Skocz do zawartości
skinny500

Adapter wi-fi - muszę zwiększyć zasięg łapania sieci wifi

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnym miejscu zamieszkania nie podepną mi stałego łącza, bo za 3 miesiące zmieniam lokum (umowy minimum na rok) i pozostaje net mobilny, który po przekroczeniu 5 GB zwalnia więc to nie rozwiązanie. Ale razem z nim dostaje się dostęp do setek szybkich i nielimitowanych hotspotów wifi. Niestety w moim mieszkaniu wykrywa tylko jeden i nie chce się z nim połączyć. Muszę więc zwiększyć moc karty wi-fi i to bardzo mocno. Polecono mi zakup adaptera wifi z zewnętrzną anteną:

 

 

 

 Aby rozwiazać Twój problem ze słabym sygnałem WiFi możesz zastanowić się nad zakupem adaptera WiFi z zewn. antena. 2 lata temu zakupiłem (wymagało to trochę chodzenia i szukania) adapter Alpha-AWUS036NH w Pantip Plaza. Wymagany jest do tego komp ze złaczem USB. W moim przypadku używałem tej karty pod BT Linuxem/Windowsem XP i umożliwiło mi to łapanie sieci oddalonych nawet o 500-600 metrów

 

To będzie podpięte do komputera z OS X Mavericks. Polećcie co najlepiej kupić żeby było dobre i mocne. Będę to zamawiał na ebayu prawdopodobnie.

 

Chyba że jest jakaś lepsza opcja od adaptera? Dodam że podpięcie się do wifi, o którym pisałem, wymaga zalogowania się przez przeglądarkę internetową swoim loginem i hasłem. Na adapterze nie będzie z tym problemu, przy kombinowaniu z routerami nie mam pojęcia.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego tak zrobić.

Jeżeli w tej chwili masz słaby zasięg to wzmacniacz nic ci nie da.

 

Na bazie musiałbyś zamontować antenę kierunkową

wtedy owszem.

Pamiętaj że wifi działa w dwie strony....

 

Ależ da, porządna antena kierunkowa jest potrzebna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter? Taki z odkręcaną anteną, najlepiej na złączu SMA lub z przejściówką na takowe (najpowszechniejszy standard). Raczej nie pchałbym się w urządzenia wieloantenowe, bo będziesz musiał wymieniać wszystkie anteny żeby to miało ręce i nogi.

 

Anteny? Największy zysk da ci antena typu Yagi (szyk wieloelementowy), ale to dość spora konstrukcja o wąskiej wiązce (wymaga więc dokładnego wycelowania w nadajnik). Kompromisem między zyskiem i gabarytami jest antena panelowa lub reflektorowa. Generalnie szukasz czegoś o mocno kierunkowej charakterystyce, czyli wąskiej wiązce i dużym zysku. Miej tylko świadomość, że antena kierunkowa poza głównym kierunkiem promieniuje bardzo mało, więc o ile sprawdzi się do połączenia z dalekim hotspotem, to jako domowe Wifi już nie bardzo (ale skoro tylko wpinasz się do lapka, to problem cię nie dotyczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...