Jump to content
Sign in to follow this  
Caleb

Intel Pentium G3220 / G3420 / 3430 LGA 1150 - Testy & Opinie

Recommended Posts

Dołączona grafika

Pewnie niewiele osób o tym pamięta, ale pierwsze czterordzeniowe procesory X86 pojawiły się blisko dziesięć lat temu, kreowane na rewolucyjne rozwiązanie niezbędne w zastosowaniach multimedialnych. Dzisiaj nawet w telefonach komórkowych montuje się podobne jednostki, które wprawdzie nie odpowiadają tym desktopowym ze względu na zupełnie inną architekturę, aczkolwiek fakt pozostaje faktem - niebawem kalkulatory będą wyposażone w wielowątkowe układy. Jednak oprogramowanie często zwyczajnie nie nadąża za szybko ewoluującym sprzętem, co widać szczególnie wyraźnie na przykładzie gier komputerowych. Tytuły potrafiące w pełni wykorzystać potencjał czterech rdzeni można policzyć na palcach jednej ręki, chociaż powoli przybywa produkcji zrywających z tymi niechlubnymi tradycjami np.: Crysis 3 oraz Far Cry 3. Jednak producenci procesorów wciąż posiadają w ofertach dwurdzeniowe modele (np.: Pentium G3220), które są często wybierane do budżetowych zestawów. Czy faktycznie takie jednostki zapewniają dobrą wydajność w każdych warunkach? Zapraszamy na test procesora Intel Pentium G3220 jakiego porównamy z m.in.: Pentium G2120, FX-4130, Pentium G850 i Pentium G6950. Czy najtańszy Haswell pod Socket LGA 1150 to najlepszy wybór do 200 złotych?

Edited by Caleb
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

+

 

i pomyslec , ze jeszcze nie tak dawno temu mozna bylo kupujac e2140 puscić go @~3,2  bez wiekszych starań

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie tak dawno z Pentium G6950 można było wycisnąć nawet 4.4 GHz Dołączona grafika Po takim zabiegu procek dogania lub nawet przegania testowanego G3220 w Crysis 3 i Far Cry 3. Oczywiście są gry, gdzie Haswell go rozgniata, ale momentami staruszek jeszcze śmiga nieźle. 

Edited by Caleb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoja drogą moglibyście zamiast albo obok tego G6950 dać jakiegoś Core i3 5xx. Swego czasu był popularniejszy od Pentium i podejrzewam, że na ustawieniach oc nawet dzisiaj byłby w stanie zamieszać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Core i5-530 przyjedzie do nas najwcześniej za jakiś tydzień, więc jeśli będzie działał, to wyniki na pewno dorobimy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To fajnie Dołączona grafika Swoją droga jeśli chodzi o procedurę testowania procesorów to stanowicie naprawdę ścisła światową czołowkę.

Staramy się trzymać rękę na pulsie Dołączona grafika Opracowanie nowej metodologii trochę mi zajęło, samo wybieranie miejsc jest dość czasochłonne, ale długo posłużą i ruszyliśmy dzięki temu z testami. Pentiumy to dopiero początek.

Edited by Caleb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.