Jump to content
skinny500

Adapter wi-fi - muszę zwiększyć zasięg łapania sieci wifi

Recommended Posts

W obecnym miejscu zamieszkania nie podepną mi stałego łącza, bo za 3 miesiące zmieniam lokum (umowy minimum na rok) i pozostaje net mobilny, który po przekroczeniu 5 GB zwalnia więc to nie rozwiązanie. Ale razem z nim dostaje się dostęp do setek szybkich i nielimitowanych hotspotów wifi. Niestety w moim mieszkaniu wykrywa tylko jeden i nie chce się z nim połączyć. Muszę więc zwiększyć moc karty wi-fi i to bardzo mocno. Polecono mi zakup adaptera wifi z zewnętrzną anteną:

 

 

 

 Aby rozwiazać Twój problem ze słabym sygnałem WiFi możesz zastanowić się nad zakupem adaptera WiFi z zewn. antena. 2 lata temu zakupiłem (wymagało to trochę chodzenia i szukania) adapter Alpha-AWUS036NH w Pantip Plaza. Wymagany jest do tego komp ze złaczem USB. W moim przypadku używałem tej karty pod BT Linuxem/Windowsem XP i umożliwiło mi to łapanie sieci oddalonych nawet o 500-600 metrów

 

To będzie podpięte do komputera z OS X Mavericks. Polećcie co najlepiej kupić żeby było dobre i mocne. Będę to zamawiał na ebayu prawdopodobnie.

 

Chyba że jest jakaś lepsza opcja od adaptera? Dodam że podpięcie się do wifi, o którym pisałem, wymaga zalogowania się przez przeglądarkę internetową swoim loginem i hasłem. Na adapterze nie będzie z tym problemu, przy kombinowaniu z routerami nie mam pojęcia.

Edited by skinny500

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie da się tego tak zrobić.

Jeżeli w tej chwili masz słaby zasięg to wzmacniacz nic ci nie da.

 

Na bazie musiałbyś zamontować antenę kierunkową

wtedy owszem.

Pamiętaj że wifi działa w dwie strony....

 

Ależ da, porządna antena kierunkowa jest potrzebna.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adapter? Taki z odkręcaną anteną, najlepiej na złączu SMA lub z przejściówką na takowe (najpowszechniejszy standard). Raczej nie pchałbym się w urządzenia wieloantenowe, bo będziesz musiał wymieniać wszystkie anteny żeby to miało ręce i nogi.

 

Anteny? Największy zysk da ci antena typu Yagi (szyk wieloelementowy), ale to dość spora konstrukcja o wąskiej wiązce (wymaga więc dokładnego wycelowania w nadajnik). Kompromisem między zyskiem i gabarytami jest antena panelowa lub reflektorowa. Generalnie szukasz czegoś o mocno kierunkowej charakterystyce, czyli wąskiej wiązce i dużym zysku. Miej tylko świadomość, że antena kierunkowa poza głównym kierunkiem promieniuje bardzo mało, więc o ile sprawdzi się do połączenia z dalekim hotspotem, to jako domowe Wifi już nie bardzo (ale skoro tylko wpinasz się do lapka, to problem cię nie dotyczy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...