Skocz do zawartości
Gość

Ocena zakupu i5 ok. 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowałem się wymienić swój sprzęt (Q6600+P5QPRO+GTX260) na coś nowszego ale niestety muszę grać na 19" nadal czyli te 1280x1024  i oto co wymyśliłem:

 

Procesor: i5 4670k (chłodzenie stare kilo miedzi Thermaltake Blue ORB II - zawsze lepsze niż BOX a i na 4.0 może uciągnie ewentualnie za miesiąc walnie się jakieś chłodzenie jakby było gorąco)

 

Płyta: MSI Z87 G43 Nie potrzeba mi wodotrysków, liczy sie stabilność jak na P5Q PRO i dobra sekcja zasilania,

 

RAM tu mam problem myślałem o KINGSTON 2x 4GB 1600 DDR 3 Cl9 XMP grey, ale gdzies ktoś wspominał, że haswell woli 1.5V ramy, a te sa 1.65 z reszta jak większość, więc jak ktoś ma jakieś sugestie to dzięki z góry. 

 

Grafika GTX 660 od Asusa (do tej rozdziałki chyba styknie, a w przyszłości po wymianie monitora grzmotnie się coś na Maxwellu)

 

Tak więc prosiłbym o jakaś poradę co do RAM, czy warto te co napisałem, czy może jakieś inne tak do 300-330 zł, oraz jak wygląda współpraca 4670k i MSI G43.  Wiadomo, ze rozdziałka monitora jest tragiczna ale niestety na dzień dzisiejszy bardziej opłaca mi się wydać na sprzęt i pograć na takim małym niż kupić monitor i przeglądać tylko neta na starym Dołączona grafika Oczywiście komputer tylko do gier, filmów i przeglądania stron... Budżet ok 2000-2200 zł, obudowę (Coolermaster Centurion 5, DVD, 2x HDD, SSD kupię w przyszłości,  Zasilacz CHIEFTEC 560W CFT-560-A12S posiadam.)

 

Za odpowiedzi wielkie dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Matiu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta i procek mogą być .

 

Kartę bierz GTX650Ti Boost - nie wiele słabsza a tańsza , czasami nawet sporo .

 

Co do ramów to polecam Team Group Vulcan Gold 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9 za 299 zł , dosyć dobre - na pewno lepsze niż Kingstony i pracują na napięciu 1,5 V . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam dla pewności czy nie opłaca oszczędzić i np kupić i5 4440 + G43 na B85 (oszczędność ok 250 zł) oczywiście tracę możliwość nawet podniesienia Haswella do 4.0, ale czy taka tańsza konfiguracja jest przy tej rozdziałce wydajnościowo wyraźniej niższa (kiedyś mówiło się, że jeśli mała jest rozdziałka to jest większy narzut na procesor w najnowszych grach ? Różnica np stokowe 4440 a 4670k np 4.0-4.2 będzie chyba nie większa niż 10%? W testach widziałem, ze przy 4.5 ta różnica ok 20% ale to jednak przy HD, a mi chodzi bardziej pod moją rozdzielczość 1280x1024 ?

 

Za oszczędność można by kupic SSD, a na takiej rozdziałce chyba dużej różnicy nie zobaczę w grach najnowszych?

Edytowane przez Matiu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście biorąc 4670k będzie podkręcony może nie w rekord ale tak bez zmiany napiec by sobie polatał na 4.0, tylko problem w tym czy zauważę tą różnice przy tak niskiej rozdziałce w porównaniu z tańsza i niekręcona konfiguracją w nowych grach ? Bo jak dobrze rozumiem z doświadczenia, im niższa rozdziałka tym większe detale można dać w porównaniu z większa na tym samym sprzęcie. 

 

plusem na 4670k jest pewnie niższy stopień spadku ceny bo jednak w przyszłości można sprzedać szybciej niż procesor bez możliwości OC.

 

Takie pytanie dodatkowe czy nie warto podciągnąć budżet do R9 270X od Gigabyta zamiast 650ti boost lub GTX660 ?

Edytowane przez Matiu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci napisze tak:

z radkiem hd7950 (na stock) nie widzialem roznicy w bf3 multi czy moj 3570k byl podkrecony na 4.2 czy chodzil na stock. Sprzedalem to w cholere i teraz biore Haswela bez K... Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac :D

Jak chcesz miec wiecej FPS to wystarczy podkrecic grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały czas od wczoraj bije się myślach czy opłaca się dokładać 200-250 zł do wersji K, jeśli nie chce bić rekordów, bardziej tak jak w Twoim przypadku OC max 4-4.2 bo jak i sam proc pewnie będzie się grzał tak i z chłodzeniem będzie ciężej. A szaleństw nie potrzebuje, bo chce się przeturlać na tym z 2 lata, a potem może Skylake coś wniesie ( ddr 4 już się rozpanoszą itp).

 

Na razie stanęło na R9 270X (heh zdradzam zielonych) ale jak dają BF4 to chętnie przytulę ( jako że lubię tą serię), a różnica w stosunku do 650ti boost czy 660 to 100-150 zł a wydajność większa jak wynika z testów .

 

Chociaż biorąc taniej bez K można by dorzucić do GTX760, czyli podsumując praktycznie do 2300 mozna sie zamknąc:

 

i5 4570 + MSI B85 G43 gaming + 8 GB ramu (Patriot Viper 3 black mamba 2x4GB Cl9, lub Team Grup z morele różnicy chyba nie będzie żadnej cena podobna)  i tu albo taniej R9 270X lub dorzucić 200 zaoszczędzone i GTX 760 i zamykamy sie do 2300 około.

 

lub 

 

i5 4670k + Z87 G43 + te same ramy co wyżej (w moim przypadku OC do 4-4.2 max a na początku pewnie na stock bo dobre chłodzenie do tego pieca ze 200 zł wiec najwcześniej w nowym roku) i tu już tylko 270X.

 

Dzięki adamlop Twojej wypowiedzi skłaniam się bliżej do zestawu bez OC tylko czy oszczędność warto pakować w GTX czy lepiej przytulic 270X i Bfika Dołączona grafika zawsze cieplej w pokoju będzie podobno:)

 

Chociaż sensu większego nie ma pakować się w GTX 760 przy mojej rozdziałce 1280x1024, lepiej zaoszczędzić a najwyżej przesiądę się na coś lepszego za rok jak w monitor będę inwestować po wakacjach. a 270x z palcem nie powiem gdzie pewnie pośmiga na uber :D

Edytowane przez Matiu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym właśnie stanęło czyli zestawik bez OC.

 

i5 4570 + B85-G43 gaming

Gigabyte R9 270X

8GB (2x4) ramu 1.5V CL9

i za zaoszczędzone 200 zł (w stosunku do zestawu OC) postanowiłem kupić Dysk 1 TB WD Blue WD10EZEX sATA III 64MB

 

Pewnie różnicy między tym a po OC nie zobaczę (mówię oczywiście głownie o procesorze), może ciężej to będzie w przyszłości sprzedać, ale zawsze dysk się przyda bo stary już dogorywa. I mieszczę się do budżetu 2000-2300. Dzięki wszystkim za pomoc, najprawdopodobniej zakupy zrobię poniedziałek/wtorek, więc jeśli komuś jeszcze jakiś pomysł wpadnie pisać, zawsze można podyskutowac i przemyśleć wybór :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak bo jest to na takich nóżkach montowanych do otworów w płycie, a rozstaw otworów chyba jest bez zmian od czasów 775 (jak np mugeny maja rozstaw i dla 775 jak i dla 1155 i 1150) on jest montowany do tych nóżek ( a jest górna nóżka, dolna nóżka montowane w poziomie, czyli nad gniazdem i pod) w 2 punktach na ich środku więc zobaczymy, jeśli nawet nie pójdzie to tragedii nie będzie zawsze będzie boxowy wentylator. 

Edytowane przez Matiu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

775 i 115X mają inny rozstaw otworów. Wcześniej ASRock pozwalał na montaż radiatorów pasujących pod 775 na nowszych płytach, ale się z tego wycofał.

 

Bo to chłodzenie niby montowane było do Lga 775, Socket 939/940, 745/393, 754, 940, wiec nawet jeśli nie da się jakoś nawiercić tych nóżek i spiać z podstawa co jest za płyta (oczywiście bez ruszania płyty), to boxowy zawsze pociągnie z miesiąc, a po wypłacie najwyżej zainwestuje się w Fortisa albo Spartana. Bo do stock nie ma co szaleć pewnie na większe wydatki. Ale fakt nie brałem tego pod uwagę hehe, chłodzenie ma już z 6-7 lat dlatego nie planowałem wymiany Dołączona grafika

 

A może wygram w konkursie wodne hehhehehe Dołączona grafika)

 

To przy okazji na wszelki wypadek jakie chłodzenie warto by kupić tak do 200-250 zł wydajne i przyszłościowe jakbym miał się przesiadać kiedyś na coś np pod OC ?

Edytowane przez Matiu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...