTX 780 Palit Super JetStream starczy Ci na bardzo długo. (...)

A to ciekawe, u mnie wychodzi na to (z testów wynika, że jest porównywalnie z 780), że taki BF4 już chodzi na styk. Także to bardzo długo można sobie wiadomo gdzie wsadzić... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...