Skocz do zawartości
Caleb

Intel Pentium G3220 / G3420 / 3430 LGA 1150 - Testy & Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Pewnie niewiele osób o tym pamięta, ale pierwsze czterordzeniowe procesory X86 pojawiły się blisko dziesięć lat temu, kreowane na rewolucyjne rozwiązanie niezbędne w zastosowaniach multimedialnych. Dzisiaj nawet w telefonach komórkowych montuje się podobne jednostki, które wprawdzie nie odpowiadają tym desktopowym ze względu na zupełnie inną architekturę, aczkolwiek fakt pozostaje faktem - niebawem kalkulatory będą wyposażone w wielowątkowe układy. Jednak oprogramowanie często zwyczajnie nie nadąża za szybko ewoluującym sprzętem, co widać szczególnie wyraźnie na przykładzie gier komputerowych. Tytuły potrafiące w pełni wykorzystać potencjał czterech rdzeni można policzyć na palcach jednej ręki, chociaż powoli przybywa produkcji zrywających z tymi niechlubnymi tradycjami np.: Crysis 3 oraz Far Cry 3. Jednak producenci procesorów wciąż posiadają w ofertach dwurdzeniowe modele (np.: Pentium G3220), które są często wybierane do budżetowych zestawów. Czy faktycznie takie jednostki zapewniają dobrą wydajność w każdych warunkach? Zapraszamy na test procesora Intel Pentium G3220 jakiego porównamy z m.in.: Pentium G2120, FX-4130, Pentium G850 i Pentium G6950. Czy najtańszy Haswell pod Socket LGA 1150 to najlepszy wybór do 200 złotych?

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno z Pentium G6950 można było wycisnąć nawet 4.4 GHz Dołączona grafika Po takim zabiegu procek dogania lub nawet przegania testowanego G3220 w Crysis 3 i Far Cry 3. Oczywiście są gry, gdzie Haswell go rozgniata, ale momentami staruszek jeszcze śmiga nieźle. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie Dołączona grafika Swoją droga jeśli chodzi o procedurę testowania procesorów to stanowicie naprawdę ścisła światową czołowkę.

Staramy się trzymać rękę na pulsie Dołączona grafika Opracowanie nowej metodologii trochę mi zajęło, samo wybieranie miejsc jest dość czasochłonne, ale długo posłużą i ruszyliśmy dzięki temu z testami. Pentiumy to dopiero początek.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...