Skocz do zawartości
Dż0ki

A4tech XL-740K Avago ADNS-9500 czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam możliwie najtańszej myszki do gry w FPS'y przy zachowaniu przyzwoitej jakości sensora. Wszędzie czytam, żeby unikać tanich myszek z laserem, ale akurat ten sensor jest chwalony.  Powiem krótko: do tej pory grałem na Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A na steel qck i jeśli chodzi o precyzję była dla mnie wystarczalna. Jeśli ta myszka zapewni mi precyzję przynajmniej na takim samym poziomie, to mi wystarczy. Gram głównie cs i na low sens. Ewentualnie x-748K na besztanym przez część osób v-tracku. Kształt myszy ten sam, różnią się tylko sensorem. Nigdy nie miałem laserowej myszki i nie wiem jak sobie poradzi z qck'iem.

Dokładnie chodzi mi o ten model: http://allegro.pl/laserowa-mysz-a4tech-xl-740k-oscar-avago-adns-9500-i3732173621.html

Dzięki Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szmacianki jedynym słusznym wyborem jest sensor optyczny.

 

Ją postawiłem na tT esports Saphira. Kosztuje około 150zł.

 

Wygodniejszej myszki nigdy nie trzymalem. Po qck sunie jak po maśle.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avago 9500 owszem będzie działać na qck ale do "bardzo dobrze" będzie mu daleko.

Ogólnie ten sensor nadaje się do twardych, jednolitych, gładkich podkładek, a nie szmacianek.

Testowałeś czy gdzieś wyczytałeś? Ja swego czasu zaryzykowałem ze szmacianką i moim Sensei RAW. I też wcześniej spotykałem się z taką opinią. Z tym, że u mnie myszka nawet przy 5k dpi nie gubi się i nie przejawia żadnych objawów złego działania...

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś low sensem to nie jestem pewien czy warto pchać się w lasery koniecznie. Jeżeli szukasz dużej profilowanej myszy to Steelseries Rival, Logitech G400 i Zowie EC z optyków i Roccat Kone XTD (Z tymże tutaj siedzi A9800 i ten sensor ponoć dużo lepiej działa na twardej podkładce) z laserów. Pewnie o czymś zapominam ale mniejsza :P

 

Co do A9500 (Sensei RAW) na szmatkach, generalnie daje radę, sam mam taki setup w pracy (do domu kupiłem jednak rivala ^^) ale są ludzie którzy odczuwają tą delikatną różnicę na korzyść twardej podkładki ^^

 

Co do precyzji Intellimouse'a którego używałeś, zdziwiłbyś się jak bardzo precyzyjna myszka to jest nawet na dzień dzisiejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...