Skocz do zawartości
Noirr

Przycinanie się w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam laptop 2 letni, problem polega na  a na dwóch rzeczach

 

 

 

a) znacząca spadłą wydajność laptopa (w tych samych grach) - format nie pomógł

b) zacina się na zasadzie 20 sekund dobrze np. i "ścina" 1 sek. itd. itd.

 

 

Wymieniany był dysk, jest teraz ssd plextora, ale wydaje mi się że ten problem był również przed wymianą .... ale nie pamiętam w każdym bądź razie to nie tłumaczy spadku klatek w grach.

Przegrzewa się chyba cpu/gpu ale teraz nie jestem pewny, kilka dni temu wyskoczył mi komunikat

 

GPU : 75-85*C nvidia

CPU : 70-80*C  c2d  2.4ghz

 

W grze, ale bez stresu.

 

podczas uruchamiania windowsa, że komputer nie może sprawdzić voltów adaptera czy coś w tym stylu. (nie mam baterii, leci na zasilaczu)

 

 

I teraz Panowie, proszę o pomoc. Waszym zdaniem to zasilacz czy trzeba udać się do serwisu, żeby nałożyć pastę itd. (ostatni serwis z rok temu, może 1-1.5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przedmuchaj chłodzenie, bo możesz mieć tam pełno kurzu - choć najskuteczniejsze będzie czyszczenie po rozkręceniu.

2. Odpal jakiś soft do monitorowania taktowania procka/grafy.

3. Połóż coś pod nóżki lapka - temperatura powinna być nieco niższa.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"podczas uruchamiania windowsa, że komputer nie może sprawdzić voltów adaptera czy coś w tym stylu. (nie mam baterii, leci na zasilaczu)"

 

Skoro wyskakuje Ci monit o problemie z zasilaczem przed wczytaniem windy, to może problem leży właśnie w tej rzeczy. Spróbuj popytać znajomych czy nie mają podobnego lapka, bo może problem leży tutaj i nic więcej poważnego nie dzieje się.

W dodatku większość zasilaczy Dell, HP mają takie same wtyki, niektóre serie Acer, Asus i Toshiba także. Więc może ktoś będzie miał na sprawdzenie. 

Pamiętaj tylko, aby napięcie się zgadzało z tym na Twoim zasilaczu. Bo większe napięcie (V) może coś spalić, a na mniejszym się nie uruchomi, albo uruchomi i zaraz wyłączy. Natomiast jak będziesz miał trochę więcej amper (A) na drugim zasilaczu to nic się nie stanie, mniej będzie obciążony :)

 

Ale jeśli chodzi o laptopy i takie sytuacje to jak przedmówca wyjaśnił przyczyn może być naprawdę wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...