Skocz do zawartości
gutek124

problem z wentylatorem karty gtx680

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam nastepujacy problem.

moja karta graficzna nvidia geforce gtx680 firmy club3D, ma jakis problem z wentylatorem. ma moze 4 miesiace maksymalnie

chodzi o obroty wentylatora, nawet jezeli komputer jest zimny jak lod karta startuje na maksymalnych obrotach, chodzi jak odkurzacz. 

na poczatku wszystko bylo ok, nagle podczas ogladania fimlu karta zaczela krecic tak mocno wiatrakiem ze az mi kartki zza biurka wywialo. zkontaktowalem sie ze sprzedawca wyslalem mu karte, po miesiacu walk i proby oszukania mnie odzyskalem swoja karte, stwierdzilem ze on juz mi raczej nie pomoze. technicy z club 3d powiedzieli mi zebym zaktualizowal biosa zformatowal pc itp.

po update biosa, musze przyznac ze naprawde mialem przestarzala wersje nic sie nie zmienilo, co najlepsze po mniej wiecej 12 godzinach karta sie uspokoila. wszystko bylo ladnie pieknie. az to po paru miesiacach ten sam problem. juz nie moge wysiedziec z tym szumem w jednym pokoju. 

mam nadzieje ze ktos z was mogl by mi pomoc. przepraszam za ewentualne bledy ortograficzne moj polski nie jest najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewnosci. Moze to glupio zabrzmi. Chodzi o bios czyli wejsc na strone mojej plyty glownej znalesc moj model zrobic flasha tak? Czy tera karty graficzne tez maja jakies biosy? Bo zastanawia mnie czemu bios mial by kazac mojej karcie chlodzic zimny pc? I znow mialem dzis 2 godziny normalnie. A reszta tornado :/

Ale dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest na 100% walnieta. wentylator dostosowuje obroty do temperatury. zainstaluj msi afterburner i pobserwuj wykresy co sie dzieje z temperaturami w momencie gdy karta dziala normalnie i gdy wariuje. sproboj tez w msi afterburnerze ustawic wlasny profil dla wentylatora i sprawdz czy to nie rozwiaze problemu. jak nie bedziesz wiedzial jak to zrobic to pisz.

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...